Запоставени од вашата другарка....

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од tigar.23, 7 март 2010.

 1. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.947
  Допаѓања:
  17.762
  Пол:
  Женски
  Работата е што сите и збориме. Ама она вика неам ја проблем, тоа понекад само, бла бла.. и што ќе се расправаш.
  Јас искрено веќе не и се тресам ко порано. Ако се јави јави.
  Него она си правам сеа муабет да си олеснам душа.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  Јас од секогаш сум била осамена личност, сега си го имам само дечко ми и една другарка која ретко ја гледам. Повеќето од времето го поминувам сама ама навистина би сакала да имам друштво, премногу ми е тешко да стекнам пријатели, не сум добра во комуникација.
  Имав другарки до пред некое време, едноставно ме отфрлија од друштво пошто карактерите не ни се совпаѓаа, се надевам дека некој ден ќе запознаам нови личности.
   
  На злоба му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски
  блазе тебе , јас имам другарки колку сакаш многу брзо се зближувам,комуникативна сум ама за дечко не ме бидува...
   
  На makedon81 и Indiegurl им се допаѓа ова.
 4. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  И мене не ме бидува, он се зближи со мене, јас бегав:drunk: сепак не е исто, би сакала да имам друштво
   
 5. Fancy_Nency 22

  Fancy_Nency 22 Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2021
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Јас имав една другарка уште од основно.Се дружевме уште од прво одделение.Сега почна да ме избегнува,а и ми има кажано дека нејќи да излегва со мене во јавност.Различни карактери сме сепак нејќи да ја озборуваат покрај мене.Дури ни на роденден не ме покани.За жал таа ми беше најблиска другарка и ги знаеше сите мој тајни,што според мене е голема грешка.Сега сум речиси сама .Не барам сожалување туку само да го искажам своето мислење.
   
  На злоба му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  3.265
  Допаѓања:
  32.783
  Пол:
  Женски
  Не ти е таа другарка.
  Елиминирај ја.
  Избришај го секој контакт со неа и на социјални мрежи и во риал лајф.
   
  На Astrum.Obtutus, Alisa22, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Fancy_Nency 22

  Fancy_Nency 22 Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2021
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Проблемот е што покрај неа имав и неколку другари и другарки од поранешното друштво кои сега само со еден се допишуваме другарски на социјалните мрежи.Сите ми го свртија грбот.
   
 8. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  3.265
  Допаѓања:
  32.783
  Пол:
  Женски
  Тогаш воопшто не те заслужуваат.
  Бев во слична позиција, сите ги отерав у курац.
  Такви луѓе не ти требаат.
  Боље сама отколку опкружена со токсилни луѓе.
   
  На Astrum.Obtutus, Alisa22 и Fancy_Nency 22 им се допаѓа ова.