1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Закинтос (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од VACA, 5 јули 2010.

  1. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Јас како што го гледав на интернет Water Land ич не сум фасцинирана некако не ми се многу допадна :^) а 18 евра што не е малку, а друго што ме интересира е дали е дозволено внесување на храна во аква паркот или од таму мораш да си купиш?
     
  2. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Дозволено е внесување храна, не прават никаков проблем.За скапо да, скапо е но гарантирам дека нема да зажалиш, посебно ако си обожавател на водени лудории нема да седнеш ни секунда :D За оние кои сакаат да соберат енергија а не сета да ја потрошат има голем базен со џакузи, дебели сенки за одмарање, добри DJ и подиум за танцување...
    Прекрасно е кој има можност да оди нека не се мисли воопшто!

    За правилата во базените не треба да се зборува, не се тие Македонски па да мочкате внатре :lol: Сигурно знаетено де но да ве потсетам :D
     
    На SOVRSENSTVO му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    А колку се коктелите? И претресуваат ли дали носиш пијалоци :^)
    И за картинг колку се плаќа да не знаеш?

    Инаку и јас не сум воодушевена од тоа што го видов на нет, т.е некако мал е аквапаркот не нуди мн содржини ама џакузито ептен ми се допадна така да во секој случај би го посетила ако одам таму :rofl:
     
  4. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Јас сум била во Water Land во Грција но во тој што е близу Солун, а сега прочитав дека зборувате за некој си близу до Закинтос.Извинете не знаев дека и таму има.
    А овој што е до Солун не се наплаќа паркинг а за коктели тоа не знам, не прашавме бидејки ние си носевме и за јадење и за пиење од дома.За претрес не не претресуваа.
    Претпоставувам дека и другиот работи на ист начин :) А и картата иста цена е, Совршенство да не мислеше на тој :?:
     
  5. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    За тој на Закинтос мислев :) ама во секој случај фала сепак за истиот се работи и претпоставувам дека на ист принцип работат и двата
     
  6. ennaa

    ennaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    6
    Дали некој бил преку САВАНА агенцијата на Закинтос,зошто ни кажаа да не носиме фрижидерче,не смееме па ни е страв ако носиме да не ни го вратат?!?
     
  7. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Зошто да не смеете, какво објаснување ви дадоа за тоа?
     
  8. ennaa

    ennaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    6
    па смееме да носиме од човек по 20кг еден куфер :|
     
  9. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Ова е некоја новост. Прв пат слушам за во автобус такво ограничување, ги мерат ли куферите како на аеродром? Бар на аеродром има можност за доплата ако носиш поголема килажа од предвидената. :)
    Од друга страна па може и од безбедносни причини за да нема претовареност на автобусот или пак за да има доволно место за багажот на сите патници..
    Сигурно и повеќето сакаат да си понесат фрижидерчиња, а и ние носиме стално ама никогаш не ни направиле проблем ниту ни забраниле да земеме во автобус. Некогаш и со нас горе во автобус сме го носеле за да ни биде при рака за ладни пијалоци, а башка и на одење храна што треба да стои во фрижидер сме носеле...
     
  10. ennaa

    ennaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    6
    чудно е , ама така ни кажаа незнам они како знаат колку тежи :D
     
  11. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски

    Јас бев во тој во близина на Лаганас. Оддалечен е 13 км од Лаганас. Во водениот парк бевме од 10 и 30 до 16 часот. Личните работи ( торби, паричници) се оставаат во едни шкавчиња. Плаќаш 5 евра, а на враќање ќе ти бидат вратени 2евра. Немаше случај некој да е ограбен или нешто слично. Јас ви препорачувам на сите да одите, ако сте во можност. Еве ви фотограгии :)
     

    Прикачени фајлови:

    • Photo0658.jpg
      Photo0658.jpg
      Големина на фајлот:
      307,3 KB
      Прегледи:
      549
    • Photo0678.jpg
      Photo0678.jpg
      Големина на фајлот:
      398,8 KB
      Прегледи:
      545
    • Photo0684.jpg
      Photo0684.jpg
      Големина на фајлот:
      440,6 KB
      Прегледи:
      545
    • Photo0660.jpg
      Photo0660.jpg
      Големина на фајлот:
      326,4 KB
      Прегледи:
      545
    На mesecinka91 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Јас одев со нив за Парга годинава, истиот муабет беше, до 20 кила... И на никого ништо не му вратија, ниту гледаа колку тежи... Не се секирај нема да те вратат...
     
  13. ennaa

    ennaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    6
    е фала ти многу, баш ме интересираше за некој што бил преку Савана :) :)
     
  14. kmaja

    kmaja Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    96
    Има ли начин да се искомбинира сместување и превоз за поефтино од 230 е (колку што гледам дека е во сите агенции-освен Савана каде за некои термини има попуст)?
    Сакаме да одиме во Лаганас, пребарувам ама не сум нашла поефтино студио од околу 150-160 е по човек а превозот е околу 80е
     
  15. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132
    Прашање до тие што биле на Закинтос, поточно во Лаганас , ме интересира дали има некои автобусчиња или било каков превоз до главниот град , колку чини , и колку е оддалеченоста ? :?:
     
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски

    Да има автобусчиња по 1 евро 1 и 30. Има на утро мислам во 10 часот. Не е многу далеку. Најмногу пола час возење со автобус. :) :)
     
  17. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Какво е времето навечер има ли потреба да понесам некое болеро или палтенце ? И како стојат со комарци?? :lol:
     
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Доволно ти е само една наметка, за нагрнување, во случај да задува. Инаку не е ладно.
    И обавезно носи си аутан. Има многу комарци.
     
  19. me4ence

    me4ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    слушнав дека многу се крадело во Лаганас :( и сред бел ден па и навечер додека се спиело!!!
    ако може некој да ми пише дали се има соочено со такво нешто,
    и колку сефовите поставени во собите се безбедни (дали може да ги оставиш парите внатре и на раат да си одиш на плажа или прошетка)??
    читав по многу форуми сега ме фати страв околу крадењето па би сакала совети во врска со чувањето на парите :D
    фала ви однапред ^_^
     
  20. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски

    Не обрнувај внимание на вакви глупости чисти измислици се ! Ние на плажа одевме и со пари и мобилни, ги остававме во торбата и замиувавме в море или низ плажа, се враќавме по 1 саат, па се си беше на свое место. Како прво, 90% од туристите таму се Англичани, а нив воопшто не ги интересира да земат да крадат од другите, си имаат тие 100 пати поќе пари од нас :D . И во собата нормално е дека е безбедно, ние парите си ги заклучувавме во сеф, и собата си ја заклучувавме со друг клуч, и двата клучеви си ги носевме со нас, ама макар и клучот од сефот да ти е оставен во соба, а собата ти е заклучена, пак нема шанси некој да влези и да ве укради :)