1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Замрзнати (Frozen) [2013]

Дискусија во 'Филмови' започната од Golden, 3 јануари 2014.

 1. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.073
  Допаѓања:
  1.406
  Пол:
  Женски
  Frozen е анимиран филм од минатата година.
  Еве ви во спојлер на кратко за филмот.Тука ќе може да зборуваме и постираме слики од филмов.Доколку темава е дупла или непотребна клуч :D
  [​IMG]
  Се работи за две сестри кои во минатото биле многу блиски но,од кога Елса(која не може да ја контролира својата моќ за замрзнување) ќе ја погоди сестра и Ана со лед во главата тие ќе се одалечат бидејќи Елса животот ќе го помине во нејзината соба до полнолетност.Нивните родители ќе починат а,пак таа ќе стане кралица.Ана ќе се запознае со Ханс и ќе побара благослов од сестра и а,пак таа ќе се изнервира и ќе испушти лед.Така сите ќе дознаат за нејзината моќ и ќе ја сметаат за чудовиште а,таа ќе пребега во планината.Ана ќе оди да ја најде и таму ќе ги запознае Кристоф,Олаф и Свен.Но,најлошо од се е дека Елса направила вечна зима и сите ќе ја молат тоа да го спречи но,ни самата таа не знае како.
   
 2. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.736
  Пол:
  Женски
  Го гледав во кино филмов и многу ми се допадна(се гледа по аватарот :D ).
  Интересен филм.
  Еве и некои слики:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На TheFallenAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.430
  Допаѓања:
  19.899
  На joy1, Heartbeat и iloveyou29 им се допаѓа ова.
 4. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.073
  Допаѓања:
  1.406
  Пол:
  Женски
  На LittlePinky, Marossa и sweet-star им се допаѓа ова.
 5. lolitoo

  lolitoo Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Ммм преубав филм,а Олаф и тој еленот најслатки се...А најубава е Елса се разбира :inlove:
   
 6. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.624
  Допаѓања:
  31.355
  Пол:
  Женски
  Баш вчера го гледав филмот и многу ми се допадна. Одамна немам гледано анимиран филм. Интересна приказна а највеке ми се допадна Елса :)
   
 7. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  Прекрасна приказна. Најголем љубител сум на анимирани филмови, па нема некој што не ми се допаднал. Одличен е.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На joy1 и Mahidevranfan им се допаѓа ова.
 8. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.896
  синоќа го гледав..преубав анимиран... :inlove:
   
 9. SweetGirl-13

  SweetGirl-13 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  18
  Frozen мене ми личеше на цртан додека го гледав,ама стварно е ептен убав :inlove:
   
 10. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  1.258
  Пол:
  Женски
  Најубав филм што сум го гледала...
   
 11. love-it

  love-it Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  78
  Иако е дизни сепак е најдобар!!
   
 12. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Еден од најдобрите, ако не и најдобриот цртан од Дизни!!
  Опседната бев со Let it go денови после гледањето.. :D
   
 13. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.063
  Пол:
  Женски
  Прекрасен филм, преубава приказна :inlove:
  А пак Олаф, Олаф е срце :inlove:
  [​IMG]
   
 14. Desert.Rose

  Desert.Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  189
  Навистина преубав, а песната посебно си ја сакам (ама од Деми верзијата) :)
   
 15. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  Сега си го пуштив, се надевам не си крадам од сонот за џабе
   
 16. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  Не си крадеш, напротив, нема ни да приметиш како летнало времето :)
   
 17. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Многу убаво анимирано филмче,едно од подобрите што сум ги гледала.
  Олаф ми е најпосебен,срце е :lol:

  [​IMG]
   
  На LittlePinky и Elissa им се допаѓа ова.
 18. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  Баш така
  Прекрасен
  Се изненадив :hug: :up:
   
 19. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.063
  Пол:
  Женски
  Ќе има втор дел! ^_^ :mm:
  [​IMG]
   
  На Lella и sweet-star им се допаѓа ова.
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.275
  Допаѓања:
  144.516
  Еден од подобрите Дизниеви продукти.
  Заљубена сум во анимираново и како и повеќето Олаф ми е прекрасен наивен лик со детска чистина, гледа, слуша и за чудо, како за снешко па и чувствува баш како дете. Баш ги преминува сите лимити и е сосема оптимистичен, дури и сонува за лето...

  Мислам дека во скоро ќе го гледам и уште еднаш.

  Добро, у принцип, сакам цртани и анимирани филмови, а и саундтраци од истите. Добро, зависник сум...исповед. Најсериозно! Имам плеј листа од саундтрекс од анимирани и цртани и задолжително си ги слушам... :wasntme: :$
  Подобро ќе гледам анимирани, него ли Ноутбуци. Барем фантазијата и оптимизмот ми ги оптегнуваат до максимум.
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.