1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Закон и ред (Law and order)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од creshicka, 7 ноември 2012.

 1. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  Како може да нема тема овде за една од најдобрите криминалистички серии на сите времиња? :?:
  Закон и ред е серија која ја емитуваат на Телма, но јас ја гледам онлајн на нет. Има повеќе верзии на Закон и ред, на пример:

  -Law and order
  -Law and order: Criminal intent
  -Law and order: UK
  -Law and order: Los Angeles
  -Law and order: Trial by Jury
  -Law and order: Special victims unit SVU

  Моја омилена е последната Law and order: Special victims unit, во која се зборува за сексуално малтретирани жртви.
  Дали вие следите некоја од овие серии на Закон и ред, која ви е омилена? Во споилер линк од сериите за онлајн следење.

   
  На Sara123 и Hipster им се допаѓа ова.
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Закон и ред (Law and order).

  Ја обожавам серијата, една од омилените серии ми е.
  Ги имам гледано претежно постарите сезони, новиве не ми текнало да ги симнам, а и порано ги даваат сите чинам на канал 5.
  Не ги делам искрено сите ми се интересни, но посебно а сакам Criminal Intent заради Detective Robert Goren ака Vincent D'Onofrio. Нема пофенси детектив, нема појак лик од него според мене во серијалов.
  Башка хемијата помеѓу него и Александра ми беше на ниво.
  Брилијантен е, го обожавам у секоја смисла на зборот како актер, и ми ја правеше серијава посебна.
  Нема посовршен филмски лик за мене.
  Трај бај џури беше повеќе од правен аспект отколку од крими-детективски, имаше една млада адвокатка, идол ми беше на времето :D
  Само премноооооогу сезони имаат сите скоро, ќе треба да се убијам симувајќи за да ги изгледам сите.
  А ужасно многу сакам.
  [​IMG]
   
  На zhap4e, creshicka и Sara123 им се допаѓа ова.