1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заедно само поради секс?

Дискусија во 'Секс' започната од mace994, 1 јануари 2010.

  1. mace994

    mace994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Jas i on iskacame 4 meseci, imavme sex, redovno iskaceme, megutoa mene nesto ne me jasno.Dali e normalno toa sto jas i on imam sex a ne sme vo vrska ?Dali e normalno toa sto sex e na prvo mesto i glavna tema pomegu nas?Kako da doznaam dali jas go interesiram ili pak samo sum vazna za vo krevet?
    Toj e od mene pogolem, i so nego mi e prekrasno megutoa ne sme vo vrska samo iskacame (muvame) i ne sum mnogu iskusna i neznam sto e ok e sto ne, vasata pomos mnogu dobro bi mi dosla :worried:
     
  2. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    hmmmmm ova e veke problem,probaj razgovaraj so nego.Kazi mu deka sakas nesto poseriozno i izbegnuvaj koga saka da imate seks
     
  3. skorpija93

    skorpija93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    devojko, kako sto vidov imas samo 15 god.. ne li e prerano za sex? za kaj se brzas? ajde da receme deka ti e decko, idete dolgo vreme se sakate.. ama vaka??? muvanje i mu davas?? loso, mng loso.... nemoj, mng e ocigledno deka toj e so tebe zaradi edno nesto i toa koga on si saka. a da imase custva sprema tebe ke bevte do sega vo vrska bez razlika na vozrasta, no ocigledno e deka ne e taka. toj si igra so tebe. ti preporacuvam da prekines, sepak si mala, moze da nastanat poseriozni problemi vo vrska so toa muvanje-ako moze da se kaze, i na kraj samo ti ke stradas, lesno mu e na nego.. ne se zamara. mozes da zboris so nego, otvoreno da mu kazes sto mislis i custvuvas, togas ke si najsigurna za situacijata, zavisi se od negovata reakcija.. zatoa pamet u glava pred da napravis nesto.
     
  4. mace994

    mace994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Deka e prerano mislam deka ne e, imam 16 godini , a vo vrska so tvoeto razmisluvanje za mojata ,, vrska,, za zal mislam deka si vo pravo.No kako da pocnam da razgovaram so nego? Sto da mu kazam?
    ne mi e strav kako ke reagira, tuku nezz kako bi vlijaelo toa ne mene.
    a vo vrska za toa zasto sex na 16 toa ti go velam draga skorpija deka e od mnogu jaki pricini, i ednostavno morav da go napravam toa, taka si pomognav na sebesi, no za segasnava mojoa sostojba mislam deka e ne vo red i zatoa mi e potreben vas sovet, sto da pravam. Mene so nego mi e mnogu ubavo megutoa jas ne go sakam a mnogu e ocigledno deka ni toj mene ama i na dvajcata ni e ok no dali e normalno vaka da prodolozi?
     
  5. lili14

    lili14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Da ve prasham neshto imam samo 14 godini idam so dete koe ima 18 godini , Mislam deka se fati so mene koga mu rekov deka kje mu dadam ali ponataka , Go sakam i ne sakam da go izgubam no ne sum imala dosega odnosi i mislam deka se ushte mi e rano ali toj saka da imame sex. Devojkji neznam shto da pravam pomagajte ?
     
  6. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    TI ODNOSI NA 14 GODINI..... MOlimte zastani malku pa ti si uste dete nemoj voopsto da razmisluvas na taa tema pa posebno zaradi toa sto doticniot se fatil so tebe zasto si mu rekla deka ke mu dades ponataka. Ne odi toa taka seksot si doaga sam koga ti ke se osetis podgotvena koga sama ke go posakuvas toa a ne zasto na nekoj si mu ekla ke ti dadam aj fati se so mene. (pa ne e lizavce toa pa na site da davame da proba) pozzz i nemoj da izbrzuvas
     
