1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Запросување во јавност

Дискусија во 'Свадба' започната од femina90, 24 февруари 2012.

  1. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.537
    Допаѓања:
    155.434
    Пол:
    Женски
    Мој иден сопруг, ако планираш вака да ме запросиш ќе се обрукаш и ќе ти речам не :*
    Јас секогаш сум си замислувала и поприватна и помала свадба, па дефинитивно запросувањето сакам да биди сосем интимно, само јас и тој.
    Некои видеа сериозно се слатки да ги гледаш си прајш, „еј се потрудил“ ама реално повеќе го прави за него него за неа (а 90% и таа знае што се случува па како супер глумица ќе одглуми дека е многу изненадена и дека премногу го сака).
    Едино едно вакво видео ми се има допаднато, знам другарка ми ми го пушти, кога во Прилеп одеа во парк нели младите, ми се допадна зошто мн слатка ми беше невестата, човеку колку се збрка ко почна овој да вади прстено. :clap: :lol: И беше поприродно од останатите, без некоја огромна режија АМА СЕПАК сметам дека ова би требало да остани приватно на нивните фејс профили или уште подобо на CD и да го гледааат нивните деца, роднини поблиски, а не сите.
     
    На mula, Victorian и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
  2. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    За мене е ова егзибиционизам и циркус пред публика.
     
    На sj *O*, 1209, galapce и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Aniston90

    Aniston90 Нов член

    Се зачлени на:
    6 септември 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Не го поштувам многу тој чин на јавно запросување, тоа е интимен момент. Кај мене на пример немаше запросување, беше ствар на договор. Знаејќи го партнерот така и очекував, договоривме дата, дојде со родителите кај нас на вечера, ми даде прстен, па еве ништо не ни фали.
     
  4. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.641
    Пол:
    Женски
    Мене ми е баш возбудливо таков начин на запросување.Бев јули некаде на хуманитарен концерт на Димитар Андоновски и Ламбе Алабаковски.Имав две причини шо отидов:да донирам за битолчанецот Пеце и да се видам со Диме(кој ми е кум:$).Цело време Ламбе нешто невести,бело такви работи кажуваше па оп одеднаш Диме вели оваа песна шо ќе ја пејам ќе биде посветена на една личност многу драга за мене.Со песната Разбуди ме на полноќ полека,полека отиде кажа неколку интересни збора таму се насмеавме тро и клекна на колена,ја запроси и сите така фамилијарно си честитавме ова она и публиката на нозе аплаудираше...баш беше интересно и плачевме од среќа:$:inlove:
     
    На Animali, toogood и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  5. Cricket

    Cricket Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    1.074
    Пол:
    Женски
    Можеби не сакам пред широката јавност (а не дека би ми сметало или би му рекла “не“), ама премногу сакам запросувањето да можат да го видат нашите најблиски, да бидат дел од сето тоа.
     
    На Luna91 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    10.291
    Пол:
    Женски
    ...ако, барем навреме ќе знам дека не е човек за мене.
    Јас сум затворен тип и вакво пренемагање во јавност, не.:shake:
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  7. corto.maltese

    corto.maltese Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Машки
    Хихихи, пропоузл за памтење. Измеѓу суџуци, кадинско брашно и тоалетна.
    Среќа па излеа погодиле непензионерски ден у Стокомак за глупирање.
     
    На poenta и toogood им се допаѓа ова.
  8. sikica7

    sikica7 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2015
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    1.976
    Секакви запросувања имам видено на нет ама досега овакво немам видено, нели е малку глупо до фрижидер со сувомесно да ја запросиш девојка ти . Им посакувам среќа ама ич не ми се свига ова
     
  9. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Boze bozeeee cel personal na noze, krazba kollu sakas:)
    Sto nema da vidi covek..vakvi zaprosuvanja mi se najglupi.
     
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.052
    Допаѓања:
    76.054
    Пол:
    Женски
    Некои јавни запросувања се добро смислени и навистина изгледаат слатко, некои се тотално аут, но како и да е, јас сметам дека јавното запросување не е добра идеја. Прво, заради срамот ако те одбие а второ, затоа што сметам дека е тоа еден интимен чин и не треба да биде за пред очите на јавноста. Се надевам мојата сродна душа (ако ја најдам) нема да ми го направи тоа. А којзнае, може и баш заради тоа девојките ја одбиваат понудата.
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  11. oblando

    oblando Активен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2015
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    446
    Се сложувам со претходното мислење.
    Запросувањето е интимен и сензуален акт а не театрална представа за другите.
    Демек видете ме сите и пукнете колку сум уникатен али извинете ме ве молам што не се пресоблеков овој пат како кловн.
     
  12. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.805
    Секогаш се сетам на случката со другарка ми од средно.
    Имено, се скарале со дечкото и, и тој ангажирал "Се за љубов" за да ја изненади.
    Арно ама, навистина било изненадување. Ја среќаваат на сред улица, тој нешто паѓа на колена, и изјавува љубов, таа затечена, фатена од моментот, не знаеше како да изреагира и му кажува Да.
    Камери се гасат, таа му раскинува - дефинитивно :D
    Што е најтрагично, ја пуштиле епизодава на тв, ама без нив на крајот како гости нели. Љубов без среќен крај :D

    Да се произјаснам: не сум за такво нешто, не сум таков тип и највероватно би се посрамила од таков чин. Освен и само освен ако не се случеше пред ептен блиски луѓе, пријатели. Мада сепак сум за поинтимна варијанта.
     
