1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заклетва (Yemin)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 18 март 2012.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  485
  Нова турска серија оваа година на Сител телевизија

  ЗАКЛЕТВА
  Број на епизоди: 54

  Содржина:
  По една тешка сообраќајна несреќа, Мендерес му ветува на својот брат Кетал, кој умира, дека ќе се ожени со Ашуман која е бремена од Кетал само за да ја зачува неговата чест. Тој ја исполнува заклетвата дадена на братот и се жени со Ашуман, која понатаму забременува од Мендерес. Но Мендерес не може да го прифати таквиот живот иако неговото семејство е среќно поради таа венчавка. Поради тоа решава малку да се оттргне и оди во Истанбул да студира каде ја запознава убавата и богата Лејла. Лејла и Мендерес вистински се вљубуваат еден во друг, иако тој не сака да и го открие неговиот вистински идентитет и минато. Решаваат да се венчаат во Истанбул и Мендерес му кажува на нејзиниот татко Баки дека е сирак. Поминуваат неколку години. Мендерес живее двоен живот, одејќи и во куќата на Ашуман, а живеејќи и во куќата со Лејла. За сите животот ќе се смени откако ќе се дознае тајната на Мендерес. Тогаш Лејла ќе се ожени со Чихан, посвоениот син на нејзиниот татко со кого ќе започнат и нејзините страдања.

  Улоги: Serhan Yavaş, Tuba Ünsal, Zeyno Ustinisik, Yucel Erten, Bans Yalcin, Zeynep Irgat
  [​IMG]
   
 2. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Убава серија беше