1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заедно само поради секс?

Дискусија во 'Секс' започната од mace994, 1 јануари 2010.

  1. Augustina

    Augustina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36
    Misla deka mnogu cesto se praktikuvaat vakviot vid na "vrski"
    Ako se prasuvam jas ne e vo red vakva vrska, zato sto ti si taa sto postoi moznost da se zaljubiv vo nego i da bides povredena, iako procitav deka velis deka ne postoi ljubov megu vas!!
    Znaci ako ne go sakas ti nego, a ni toj tebe i glavna tema vi e seksot, togas vasata "vrska" e na baza na zabava i seks..
    Sega si mala i neiskusna, koga ke pomine odreden period ke svatis deka ti treba nekoj pokraj tebe koj sto ke bide so tebe poradi najbitnata pricina, a toa e ljubovta, ne seksot!!!
     
  2. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    може ќе звучам малку старо и све тоа ама деца кој ви е вас проблемот??? јас на 14 и 15 уште играв криенка низ мало, незнаев дечко како изгледа а не да се занимавам со него.. сексот беше митски поим за мене... јас се скинав на скоро 18 и кусур и сеуште ми е жал поради истото, не дека набргу потоа раскинав со дечкото со кој што одев две години туку ради тоа што си натоварив миљон проблеми на грб. ми дошла, не ми дошла, кога треба да добијам, кога не треба...
    јас имам сестра од 14 години и да ми спомне секс дома со синџири ја врзувам.. уште незнаете газот да си го најдете кај ви е - секс ќе имате... едно е сигурно- после дефинитивно ќе жалите...

    сега мислите дека тој е тој и дека вечно ќе го сакате и дека е принцот на белиот коњ и триста ствари, кога ке созреете ќе сфатите дека тој е само коњот.. првиот дечко мислев дека никад нема да го заборавам, исто така и вториот и третиот... сите мислев дека ќе ги сакам вечно али после некое време заминале во минатото затоа чукните малку со зелените ви главчиња
     
  3. kristina02

    kristina02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Aloo.. poleka malku so navredite.. Ako si postara nemash pravo na navreduvash. Sekoj si odluchuva koga ke trgne po toj pat. Koga ke mu pochnat problemite, toa si e negov problem. Za toa shto pokasno toapoubavo se soglasuvam, golemi odgovornosti se prevzemaat ama toa e shto e. I vo vashe vreme se kladam deka imalo devjki koi ja zagubile nevinosta na 16 godini pa nishto ne im e.. Poleka so navredite..
     
  4. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    прво, немаше ништо навредливо во мојот пост туку само си кажав свое мислење, а во наше време тие што изгубија невиност на 15- 16 не им стана ништо освен што им беа додавани разни епитети од типот курви и све то... е сеа да не одиме во крајности али на 15-16 години да се малтретираш со глупости не е нормално. да имаш секс значи да си зрела и способна да превземеш одговорност за последиците као пример за последицата наречена *бебе*, а како мислиш дека ќе си способна да гледаш дете коа и самата си дете...
     
  5. redhotgirl

    redhotgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Da ve prasham neshto imam samo 14 godini idam so dete koe ima 18 godini , Mislam deka se fati so mene koga mu rekov deka kje mu dadam ali ponataka , Go sakam i ne sakam da go izgubam no ne sum imala dosega odnosi i mislam deka se ushte mi e rano ali toj saka da imame sex. Devojkji neznam shto da pravam pomagajte ?


    Od iskustvo ti kazuvam deka ke napravis golema greska ako imas odnosi so toj decko. Zatoa sto vo toj period maskite ne se zreli i razmisluvaat so dolnata glava. I mene mi se sluci istoto. Idev so decko 5 godini postar od mene i normalno me ubeduvase deka me saka i deka se bi napravil za mene. Sekako se dodeka ne go dobi toa sto go saka. Naredniot den odma mi raskina bez nikakva pricina, demek sum bila mnogu mala i nasata vrska ne mozela da uspee. Zatoa te sovetuvam, raskini mu na vreme dodeka ne si ja napravila najgolemata greska vo zivotot. Ne znaes jas kolku se kaam za toa. Poz i se nadevam ke odlucis pravilno.
     