    На Victorian, Slatkarka94, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
  13. dnikoloska

    dnikoloska Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2016
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Запросување во јавност??? Дефинитивно НЕ. Тоа е интимна работа која трева да се направи на само или евентуално во круг на блиски пријатели
     
  14. Blazenka.G

    Blazenka.G Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2016
    Пораки:
    1.021
    Допаѓања:
    4.886
    Пол:
    Женски
    ЗАПРОСУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКИ НАЧИН – ВАКВО НЕШТО НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ
    [​IMG]
    И досега сме гледале многу јавни и романтични запросувања по светов, па и во Македонија, но ова досега не сме го виделе. На Јутјуб се појави видео на кое тројца најдобри другари од Штип во исто време ги запросија своите девојки во еден ресторан.

    Збунетите девојки очигледно не ни претпоставувале што може да им се случи таа вечер.

    Романтичните другари во исто време добија одговор „ДА“.







     
    На sanjaeva, VivienLeigh, marija1907 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.803
    Пол:
    Женски
    Абри појависе,се десил уште еден циркус,да не го испуштиш.
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    може линк има ма јутиб?
     
  17. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Bas e slatko.
    Mene nikoj dosega me nema zaproseno.:(
    Bi sakala nesto vakvo i na mene da mi se priredi.:inlove:
    Nikogas ne se znae:^)
     
  18. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Овде во Прилеп што го познавам едно момче Коста девојката беше од Струмица (Таа година бев мажена таму) шетајки низ плоштад ги видовме ја запросуваше итн со цвеќиња свеќи, отворив на фб кај него сам се рекламираше Запросување во центарот на Струмица , се изнасмеав само бидејќи беше смешно не беше вопшто направено како тие што прават со оранизација и се убаво порталите да ги пренесуваат , ова беше на смешен начин само неговиот профил рекламираше (Тие што се од ПП Знаат 100% Виделе )

    По година две, пукна бракот (Нормално она си заминала кога не се погодува со свекрва.. така се зборуваше низ град ..но колку е точно само тие си знаат не е битно..)

    По месец два, има нова девојка со која е најлудо заљубен :D Слики фрчат по фб :D Сакам да кажам ваљда и неа ќе ја запросува јавно :D
    Ај за водителот на канал визија стварно се сакаат се гледа низ град кога шетаат и затоа нивното запросување кај судот кај пајчината беше преубаво..

    Кај некои супер ..
    Кај некои не..
    Затоа мислам се се прави потајно, па потоа може некоја слика на фб да прикачат доколку јавноста сакаат да знае, а она јавно запросување итн е малку смешно па утре ќе и текне ќе го остави и фактички само се изглупирал , или може и да го одбие :D
     
    На Sesil, joy1, mami blue и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас морам да ви раскажам што се случи кога мм ме запросуваше.
    Дека не сме од исто место, т.е сме од различни држави и никогаш предходно немаше дојдено во Велес, предходно кога шетавме, него му се засвиѓало мало мовче и тоа како било осветлено со рефлектори и решил дека тука прстенот ќе ми го даде.
    Прво бевме на вечера јас, мм и моите родители, кога им соопштивме дека ние веќе решивме само сакаме да ги испочитуваме со тоа што ќе им кажеме нели.
    Продолживме после тоа, јас не очекував дека ќе бидне одма истата вечер, он веќе испланирал, јас мислев само во шетња одиме хаха. А он и сестра ми се издоговориле, нарачале букет, сестра ми се скрила таму во близина со се букетот и прстенот и таман на средина на мало мовче некаде ми вика мм ај стани ту да те сликам. И застанав ја а он отиде сестра ми да му го даде букетот и прстенот.
    И доаѓа најјакиот дел од приказната, доаѓа мм и го гледам носи букет изнасмеан до шеските, а сестра ми стои на почетокот на мостот, немаше никој дека касно, само ние бевме, а во меѓувремено додека мм ми го даваше прстенот, двајца роми сакале да поминат преку мостот хахахахаха сестра ми им спукала стојте бе ваму, почекајте 2 минути хахахах и овие двајцава кога сконтале што е фората, се свртеле накај сестра ми и рекле ЛЕЛЕЕЕЕ АБЕ ВОА Е ВЕРУВАЊЕ БЕ СЕ ВЕРУВААТ ОВИЕ ДВАЈЦА!
    После тоа сестра ми ги пуштила да поминат хахахаха и ни честитаа кога поминаа покрај нас.
    Убаво го осмислил сето тоа, јас се чувствував убаво, не беше јавно пред цел град, туку одбрал сепак поинтимно место.
     
    На Kala22, Sesil, Kitten и 2 други им се допаѓа ова.
  20. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Ако е во јавност, би сакала на некој јак концерт или не некое патување надвор од земјата така.
    Каде и да е само интимно да е мразам јавни драмења и многу се нервирам со такви глупости. Не ми се ни специјални ни интересни.
    Да ме однеси на концерт на Pearl Jam на пример и да ме запроси во публика...О је бејбиии.
    И дома може. Само да нема триста души шо ќе се гледаат и портали шо ќе пренесуваат. That's stupid.
     
    На YoungandBeautiful и crimson им се допаѓа ова.