Занимации и игри за развој кај деца од 1 до 3 години

Дискусија во 'Дете' започната од J.Ivanoska, 13 април 2012.

 1. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.058
  Допаѓања:
  64.253
  Пол:
  Женски
  Со mp3 mp4 converter не сака?
   
 2. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  2.824
  Пол:
  Женски
  Не, само со претплата.
  Програмчето што го предложи @Ladybug98 е одлично и многу едноставно.
   
  На Coco31, Ladybug98 и mariz им се допаѓа ова.
 3. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.058
  Допаѓања:
  64.253
  Пол:
  Женски
  20191115_122951.jpg 20191115_124948.jpg 20191115_123629.jpg 20191115_124639.jpg


  И ова од @irena.1 инспирирано :)
  20191115_125753.jpg
  Само малата не беше нешто заинтересирана.
   
  Последна измена: 15 ноември 2019
  На Babushka, 24.07, theowndemon и 24 други им се допаѓа ова.
 4. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.114
  Допаѓања:
  20.622
  Пол:
  Женски
  Некои активности да им е интересно дур се дома. Секогаш двајцата се вклучени.
  IMG_20191110_210038.jpg IMG_20191108_184204.jpg IMG_20191108_183314.jpg IMG_20191106_220913.jpg IMG_20191105_174823.jpg IMG_20191029_195812.jpg IMG_20191029_200509.jpg IMG_20191019_190002.jpg IMG_20191006_094731.jpg IMG_20190929_143430.jpg
   
  На Babushka, 24.07, ma4e1311 и 17 други им се допаѓа ова.
 5. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.114
  Допаѓања:
  20.622
  Пол:
  Женски
  IMG_20190927_113316.jpg IMG_20190926_203500.jpg IMG_20190926_202747.jpg IMG_20190924_183222.jpg IMG_20190907_225927.jpg IMG_20190824_205004.jpg
   
  На 24.07, ma4e1311, Ava.84 и 15 други им се допаѓа ова.
 6. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.131
  Допаѓања:
  21.173
  Пол:
  Женски
 7. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.114
  Допаѓања:
  20.622
  Пол:
  Женски
  Од ИКЕА се.
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 8. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.453
  Допаѓања:
  231.171
  @irena.1 Направивте Lighttable?:inlove:

  Ова е млеко со прехранбена боја и мешавте со ватено стапче брцнато во сјај? Мислам дека е тоа, одлична забава е, и момите мои се забавуваа.

  Наредна порачка од икеа ќе ги побарам буквите и јас. Ми се допаѓаат.
  20191114_125059.jpg IMG_20191115_154337_245.jpg
  IMG_20191114_084800_675.jpg
  IMG_20191114_084800_677.jpg
   
  На 24.07, Ava.84, joy1 и 15 други им се допаѓа ова.
 9. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.114
  Допаѓања:
  20.622
  Пол:
  Женски
  Супер ни испадна масичката и редовно ја користиме. По твоето упатство ја преработував од ИКЕА масичката. Сама мајсторисував.
  Тоа да, млеко, боја и сјај на стапче користев. Но некако мојов не е по експериментите. Пробав уште неколку варијанти со сода и оцет, но не беше баш воодушевен и не му задржа внимание. Па решив да оставиме за понатака .
   
  На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
 10. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.453
  Допаѓања:
  231.171
  Баш ми е мило за масичката. Моиве се повеќе по сензорните игри и сите видови шлакутници:D, па воодушевени се. Арно викаш, едноставно покасно повторно понуди.
   
