1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Запросување во престапна година, да/не?

Дискусија во 'Свадба' започната од vampire25, 28 ноември 2019.

 1. vampire25

  vampire25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  2020 ни е престапна... Зарем нема да има запросување или само мене ме убива ова прашање?
   
 2. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  4.877
  Допаѓања:
  25.468
  Нажалост нема да има...
  Забранети се запросувања со закон годинава.
  Одма свадба ќе има, без церемонии на колена.
   
  На Victorian, Ivan4e04, Brinetka и 31 други им се допаѓа ова.
 3. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.876
  Допаѓања:
  52.820
  Пол:
  Машки
  Ух добро е, куртулив и годинава:whew:
   
  На Kimberly11, Brinetka, crimson и 34 други им се допаѓа ова.
 4. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  499
  Hahahaha nesreka bilo toa ....ma kako i da e i koga i da e sepak eden ke mora da te jadi :lol::lol: ke vidime dali ke ima za nova godina zaprosuvanja ..:smirk:
   
  На vampire25 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Asparagus

  Asparagus Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  7.468
  Пол:
  Женски
  Не си само ти, еве и јас саноќ седам и мислам за прашањево
   
  На Victorian, Brinetka, CameliaMiller и 13 други им се допаѓа ова.
 6. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  499
  Ma ne ni mislam ajde se videlo od denesnive brakovi 2-3 godni i razvod
   
 7. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.390
  Допаѓања:
  158.295
  Пол:
  Женски
  И за убивање е.
  Тешко тие што ќе 'мораат' баш годинава да се мажат/женат.
  Да не си им во кожа:(

  (facepalm)(facepalm)
   
  На Brinetka, CameliaMiller, Sesil и 7 други им се допаѓа ова.
 8. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  1.929
  Пол:
  Машки
  Мажете се, женете се, швалерисувајте се - нема врска, суеверие.
   
  На Feminka22, sj *O* и vampire25 им се допаѓа ова.
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.784
  Допаѓања:
  24.866
  Пол:
  Женски
  И ваква глупост постоела (facepalm) а мислев ги знам сите " бабини деветини " . Оваа ќе да е десеттата :drunk: .
   
  На Brinetka, Srckata28, M&M и 11 други им се допаѓа ова.
 10. FreeMind

  FreeMind Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.948
  Допаѓања:
  40.011
  Пол:
  Женски
  @TeddyGrey стави го ова во листата "поцркав". Добро утро:*
   
  На CameliaMiller, nextredstyle, TeddyGrey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. darcy

  darcy Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  5.890
  Нели свадба не требаше, од кај запросување? :worried:
  Мислам за побезбедно, да нема ни запросувања ни свадби :devil:
   
  На jacqueline.s, nextredstyle и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.291
  Пол:
  Женски
  Не се радувај пред време. Знаеш ли на 31.12.2015 колку запросуввања имаше, од моите ФБ пријатели само 7 случаи! :!: :rofl:
   
  На TutiFuti, Emy867, KateKane и 4 други им се допаѓа ова.
 13. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.023
  Допаѓања:
  72.091
  Пол:
  Женски
  Прашања што ме мачеа...
   
  На Brinetka, CameliaMiller, FreeMind и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  19.469
  Пол:
  Женски
  Не:!:
  Секако дека не...
  Ќе треба цел живот по бајачки да идеш после...:drunk:
   
  На Brinetka, Sesil, nextredstyle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Just.do.it

  Just.do.it Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  1.633
  Допаѓања:
  5.632
  Пол:
  Женски
  Никако во престапна. Големи се шансите за развод ако е во престапна. Ако не е во престапна 100% нема да се разведат.
   
  На martty06, ku4ence, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. vampire25

  vampire25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  А да му објасни некој да мојов уплашен дечко од престапнава година може? :sweat::lol:

  И сеуште ме мачат :worried:

  Има надеж за мене значи (waiting)
   
  Последна измена од модератор: 30 ноември 2019
 17. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  12.468
  Допаѓања:
  103.831
  Пол:
  Женски
  Какво запросување...
  Изборите се побитни. :rofl::rofl:
  Глупо суеверие,бе.Пре би рекла дека дечко ти си нашол изговор.
   
  На Brinetka, zhap4e, M&M и 3 други им се допаѓа ова.
 18. vampire25

  vampire25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  ..... Не баш, малце повеќе има страв од рекла казала суеверија :^)

  ... Ние и дебатиравме ама типчево мое е исплашено :|
   
  Последна измена од модератор: 30 ноември 2019
 19. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.324
  Ако се деси запросување во престапна година, три самовили доаѓаат третата ноќ после свадбата во 3 по полноќ и го проколнуваат бракот. После 3 месеци, на третиот ден во 3 попладне се случува развод. Затоа размислете си убаво. Ова го знам од една моја братучетка, и кажал мажот на комшивката што работела со жената која и била мајка на невестата.
   
  На martty06, Ivan4e04, Brinetka и 23 други им се допаѓа ова.
 20. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.684
  Допаѓања:
  8.982
  Пол:
  Женски
  Каква врска има престапната година со бракот????
  Се сум видела ама ова...
   
  На Amellie13 и nextredstyle им се допаѓа ова.