  6. kristina02

    kristina02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Epa izvini devojko ama ne si vo pravo. Prvo i toa kako navreduvash ako ne primeti go napisha slednovo: "ushte ne znaete gazot da si go najdete kaj vi e - seks ke imate ; zelenite glavchinja".. Soberi se i pazi shto zborish. KAko prvo beshe toa.. KAko vtoro kako moze mene nekoj da me nareche kurva koga sum vo vrska dve godini a? Zashto da nemam seks so dechko mi na 16 godini?? .I kako treto, se soglasuvam deka e maltretiranje, ama ne e za gluposti. KAko moze seksot da go narechesh glupost? A? Imash li ti pamet? Ako za tebe seksot e glupost najverojatno go zloupotrebuvash! Seksot e ljubov ako go imash so vistinski chovek sekako..
     
  7. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    kristina02 devojkata sakase da vi kaze deka epten e rano za odnosi, ama grubo go iskaza toa, Eve jas na primer imav prv odnos na 18 god na mojot rodenden odev so decko mi (togasen) 2 god i poslem 7 meseci raskinav so nego zs ispadnaa nekoi problemi dalecina ova ona. Sakam da kazam deka iako sega mislis deka ke bide toj nedaj boze moze da izlezi nesto sto ke ja raznisa ili prekine vrskata, nie nemozeme da vi kazuvame koga da imate odnosi ako si spremna teraj nikoj ne te brani samo mladi ste da tolkavi obvrski ( mi dosla ne mi dosla , puknal-ne puknal kondomot). Sega sum mazena i imam kerkicka 1god i koga taa zdravje boze ke porasni i na nea ke i kazuvam da se cuva barem do polnoletstvo- ne zatoa sto ke bide polnoletna pa nejzina briga tuku vo smisla koga ke posozrees poinaku ke razmisluvas na taa tema. A ako taa resi da ima sex na 16 god ja nemozam da i ja zalepam so lepak, normalno ke se obidam da ja educiram maksimalno za kontracepcija i za polovo prenoslivite bolesti. Tolku... ponatamu e vase.. svatite samo deka ne ve smetame za maloumni ili neznam so samo vi kazuvame da ucite od nasi ili bilo cii greski i iskustva. pozzz pa se nadevam deka ne te navrediv so postot ;) iI znaes sto zaboraviv da ti recam posle 6-7 gog koga ti ke bides 23 i ke citnes deka nekoja devojka od 16 imala sex i ti ke reagiras na nacin na koj sega nie reagirame. Pa potseti se na ovoj forum i na ovie tri posta. paaaa togas ke svatis.. :D
     
  8. skorpija1992

    skorpija1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    36
    И јас сум во иста ситуација се мувам со дете и имаме односи но сакам нешто посериозно но тој како да не сака.А премногу го сакам за да му ставам крај.Помогнете ми. :( :( :(
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Секс без сериозна врска некако не ми оди. Треба да поразговараш со дечкото, тоа сигурно. И ако него го сакаш премногу, себеси сакај се уште повеќе. ;)
     
  10. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    ако се пронајде во постот -ок.. тоа курва како прво не се однесуваше на тебе туку на тоа како ги викавме тие што во мое време на 15-16 имаа секс... ти во ниеден случај не беше прозвана... и да, сега е еден, коа ќе раскинеш со тој еден ќе дојде друг, па ќе дојде трет и се тоа така си оди... СПОРЕД МЕНЕ нагласувам СПОРЕД МЕНЕ да не би се нашол некој прозван СЕКСОТ НА 15-16 ГОДИНИ НЕ МИ Е НОРМАЛНА РАБОТА
     
  11. kristina02

    kristina02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1

    Se ova e vo red.. blagodaram na uchtivosta(za razlika od prethodnata devojka). Se soglasuvam deka mozebi e rano megutoa jas ne sum go zloupotrbila seksot, tuku samo sum stanala seksualno aktivna na pomala vozrast, shto ne znashi deka ne e vo red. Mozda e pregolema odgovornost, megutoa se e vo red dodeka se ima granica.. se shto ke ja premine granicata ne e vo red( se dodeka neshtoto se pravo od ljubov). :)
     
  12. Lucie

    Lucie Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Iskreno jas se soglasuvam so toa deka sexot na 14-15 pa i na 16 godini e preran bez razlika dali odite 2-3 ili 5 god!
    Jas licno ne mislam deka prviot treba da e i posleden...ne radi toa sto ke ti raskine ili sl. nego od gledna tocka ZDRAVJE!
    Matkata, jajnicite i se drugo seuste ne se dovolno razvieni na taa vozrast pa po nekolku godini nad 18 na primer koa ke imate drugi deckovci i drugi i drugi ne samo sto e golema verojatnosta da se zarazite od HPV tuku i kako po nekoe pravilo cesto se slucuva dijagnosticiranje na cisti na matkata i polucisticni jajnici!Tie doveduvaat do trajni posledici,poteskotii za zabremenuvanje podocna a i akni i vlakna po liceto koi vreuvajte tesko i skapo se lecat!
    Jas so deckoto sega sto odam..po nego bukvalnto trcav 2 god.U meguvreme idev so drugi ama nemav odnosi iam imav togas 18 god- 19g zatoa sto znaev deka ovoj go sakam i deka sakam toj da mi bide prv! Zelbata mi se ispolni pred 1 god i ne odevme mnogu koa mu dadov-6 mes ama imav 20 god, pa so mi fali? Voopsto i nikogas nema da se pokaam sto mi e tokmu on prv i fala Bogu spremna sum na toa deka moze da se sluci da raskinam ama vo edno sum sigurna: ke se kaev da ne mi bese on prv, a ne sto mi e!Zasto sega znam sto e ljubov i znam kolku ke sum zgresela da sum im dala na prethodnite sto odev so niv bez razlika sto bile super so mene.Vazno e ti sto custvuvas...
    Taka da bez brzanje..Ne vikam da se drzite posle 2 god samo za raka ama ostanete kolku sto mozete podolgo samo na peting ili sl.raboti-taka vi e najbezbedno a sepak ne ste so prazni race ! =)
     
  13. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Aloo.. poleka malku so navredite.. Ako si postara nemash pravo na navreduvash. Sekoj si odluchuva koga ke trgne po toj pat. Koga ke mu pochnat problemite, toa si e negov problem. Za toa shto pokasno toapoubavo se soglasuvam, golemi odgovornosti se prevzemaat ama toa e shto e. I vo vashe vreme se kladam deka imalo devjki koi ja zagubile nevinosta na 16 godini pa nishto ne im e.. Poleka so navredite..[/quot
    Uste na pocetokot da si kazam, sum protiv seks na tie godini, no i samata ja izgubiv nevinosta na 17, i se kaam za toa, iako bese so decko , t.e dete togas :) so koj bev 2 godini i odevme po toa uste 2...znaci sum protiv, i trba da gi upatime pomladive i da im ukazeme, kolku ke ne razberat e nivno...no mojov post se odnesuva pred se na tebe lacrymosa...sto mislis deka tvoite +2 godini od kristina, i + od mene deka znacat....??????apsolutno nisto...pa uste imas 20 godini, i si postara od devojcevo 3-4 godini a skokas tamu ko nevinosta da si ja zacuvala do prvata bracna nok,toa za mene ne e nisto, i nikakov kriterium, no go spomnuvam samo kako eden moment, postignuvanje nekoe, spored mene nepotrebno, ama ti si se razgalamila tuka sto na 18 god si imala prvpat odnosi....kakov podvig...postara sum od tebe 6 godini i imam poveke pravo jas da ti recam tebe neznaes kaj ti e gazot, ili pametot vo slucajov pa vaka agresivno reagiras, pa uste na sestrati ke si i kazuvala sto kako...aj prizemji se...sestrati pa ke te prasa i ke ti kaze...i koj ti garantira i deka nema(ne vikam deka ima) ama sto...ke ja proveruvas sekoja vecer????kako da ne
     
  14. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Uste na pocetokot da si kazam, sum protiv seks na tie godini, no i samata ja izgubiv nevinosta na 17, i se kaam za toa, iako bese so decko , t.e dete togas :) so koj bev 2 godini i odevme po toa uste 2...znaci sum protiv, i trba da gi upatime pomladive i da im ukazeme, kolku ke ne razberat e nivno...no mojov post se odnesuva pred se na tebe lacrymosa...sto mislis deka tvoite +2 godini od kristina, i + od mene deka znacat....??????apsolutno nisto...pa uste imas 20 godini, i si postara od devojcevo 3-4 godini a skokas tamu ko nevinosta da si ja zacuvala do prvata bracna nok,toa za mene ne e nisto, i nikakov kriterium, no go spomnuvam samo kako eden moment, postignuvanje nekoe, spored mene nepotrebno, ama ti si se razgalamila tuka sto na 18 god si imala prvpat odnosi....kakov podvig...postara sum od tebe 6 godini i imam poveke pravo jas da ti recam tebe neznaes kaj ti e gazot, ili pametot vo slucajov pa vaka agresivno reagiras, pa uste na sestrati ke si i kazuvala sto kako...aj prizemji se...sestrati pa ke te prasa i ke ti kaze...i koj ti garantira i deka nema(ne vikam deka ima) ama sto...ke ja proveruvas sekoja vecer????kako da ne
     