  На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  1.896
  Пол:
  Женски
  Magdalena 2ipol godinki
  Prvo zivotnite gi isekovme od Junior albumot na Krash, gi zalepivme na tvrda korica (hamer) pa ponovo gi isekovme da bidat kako karti, pa gi isekovme na polovina da go spojuvame i spoznavame cie telo na cie zivotno mu odgovara... (gi spoi od prva)
  75204520_512149886036552_3598297203719798784_n.jpg 78175858_1010216329316944_5543421826891251712_n.jpg
  Moite kreativni racinja.. boevme shisharki
  70214631_700219277136219_2187270408258977792_n.jpg

  Ja kupivme od Prosvetno delo 150 den zanimacija 2 saati, lepi odlepi, kaisot go stavila kako gerdan, dobra e bitno lepi
  74670664_431793484189253_4769788957208608768_n.jpg
  75341062_782950012153687_4089772226956492800_n.jpg
  Vezbame so plastelin
  75412027_2600739589963624_6077326179210100736_n.jpg

  Site idei gi pozajmiv od tuka
   
  На Babushka, pianogirl, 24.07 и 21 други им се допаѓа ова.
 12. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  1.896
  Пол:
  Женски
  Eve i deneska dva saati bez prestan lepi odlepi
  75223753_1251533835030802_9076919626360684544_n.jpg
   
  На 24.07, Annath, duffi и 12 други им се допаѓа ова.
 13. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.379
  Допаѓања:
  26.087
  Пол:
  Женски
  Интересно изгледа, дај сликај корица. И кажи ми не ми е јасно како одлепи залепи, од што материјал се тоа лепенките?
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. supergirlmb

  supergirlmb Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  5.874
  Пол:
  Женски
  Кај е пишано упатството :) и каква масичка треба?
   
 15. Marija_Magdalena

  Marija_Magdalena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2018
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  1.896
  Пол:
  Женски
  eve majka, od Prosvetno delo imase i maski modeli :) ne znam sho materijal se , samo znam deka se samoleplivi i lesno se zalepuvaat i odlepuvaat (izvinete na latinicava i mene pocnuva da me nervira)
  75580486_1521425884679892_973698914551070720_n.jpg
   
  На 24.07, Annath, duffi и 4 други им се допаѓа ова.
 16. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.114
  Допаѓања:
  20.622
  Пол:
  Женски
  Имаш клипчиња на Јутуб, побарај за лајтејбл од ИКЕА масичка, оние што беа по 5 евра. Не можам да најдам клипче од мобилниот, може @danichap го има.
   
  На supergirlmb му/ѝ се допаѓа ова.
 17. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.453
  Допаѓања:
  231.171
  На youtube пиши вака
  Screenshot_20191117-214548_YouTube.jpg
   
  На TutiFuti, irena.1 и supergirlmb им се допаѓа ова.
 18. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.058
  Допаѓања:
  64.253
  Пол:
  Женски
  Како пластифицирани (ама мека пластика) се, како оние стикери за на прозор одлепи/залепи што се. Освен на прозор и на тие страници на друго место не се лепат. Еве истиот стикер и на стакло стои, а на ѕид не. Има разни, јас дома имам 3 и интересни се ептен, може креативни да бидат и да облекуваат како сакаат.
   

  Прикачени фајлови:

  На 24.07, Girl-Rabbit, Marija_Magdalena и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.379
  Допаѓања:
  26.087
  Пол:
  Женски
  Ааа какви биле, затоа не ми беше јасно како се одлепуваат... супер! Ќе земам и јас тогаш.

  Дани го изгледав видето и случајно и ние последниот пат од Икеа ја зедовме истата масичка, само црна, ќе ја биде ли или мора бела (може е глупо прашањето :wasntme: ). И @irena.1 да ми каже од каде ги набави другите материјали и колку ја кошташе од прилика? Јас не сум баш по хендмејд и ептен комплицирано ми се виде на видеото. :?:
   
 20. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.114
  Допаѓања:
  20.622
  Пол:
  Женски
  Ај во пп, да не одиме офф овде.
  Можеш со црна, валда се исти. Јас бела имав, ама беше прилично оштетена и ишкртана,па затоа ризикува да ја обноват, инаку и јас сум ептен трапава. Лесно е.