Запознавање преку социалните мрежи (фб) во живо

Дискусија во 'Канта' започната од Yeeah, 4 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  2.645
  Здраво девојки :)

  Оваа тема ја отвориив бидејќи ми требаа мислење од Вас .

  -Што мислите за запознавањето со спротивен пол од социјалната мрежа фб во ЖИВО?
  -Дали сте имале/имате дечко кој сте го запознале на фб?
  -Дали првиот пат чуствувате срам?
  -Што разговарате првиот пат?
  -Заклучок : ..

  Еве јас сум имала многу машки кој ме викале да се запознаем во живо, но јас ги одбивам
  зошто?! -затоа што не го познавам доволно, незнам ни што е ни како е, сите сме различнии на фб , а други во живо, и затоа што имам најголеем проблеем неам САМОДОВЕРБА! си мислам во себе, недај боже да отидам , кје се исплаши... :/

  што мислите вие? :)
   
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.993
 3. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  2.645
  сакав ова само да биде како мала анкета да слушнам мислења ништо повише, но доколку смета избришете ја
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.