1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заз (Zaz)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од L-enna, 28 август 2011.

 1. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Ја разгледував прееска категоријава и забележав дека нема тема за Заз! Ако на некој му ја украдов идејата, извинете. :lol:
  Изабел Жефроа, или како што повеќето ја знаат - Заз, е француска пејачка.
  [​IMG]
  Првиот и единствениот албум го издаде минатата година, наречен "Je Veux". Најпозната песна и е Je Veux, потоа Les passants и La Fée.
  http://www.youtube.com/watch?v=AQ9zeDd0mpg
  На 24 месецов имаше концерт на Петроварадинската Тврдина во Нови Сад, Србија. Имав огромна желба да одам, но ништо од тоа. Сестра ми беше и ми кажа дака било преубаво и сега баш ми е уште повеќе криво што не бев таму. :(
  Ако има некоја феминка која била на концертот, слободно нека напише како си поминала, нека сподели импресии. :rofl:
  Еве страна со слики и видео од концертот: http://www.crnobelo.com/muzika/stranska ... z-vo-n-sad
   
 2. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Јас вчера го погледнав ова видео и ме воодушеви. не знам речиси ништо за пејачката, освен ете дека била во Нови Сад, ми кажа еден пријател од Србија и преку него дознав за ЗАЗ. И баш ми се свиѓа. :up: :up:
   
 3. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.195
 4. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  На papagal4e му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Многу ми е драго што девојкава се пробива се повеќе и тука.
  Ја слушам одамна и кога прочитав негде летово дека имала концерт во Србија мислам, ептен ми падна криво што не знаев.
  Прави многу добра музика, уникатна и заразна.
  Ме потсетува многу за Zazie на која и пружам рака. :)

  Омилена песна ми е Je veux.
   
  На Sara123 и L-enna им се допаѓа ова.
 6. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  дефинитивно посебна е и плус прочитав дека летово прави Балканска Турнеа...
  се надевам дека ке бидат на ЕХИТ( ако и јас сум присутна таму ) хехехе
   
 7. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Прочитав некаде дека идат за МК некаде во Мај
  некој да не знае некој детал повече???
   
 8. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Сега доаѓав тука за да го кажам тоа. :D
  Ќе дојде во Скопје на 28 мај. Еве повеќе детали:
  http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?I ... E80A19F225

  Охх колку сакам да одам .. ама најверојатно тоа ќе ми остане неостварена желба. :doh:
   
 9. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Од понеделник (5 март) ќе можат да се купат билетите за концертот. :party:
  Концертот ќе се одржи на 28 мај во Универзална сала.

  Еве ви сликичка за цените:
  [​IMG]

  Тука не се напишани продажните места, кога ќе објават ќе пишам пак. :D
   
 10. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.243
  Допаѓања:
  43.077
  Ах Заз, јас тргнав по тебе во Париз, а ти дојде по мене во Скопје! :lol: :lol: Поласкана сум! :rofl:

  Се шегувам, нормално.
  Секако дека ќе одам, ми се допаѓа целиот опус песни, перформативноста нејзина, рапавиот глас, чистата визија во текстовите.
  Заз е одличен вокал, и баш ми е драго што ќе дојде тука!
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Да, прекрасна е пејачката, немам коментар! Но искрено цените ме збунија... Па 1500 денари плаќаа луѓето за да го гледаат Лени Кравитз. Заз се на почеток на кариерата во споредба на Лени (на пример).
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VbetiV

  VbetiV Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  3
  ааа едвај го чекам нивниот концерт иако ова со картиве спречи многу ама сепак јас ќе одам зашто ги обозавам и гласот на изабел е прекрасен
   
 13. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  и јас ќе одам сигурно само картиве ги пушија некако прерано уште сега за крај на мај. Но ја обожавам, eдна од омилените ми e je veux, потоа Les Passants и другите се разбира се ок. Сепак браво за убавиот глас и позитивната енергија, секогаш ме крева на нога кога ја слушам
   
 14. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Леле едноставно ја обожавам Заз уште кога прв пат ја слушнав Je veux веднаш ја засакав а за на концерто ќе се потрудам да појдам :)
   
 15. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  На VbetiV му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VbetiV

  VbetiV Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  3
  да не случајно некој сака друштво за концертов :D никако да натерам некој да иде со мене :)
   
 17. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Јас не бев известена за концеротот,ама еве сега видов.
  Заз како пејачка многу ми се допаѓа и симпатична е, прекрасни песни има. :)
  Ајде,ако сум во можност ќе одам,ако не...ќе ми биде неостварена желба.
  Заз си ја обожавам. :inlove:
   
 18. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  За Изабел неодамна дознав, поради вина на Je veux. Песната е преубава.. Нон-стоп ми е на repeat.
  И многу ми е симпатична, многу мило лице има. Можеби не е лепотица како Адријана Лима, ама има харизма. Има оригиналност во музиката. :)
  http://www.youtube.com/watch?v=Tm88QAI8I5A
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Се сложувам и јас со Брајт, картите воопшто не се ефтини.

  Инаку, уште само 1 недела.
  Ќе оди некоја феминка? :D