  7. PoisonGirl

    PoisonGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.424
    Пол:
    Женски
    Se soglasuvam i jas so mislenjeto na Peperutka,zosto da izbrzuvas sepak ti si se uste mlada,na samo 14 godini da mu dades na nekoj sto mu e dojdeno samo do seks,nema smisla. Za mene seksot e nesto posebno. Velis deka toj se fatil so tebe oti si mu rekla deka ke mu dades. Sto mislis kako bi se cuvstvuvala posle nekolku godini koga ke se setis kako bilo tvojot prv pat. Jas mislam deka ne bi ti bilo seedno ,koga ke vidis deka toa ti se slucilo bez nikakvi cuvstva. Jas kako primer da ti kazam mene takvo mi bese svakanjeto ne znam od koja pricina ama sakav barem da napolnam 18 godini,sto i da se sluci sepak sum polnoletna i mozam da se snosam so posledicite kolku tolku,no sepak toa e tvoja odluka,toa ne treba da go pravis za da go zadovolis nekoj,toa se pravi kako prvo za da se zadovolime samite sebesi koga ke bideme spremni i koga ke imame potreba.
    Pisi sto ke resis
     
  8. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Nemoj! Od iskustvo ti kazuvam deka mnoooogu.mnooogu poubavo e da go imas prviot seks so nekoj sto te saka i sto znaes deka mu znacis nesto vo zivotot.Jas se kaam sto segasniov decko ne mi e prv...Veruj mi,mnogu se kaam :?
     
  9. lili14

    lili14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    On ima 18 godini i negovata vrska sega se osnova na sex nesakam da prekinam so nego zashto mi znachi i kje mi bide teshko premnogu zashto jas sega koga nema da se slushneme 2 saati poluduvam ne pa togash ali jas nemozham da mu go dadam toa shto go bara sepak glupo e imam 14 godini nego mu e seedno zashto naviknat e na toa. Ne sakam da go izgubam ali stvarno neznam shto da pravam :worried::worried::worried::worried:
     
  10. lili14

    lili14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Dali mislite deka imaat vrska godinite ako me saka i mu znacham ? I bezrazlika deka e postar od mene 4 godini i deka jas imama samo 14. :?
     
  11. mace994

    mace994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Godinite nemaat vrska, megutoa i jas mislam deka treba da razmislis, mozebi i mene me kritikuvaat zasto na 16godini imam sex so nekoj koj isto taka e pogolem od mene megutoa moeto ne e ko tvoeto, jas ne go sakam tolku za da pekam a toa e loso jas znam deka ljubovta e nesto prekrasno no ovoj slusacj ne ti trebalo, a sto ponataka?
    Moj sovet ti e da stavis . da prekines so nego, zasto bi mu dala na nekoj sto e samo tvoe a toj voopste neznae da go ceni toa.Jas i mojot decko sme prijateli mnogu razgovaravme pred toa da se sluci i jas go napraviv toa bidejki znaev deka so nego ke mi bide nevoerojatno a i imav potreba od licni i psiholoski potrebi nesto povrzzano so minatoto zato sepak pak ke ti kazam ne vredi na nekoj da mun podaris nesto tolku vredno kako nevinosta na nekoj koj ne go ceni toa ;)
     
  12. stefance

    stefance Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    dokolku navistina sakas da doznaes dali toj te saka navistina nemoj da izbrzuvas iako sega mislis deka godinite ti se dovolni za da imas odnos veruvaj deka ne etaka. toa treba da se sluci spontano koga ke bides spremna za da go storis toa, a toj ne e ni prv ni posleden ako ne znae da te ceni i saka poradi toa sto si a ne poradi toa sto moze da go dobie od tebe podobro na vreme otkaci go ne te zasluzuva
     
  13. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    neeeeeeee vo nikoj slucaj,pa ti si taka da recam uste dete kako mozes i da pomisluvas na toa. :oops: :oops: :oops: nemoj da se lutis ,no toa e.Ti dali znaes uste kolku te ceka vo zivotot,dali znaes uste kolku deckovci ke mozes da imas i uste kolku ke ti baraat da imas seks so niv.Nemoj uste sega da probuvas takvo nesto,zivej gi godinite koi gi imas bidejki podocna ke bide kasno za SE sto si napravila i dzabe ke bide ako se kaes,a sigurno ke se kaes.
     
  14. lili14

    lili14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Fala mnogu na site :) mi pomogna mn vashite soveti.
     
  15. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Не сакам да те осудувам, но како можеш да имаш секс со некој што не го сакаш? Тебе не ти е сеедно дали ќе бидете во врска или „во врска без обврска“, само за да не го изгубиш, бидејќи со него ти е убаво в кревет. Да, сексот е задоволство, но сметам дека треба да има уште нешто освен потребата за тоа задоволство-би требало барем да ти значи, ако не го сакаш... :|
    И самата знаеш дека ни тој тебе не те сака, но ако веќе ти значи нешто да ти признае дека со тебе е само за секс, повели зборувај. Не треба ни да се срамиш, ни да се плашиш-ти и онака нема што да изгубиш, бидејќи никогаш не си го ни имала.