  15. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    Eve jas imam 20 godini ja izgubiv nevinosta na 18. No nikoj od nas nemoze da tvri koga koj treba da ja izgubi nevinosta.Golem faktor tuka ima i kolku vreme si so deckoto i sl.No svedoci sme na toa kolku denes mladinava naprednuva za razlika od nas,da vistina e deka na 15-16godini si igravme po maalo,ama dali i denesnive deca go praat toa . NE tie od 12godini ispagaat po kaficite.i ocekuvano e na 15 godini da ja gubat nevinosta,Sekako deka na nekoj nacin ne e zdravo no tuka na site nas ni fali edukacija zaso da a zosto ne...
     
  16. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    па баш скокам зашто ми е криво и се каам... немаш појма колку се каам баш поради тоа што не сум се чувала до 20 или згора и баш поради тоа нејќам некој да ја повтори мојата глупост.. е сега друга работа: каква врска има тоа што сум имала на 18 а не 2+/- ? па можда една работа што се нарекува полнолетство ( можда, ради тоа што во рм на 18 те сметаат за веќе возрасна за сама да си ја чукнеш главата). и тачно дека не знам кај ми е газот и не го сфаќам тоа као навреда за разлика од некои. сестра ми си има нормално детство исполнето со многу спорт така да од секој ден трнинг и секој викенд натпревар баш и нема време да се занимава со работи што не се за неа...

    премногу скокам и се каам и сум *агресивна * баш ради тоа што се каам и што сум свесна дека сум погрешила
     
  17. kristina02

    kristina02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Majka mi me ima rodeno na 17. Posle 6 godini ja ima rodeno sestra mi. So tatko mi se vo brak 16 godini. Tatko mi e postar od nea 5 godini. Sega i zdrava i ziva i nishto ne i fali. Sega si nadopolniva za vremeto za koe trebala da sheta i da se druzi. Si iskacha navecher so tatko mi. Odi na kafe so prijatelki. Se sheta. Si raboti. Naoga vreme za decata. I pred se e srekna i gorda shto ne ima mene i sestra mi. I voopshto ne se kae shto ne rodila tolku rano. Mozda i e malku krivo shto ne proshetala poveke megutoa sega go nadopolnuva toa. Bukvalno se odnesuva kako tinejdzerka sega i chesto odam so nea na kafe shoping i slichno i imam chuvstvo deka sum so drugarka, a ne so majka. Tatko mi mi rekol prvo gledaj me kako prijatel posle kako roditel. I super mi e so niv. Me razbiraat, mladi se, sekogash sum vesela koga sum so niv. Ova vi go kazav za da vi pokazam deka ako si dovolno spremna, pametna, ako znaesh da se chuvash nema nishto losho vo toa.
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Хмм, па значи и мајка ти се чувала па останалa бремена на 17 год.? И јас не оправдувам секс на рани години и прокоцкување на детството...А за што? за нешто што пак ќе дојде.
     
  19. kristina02

    kristina02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Koga kazav se pazela mislev na toa deka ne zabolela od nikakva bolest. Go pravela toa umereno. I mene me rodila zatoa shto taka sakala a ne zatoa shto toa sluchajno ispadnalo.. Srekna e i ne se kae za nishto, toa e najvazno! :)
     
  20. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Немој да се навредиш од прашањево Ти си се прашала ли како се чувствувала мајкати кога на 16 те родила па таа била 2 година средно, како ке се чувствуваш ти ако не дај боже останес трудна сега. Кога сите твои другарки ке излеваат ти ке седиш дома кога сите ке се фалат еј имам нов децко симпатија ти ке кажуваш еј има ново запче, прооди. Не велам дека се кае мајка ти, ама веруј не и било лесно да гледа дете на 16, а тоа што сега излегува е во ред ама ништо на светот нема да го замени излегувањето на 16 год со излегување на 35. Нели сум во право? Ти кажувам да се чуваш, кога веке си решила да влезеш во сексот, влези подготвена. Поздрав :D ;)