1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Запознавање на фејсбук, да или не?

Дискусија во 'Сингл' започната од Inna15, 28 март 2011.

  1. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Не е чудно :)
    Јас најнормално реагирам , ако видам дека не е некој лудак или манијак, го прифаќам за пријател :)
    Ако немаме заеднички пријатели ќе се запрашам можеби , ама сакам да кажам најнормално си е :D
     
  2. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Iskreno mi se sluci ednas taka da se zapoznaam so nekoj na facebook i da mi stane decko no nikogas poveke... ne go porekuvam za drugite toa, no jas imav loso iskustvo i ne bi go storila toa povtorno..najubavo spored mene e vo zivo zapoznaj se, napravi si muabet...i vidi sto ponataka :)
     
  3. 1bunny

    1bunny Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    20
    Јас со мојот сегашен дечко се запознав преку Facebook и заедно сме веќе 3ипол години .. хихихи :rofl:
     
  4. macence4

    macence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    416
    Јас и мојот сопруг се запознавме на фејсбук пред скоро една година.Бевме во врска 2 недели и иако бевме далеку еден од друг и се видовме само два пати се веривме и преубо ни е.Ако мислш дека е некој ко за тебе нема што да изгубиш ;) Јас бев таа што почна прва да му се "пушта"поточно ,ми се допаѓаше и почнав да го боцкам на тоа тој ми возврати со муабет на чат и тоа е тоа хехехх
     
  5. srccc.saddd

    srccc.saddd Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    Ми треба еден совет. За велигден во црква имаше едно момче и братучедка ми ми рече види каков е убав. Кога го видов останав така некое време, но забележив и дека тој ме погледнува. Одкако сум заминала прашувал за мене. Го најдов на ФБ и сега сме пријатели. Сакам да му пишам ама не знам како да почнам. Чекав тој да пише, ама ништо....
     
  6. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    ^^
    И ти од Велигден до сега уште се мислиш како да почнеш разговор :wasntme:
     
  7. srccc.saddd

    srccc.saddd Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    кога незнам како да почнам, и дали и он ќе ми врати...
     
  8. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Па добро, може вакво нешто, ама не да остане на тоа :!: туку да се продолжи во реалноста, а не на чат или во инбокс |(
     
  9. blue.jeans

    blue.jeans Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    35
    не чекај пиши му почни општ муабет ова она и наредниот пат ако е заинтересиран веројатно и самиот ке ти пиши :D
     
  10. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    и јас со дуди се запознав преку фб...прво го игнорирав 2-3 пати но тој беше упорен и еве сега сме заедно...и верени сме :D
     
    На sandra.92 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. srccc.saddd

    srccc.saddd Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    А што ако не ми врати???
     
  12. Flower20

    Flower20 Нов член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    5
    Ако не ти врати тогаш неке да ти пишува,но немора да се разочарувај,ако не ти врати не му пишувај па ако САКА ке ти пише! :)
     
  13. simona-i

    simona-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    30
    да.. сум запознала многу фини дечковци со кои сеуште се дружам, излегуваме итн.. :D
     
  14. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Не е правило да најдеш дечко на фб...епа вака почни со лајк, коментар...потоа почни на чат здравокако си ,што правеш,од каде си ,што сакаш,што несекаш итн.
     
  15. Darya

    Darya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    51
    а што па ако не ти врати??? големо чудо...секогаш имаш две опции или да пишеш и да видиш што ќе се случи или да седиш и да се прашуваш шта би било кад би било.... и да ти е срам социјалните мрежи ти ја нудат таа можност да се скриеш како-така...замисли што би било да добиеш игнор во живо...вака ако не врати арно ако врати уште поарно...

    ги листав постовиве на темава и искрено мене многу ми е глупаво со боцкање па лајкови па некое коментарче...демек постепено, постепено, а и на двајцата ви е јасно колку е саатот (посебно него според искуства од мои другари) боље почни некој интересен муабет и што биде нека биде ти битно си пробала :)
     
  16. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    и да се самоцитирам.....верени...и разделени!!!! то ти е живот...една гадна работа!
     
  17. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ај да ви ја кажам јас мојава приказнаа :)
    Еден ден сите другарки и другари ми се искл. од фб,си останав сама и си се досадував.Имав над 2000 пријатели ама со никој не пишував освен со оние што си ги знаев...Еден ден ми пиша ТОЈ,ни го знаев ни го познавав.Му вратив и почна да се зафркава со мене,од кај си од Марс да не си ми вика,јас се изнервирав и му се изнавикав.И така ден по ден,знаеше да ме насмее,да си направиме и сериозен муабет и се.Едно време ми беше и “брат’’, ми беше најблизок,него му се доверував,дури него и му кажував за бифшиот,а тој ме тешеше..И еден ден случајно се запознавме,се удривме еден во друг исто како на филмовите,тој не ме позна а јас него го познав и му кажав дека сум јас,тогаш ме изгушка и ме покани на кафе.Појдовме се изназборувавме и после некој ден ми кажа дека се заљубил во мене,и јас почнав потајно да го свиѓам,само ми беше страв да не го изгубиме големото пријателство што го имавме.решивме да бидеме заедно и сеуште сме...Фејсбук сега немаме,но имаме среќа и љубов..Заедно сме 1 год,1 месец и 5 дена :D...
    Случајните работи се најубави...
    Среќна сум,никогаш не ме повредил,го сакам повеќе од себе...
    Затоа дружете се,запознавајте нови луѓе...Можи некој од нив ќе биде вашата среќа :)
     
  18. Palestinec

    Palestinec Нов член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2012
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    17
    јас немам фејсбук.........
     
    На artemis и catsruletheworld3 им се допаѓа ова.
  19. Blair15

    Blair15 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    12
    Jaс и дечко ми се запознавме на фб, но затоа сега и двајцата имаме нови профили по 50 пријатели. Фб состанува- фб растурува =)
     
  20. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Можеш да запознаеш добри другари преку фб, но некогаш и сликите лажат хахаах јас имав една случка таква. Со другар на другар ми се допишувавме и ај на кафе ќе одиме сите заедно и другар ми беше со него. На во живо беше сменет за 360 :puke: не велам дека толку е важен изгледот но и карактерот н м и се допадна. Едноставно не беше мој тип..