    Што зборуваш?! Каков секс на 14 години?!
    Не ми е јасно зошто си му рекла дека ќе му дадеш? Зарем тоа беше првото нешто што те праша?
    Невиноста е нешто посебно, ја губиш само еднаш и мислам дека не е вреден некој што не те сака, за да ја добие.
    И, ти се чувствуваш подготвена за да го направиш тоа? Му веруваш дека (не дај Боже ако се случи нешто) тој ќе остане покрај тебе?
    Не можам да ти наметнам мислење, но мој совет ти е добро размисли-немој да брзаш заради твое добро.
     
  16. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Zosto dusicke si tolku sigurna deka go sakas ,ti prvo si vo tie godini vo koi se sto e ubavo i sekoj sto ke ti kaze ubavo go sakas,znaes za edna devojka nevinosta e 905 od gordosta vo sebe ,nedozvoluvaj da ja prokockas na nekoj "mocko" koj bukvalno i na tie god razmisluva samo so dolnata glava ,misla imas samo 14 god kako voopsto mozes da razmisluvas na taa tema ,pa ti seuste se razvivas vo zena ,socuvaj go toa sto sega go imas za nekoj koj navistina ke te saka a ne nekoj koj ke pocne vrska so tebe samo zatoa sto si mu rekla deka ke mu dades ponatamu,ne go znam vasiot razgovor na ovaa tema ,no mozam da pretpostavam kako e voden,na cist detdki nacin ,mislam prvo e plitko od negova strana ,a drugo ti tolku ti letnala zvezdata po nego sto si pomislila "pa sto ima vrska ako legnam so nego ,ama barem ke znam deka sum odela so nego",no ne si razmislila deka toj na tebe ke ostavi samo damka vo tvoeto secavanje i jas sum 100%sigurna deka ke bides samo crtka vo negoviot tefter.Ne dozvoluvaj da so nekogo bides samo poradi toa sto e nekakov dobar tip na glas ,seuste ti e rano da razmisluvas za seks ,ke dojde i toa vreme i srceto samo ke ti kaze dai e vistinskiot ili ne.Mnogu si mlada i navistina bi bio steta da uste sega se upropastis,veruvaj mi ne e se vo seks postojat i dr ubavi migovi vo ljubovta,ti posakuvam da koga ke dojde vreme za toa imas najubavi momenti so decko koj ke te zasluzi i navistina ke bide dostoen za da go dobie tvoeto bogatstvo ,i da nemas potreba da ne prasuvas nas tuku da znaes deka toj e toj....pozdrav ,ne izbrzuvaj te molam ,steta bi bilo
     
  17. lili14

    lili14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Definitivno nema da se sluchi nishto bidejkji kje prekinam so nego zashto ne me zasluzhuva zasho misli samo na toa kje si najdam nekoj kolku mene i mislam deka kje bide najubavo taka.Fala mnogu za vashite soveti bidejkji stvarno pomagaat dokolku sovetite na mojata drugarka koja sega mozham da svatam i deka ne treba taka da ja narecham zasho mi vikashe skini se be sho ti e gajle zasho i onaka ti samo na toa mislish a ako ne se skinesh so nego , kje se skinesh so nekoj drug i toa vo brzo vreme iako jas ne veruvam deka e taka.Fala uzhte ednash na site :)
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Е алал да и е на "другарка ти". Искрено сега гледам зошто си погрешила во однос на изборот на тој дечко. Па ти мила си избрала погрешна другарка. ц ц ц Пази се друг пат и добро размисли што ќе ти советуваат ДРУГАРКИТЕ :?
     
  19. hristin4e

    hristin4e Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    ne vervajte ni na najdobrite drugarki ako se pravat deka najdobri sekogas delat losi soveti od iskustvo kazuvam.a za da odis so nekoj samo zaradi seks e najglupoto ja go srediv toj problem fala mu na gospod.i sea samo eden zbor da slusnam da reci seks ke bidi kraj ;) mora malku kontrola nad deckoto ne samo toj da me kontrolira :D
     
  20. lili14

    lili14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Razgovarav so nego i ne sme povekje zaedno mn mi e teshko ali toa e kje pomine za nekoe vreme se nadevam :( :( :( .I iskreno mislam deka ja nepraviv pravilnata rabota. Fala Devojki. :)