1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Занимливости

Дискусија во 'Слободно време' започната од ceca-1, 2 октомври 2012.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Нешта кои сте ги виделе,прочитале некаде а ви се виделе интересни можете да ги постирате.Од било која област,се што ви е занимливо :)


  Жените трошат 18% од платата на облека

  Преку две третини од жените велат дека се под притисок на работното место па мораат добро да изгледаат и трошат 18% од платата на гардероба, покажало најновото истражување.

  Една од четири жени велат дека свесно го промениле стилот на облекување за да се истакнат на работа и за да бидат конкурентни на колегите, а 60% велат дека купиле нова облека за да им помогне во кариерата.

  Жените кои земале учество во ова истражување признале дела формираат ставови за своите колеги врз основа на тоа како се облечени. Тоа го потврдија повеќе од 50% кои доделе дека исто така се грижат што ќе кажат другите ако подолго време носат иста облека.

  Покрај тоа што со облеката сакаат да ги надминат своите колеги, жените се надеваат и дека таа ќе им помогне да напредуваат на работното место, па и во време на тешка економска криза тие издвојуваат големи суми на пари па истити ги трошат на облека.
  изворно
   
 2. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
 3. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Зошто бебињата плачат ?
  http://skopjeid.com/2012/11/02/zosto-bebinjata-placat/

  Дали е здраво да се јаде зимница?
  http://www.bezpardon.mk/dali-e-zdravo-d ... -zimnitsa/

  Хрват стана милионер од обложување
  http://www.bezpardon.mk/hrvat-stana-mil ... ozhuvan-e/

  Еве зошто мажите умираат пред жените
  http://www.bezpardon.mk/eve-zoshto-mazh ... d-zhenite/

  6 'забранети' намирници во кои смеете да уживате!
  http://hitportal.com.mk/Life_Style-deta ... uzhivate/#
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.117
  Допаѓања:
  56.736
  Пол:
  Женски
 5. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски