Занимации и игри за развој кај деца од 1 до 3 години

Дискусија во 'Дете' започната од J.Ivanoska, 13 април 2012.

 1. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.115
  Допаѓања:
  20.630
  Пол:
  Женски
  Мене ми се свиѓа кујната од ИКЕА. Ама скапа е мислам.
  Еден краток период големиот као сакаше кујна. Ама го знам детето, не е по тој тип на играчки, ама виде кај некој. И знаев дека е фаза. Јас му направив од картон,ја играа некое време и толку беше. Повеќе трпаа работи и играчки во неа, ко плакарчиња. Па ја фрлив после, џабе место ќе ми фаќаше.
   
  На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.384
  Допаѓања:
  26.118
  Пол:
  Женски
  Околу 100е е мислам на Икеа, ама многу мала ми изгледа. Во Маша и Медо има на Смоби, прекрасна е и со многу перформанси, ама е 10500 :o
  [​IMG]

  Син ми знам многу ќе си игра, не му мине меракот за сечкање и готвење, а плус и моме имам па веројатно и таа ќе игра за некое време. :inlove:
   
  На emkaemka, TutiFuti, irena.1 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.805
  Допаѓања:
  75.437
  50 e беше ,баш сега ја гледав и јас се мислев...
   
 4. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.152
  Допаѓања:
  22.059
  Пол:
  Женски
  ИГРАЧКА?!? 10500?!? :o
   
 5. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.384
  Допаѓања:
  26.118
  Пол:
  Женски
  Која беше 50е, во Икеа ли?

  Да, да, се шашардисав кога ми ја пишаа цената. 8-| Мада за вакво повеќе би дала отколку за оние колите на акумулатор и тие се горе-долу таа цена.
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 6. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.805
  Допаѓања:
  75.437
  Да во икеа.
   
  На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.384
  Допаѓања:
  26.118
  Пол:
  Женски
  Сега баш отворив, 2 имало, една од околу 50е и една околу 100е, јас поголемата ја имам гледано. Ако не најдам овде ќе е од овие 2 некоја.
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Coco31

  Coco31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  4.165
  Пол:
  Женски
  @Lolipop23 во крш има кујна но не е дрвена.
   
 9. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.460
  Допаѓања:
  231.234
  IMG_20191113_081033_620.jpg
  IMG_20191113_081033_622.jpg
   
  На victoria, duffi, TutiFuti и 13 други им се допаѓа ова.
 10. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.569
  Допаѓања:
  188.303
  Пол:
  Женски
  Ги редиме колите по боја, почна да сфаќа па кај греши кај не зависи до концентрацијата
  20191112_175857.jpg

  Ова заедно го правевме
  20191110_191318.jpg

  И тука местевме коли по ред на крпата за јадење :)
  img1573647006296.jpg

  20191028_125145.jpg
  Ова е паркинг со камбана внатре :)
  20191028_124442.jpg 20191028_124439.jpg

  Ова е зоолошка :)

  Дел од работите што сум сликала..
   
  На Babushka, theowndemon, victoria и 15 други им се допаѓа ова.
 11. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.460
  Допаѓања:
  231.234
  20191113_154435.jpg
  20191113_154133.jpg
   
  На Babushka, theowndemon, Ava.84 и 18 други им се допаѓа ова.
 12. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.950
  Допаѓања:
  23.955
  Пол:
  Женски
  Дрвена кујна во Икеа.

  @irena.1 дали ја направи таблата. Ќе може ли да сликаш како ти излезе. Сакам и ние да направиме, па да ти “украдам” некоја финта :)
   
  На duffi, Lolipop23 и irena.1 им се допаѓа ова.
 13. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.115
  Допаѓања:
  20.630
  Пол:
  Женски
  Во процес е :)
   
  На An-na му/ѝ се допаѓа ова.
 14. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.950
  Допаѓања:
  23.955
  Пол:
  Женски
  Чекам update ;)
   
 15. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.200
  Допаѓања:
  43.275
  Пол:
  Женски
  Каква табла?
  Знам со поголеми дечиња сте, а и јас правам нешто за мојава.
  Ќе додадам патент, прекидач и копчиња некои да се закопчуваат.
  20191109_221057.jpg
   
  На danichap, Ava.84, Lorins и 7 други им се допаѓа ова.
 16. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.950
  Допаѓања:
  23.955
  Пол:
  Женски
  Геоборд.
   
  На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.233
  Допаѓања:
  2.830
  Пол:
  Женски
  Мајки, не знам дали е соодветна темава, но сакам да прашам дали знаете како се симнуваат песнички/видеа од YouTube (kids)?
  Никако не успевам, ме насочува на YouTube Premium и бара месечна претплата. Баш и ме ми се плаќа. Има начин за бесплатно download-ирање?
   
 18. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  2.112
  Пол:
  Женски
  Симни ја апликациката BG Player со спот се симнуваат. Еднаш да ја пуштиш песната додека имаш интернет и после можеш да ја слушаш и без.
   
  На Mimmi39 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.363
  Допаѓања:
  6.302
  IMG_20191114_175800.jpg
  Пица а ла глувче:D Сам месеше тесто. Состојки од око ставено. Го утепа сукајќи со сукалото и се што беше ставено од озгоре беше лично дегустирано од пица мајсторот:rofl:. На саламата може да се видат забите.
  Само е за слика, кога ја видов постапката на приготвување не се осудувам да ја пробам:)
   
  На Ava.84, slobodka, Chantal и 5 други им се допаѓа ова.
 20. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.233
  Допаѓања:
  2.830
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам многу! :hug: Успешно...:) Супер е апликацијата.
   
  На mariz и Ladybug98 им се допаѓа ова.