Занимации и игри за развој кај деца од 1 до 3 години

Дискусија во 'Дете' започната од J.Ivanoska, 13 април 2012.

 1. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.754
  Допаѓања:
  228.846
  Миење гравчиња(заби)
  BeautyPlus_20191030195342534_save.jpg
  BeautyPlus_20191030195424897_save.jpg
   
  На Girl-Rabbit, victoria, irena.1 и 20 други им се допаѓа ова.
 2. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.754
  Допаѓања:
  228.846
  IMG_20191101_083038_797.jpg
   
  На Ladybug98, Ambra20, victoria и 25 други им се допаѓа ова.
 3. irena.1

  irena.1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  3.978
  Допаѓања:
  19.948
  Пол:
  Женски
  Мајки дали некој ја има купено ГеоБорд, да ми сподели искуство.
   
 4. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  4.985
  Допаѓања:
  23.208
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира, видов Дани сами си направиле, мене на ФБ ми излегува од една страна рачно изработени ама скапички се. Некаде на друго место имаш ли видено?
   
 5. irena.1

  irena.1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  3.978
  Допаѓања:
  19.948
  Пол:
  Женски
  Јас сама ќе си направам, веќе обезбедив материјали, си имам и бормашина :D. Често сама им правам играчки, ради не можноста да најдам овде тоа што они играат најмногу.
  Само ме интересира дали им е интересна на децата и од прилика која возраст најмногу ја играат.
  И ако некој ја купил оригиналната дали ќе му пречи да ми ја слика таа тетратката што ја продаваат со неа. Сакам да видам што има внатре.:)
   
  На Milobebence, Lolipop23, АнеАце и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.754
  Допаѓања:
  228.846
  BeautyPlus_20191101185532177_save.jpg
  BeautyPlus_20191101190136905_save.jpg
   
  На theowndemon, Shelea, victoria и 18 други им се допаѓа ова.
 7. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.311
  Допаѓања:
  58.948
  Пол:
  Женски
  На Minnie-e, Coco31, TeddyGrey и 4 други им се допаѓа ова.
 8. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.754
  Допаѓања:
  228.846
  20191103_214654.jpg
   
  На victoria, irena.1, lackygirl и 15 други им се допаѓа ова.
 9. Цвет88

  Цвет88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  12.033
  Пол:
  Женски
  20191104_121141.jpg
  20191104_123522.jpg
   
  На lovely girl M, victoria, lackygirl и 14 други им се допаѓа ова.
 10. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.754
  Допаѓања:
  228.846
  IMG_20191105_084037_286.jpg
  IMG_20191105_084037_288.jpg
   
  На theowndemon, victoria, irena.1 и 24 други им се допаѓа ова.
 11. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.754
  Допаѓања:
  228.846
  IMG_20191106_140243_409.jpg
  IMG_20191106_140243_410.jpg
  IMG_20191106_140243_412.jpg 20191102_143238.jpg
  20191106_144953.jpg
  20191106_151325.jpg
   
  На victoria, ma4e1311, irena.1 и 16 други им се допаѓа ова.
 12. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.754
  Допаѓања:
  228.846
  IMG_20191107_081012_490.jpg 20191106_152135.jpg
   
  На slavica999, victoria, Ava.84 и 17 други им се допаѓа ова.
 13. Цвет88

  Цвет88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  12.033
  Пол:
  Женски
  20191106_203338.jpg
  Со татко и се занимаваа, на 10 стапчиња, од 1 до 10 очиња, за да бројат.
   
  На slavica999, slobodka, Sanja1105 и 13 други им се допаѓа ова.
 14. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.754
  Допаѓања:
  228.846
  IMG_20191108_165405_419.jpg
  IMG_20191108_165405_416.jpg
   
  На lovely girl M, theowndemon, ines.h и 17 други им се допаѓа ова.
 15. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  474
  Допаѓања:
  1.360
  Пол:
  Женски
  На Girl-Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
 16. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.754
  Допаѓања:
  228.846
  IMG_20191110_183407_796.jpg
  IMG_20191110_183407_797.jpg
  Оцет и сода.
   
  На do-re-mi, ines.h, victoria и 16 други им се допаѓа ова.
 17. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  4.985
  Допаѓања:
  23.208
  Пол:
  Женски
  Сакам да му земам кујна за роденден, ама убава и квалитетна, по можност дрвена, ама може и квалитетна пластика како Смоби и сл... Има ли земено некој да ми каже од каде?
   
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.323
  Допаѓања:
  108.382
  Пол:
  Женски
  Дрвени играчки види тука
  http://skopjecitymall.mk/lokal/story-box/
  Може и кујна да имаат, мене ептен ми се допаѓаат производите што ги држат, квалитетни и сертифицирани дека не се со штетни хемикалии третирани.
   
  На duffi, kukla21 и Lolipop23 им се допаѓа ова.
 19. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  4.985
  Допаѓања:
  23.208
  Пол:
  Женски
  Ги знам, немаат кујна ама имаат убава тезга дрвена, ако не најдам кујна неа ќе ја земам. (fingers)
  Инаку преубави играчки имаат. :inlove:
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 20. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  18.971
  Допаѓања:
  94.121
  Дефинитивно најубави!
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.