1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Запросување во јавност

Дискусија во 'Свадба' започната од femina90, 24 февруари 2012.

  1. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.650
    Пол:
    Женски
    ми се :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: од јавниве запорувања.Веке толку ги извештачија и ги искомерцијализираа што изгубија на значење. Повеке би сакала да ме побараат мегу блиски луге на некоја интимна вечера отколку на сред плоштад или некое такво место.
     
  2. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    На мене искрено не ми е гајле :lol:
    Има некои од јавниве запросувања што ми се допаѓаат, некои не, многу ми се исфорсирани.

    Не се бунам и не мрчам и никогаш буквално никогаш не зборувам за тоа, како што ќе замисли да ме побара, секако ќе ми биде убаво, и секако ќе му речам да(ваљда :D ). Ако тој смета дека би било убаво да биде тоа интимно само пред нашите блиски, моите и неговите, ако, ако смета дека треба на сред улица, во маркет, ресторан, пак ако, ако смета дека треба прстенот во пица да ми го стави и пред да се удавам да ме побара за жена пак ако, па и во сред односи да ме праша ќе му речам да бре, ако сака на само додека гледаме филм да ми рече, абе сакаш да се земеме, пак ако, ништо не би ми сметало, битен ќе биде само моментот, прегратката што следи, солзите радосници, и така тоа, се по ред си знаете како оди :D

    Не ми семтаат толку од причина што се работи за нешто убаво, љубов меѓу двајца, ако некој не сака некој, секако не би се мачел толку да спрема и да ја изненади личноста, по ми смета кога други глупости луѓево снимаат, него ли ете, ја споделуваат љубовта и еден од нивните најубави моменти со јавноста.

    Секој со своето. Живи били па видели како ќе биде нашето :)
     
    На Lovely93, FortuneTeller.xD и MSkorpionka им се допаѓа ова.
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    :D браво на оргиналноста
    Најoригиналниот спајдермен -Девојката ќе го памти овој ден целиот свој живот, кога дечко и ја одбрани од хулигани и потоа ја запроси.
    http://www.youtube.com/watch?v=LnxLUndzFjg
     
  4. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Интересни ми се да ги гледам вака на ју тјуб или било каде постирани на интернет. Не би сакала да се најдам многу во такво видео. Повеќе ми се допаѓа интимна и романтична атмосфера. Без многу љубопитни очи околу нас. :D
     
  5. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Интересни се за гледање.
    Но, мене не сакам на таков начин да ме запроси.
    Пак нема биде некое изненадување, но да сме сами јас и тој. :)
    Некако клише ми се веќе тие јавни запросувања...
     
  6. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Па интересно е јавното запросување..Брачед ми ја запроси девојка му во автобус кога се возеле и тоа пред сите и клекнал :inlove:
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^државан или приватен, од старите или новите автобуси......или пак можеби на панорамскиот ;)
     
  8. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    http://kurir.mk/makedonija/vesti/77905- ... -Pivo-fest


    Аман.
    Веќе навистина не знам до кај ќе тераме со овие "оригинални" јавни запросувања.
    Ќе почне ред да се чека на јавниве манифестации за јавно запросување.
    Бројче ќе си зимаат пред бина и некоја на звучник ќе ги повикува, ко во веро маркетите.
    Број 5, Марко и Даниела може да се качат на сцената. Повели Марко, Даниела само смирено.
    Даниела: Да да!
    Може да дојдат следните. Број 6, Трајче и Васка. Повелете.

    [​IMG]
     
    На Lovely93, Neytiri, 1209 и 7 други им се допаѓа ова.
  9. Webstica

    Webstica Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    52
    Мразам привлекување на внимание во секаков вид, па токму затоа би рекла НЕ ако ми се случи ова мене.
    Останатите нити ми се важни нити интересни. Премногу ми е глупо што од еден толку интимен момент прават толку лажен.
    Не сакам притисок од јавноста, да не го бламирам, најарно ке да е.

    Запросувањето е интимен момент кој треба да го делат само двајцата партнери. Нивните сегашности се вкрстуваат градејќи заедничка иднина, а романтичноста не е кога пред камера ќе изјавиш те сакам, романтично е кога секое утро ќе и' кажуваш на девојката те сакам пред да почнете уште еден убав заеднички ден.
     
    На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Јас сум со оние кои немаат ама ништо против јавните запросувања, баш напротив, многу ми се симпатични и слатки сите на свој начин.
    Не е толку важно колку се оригинални, бидејки ни во запросувањето на вечера, дома или слично, нема ни трошка оригиналност, ако така гледаме, само разликата е пред колкав аудиториум ќе се собере храброст да се постави прашањето и понудата.

    Незнам што би било доволно оригинално за некои, а и секако зависи од вкусови, сепак јас пред се ја ценам и поздравувам храброста на сите момци до сега кои тоа јавно го направиле, собрале храброст и клекнале пред девојкаси,а сите оние коментари и критики секако ќе ги има, таков народ сме си ние, само лаеме за се и сешто, и додека видиш животот летнал во суд и празни муабети. :)
     
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Дечково па на Џеј ли нашол да ја запросува :rofl:
     
  12. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Да знаеш само после запросувањето која песна ја пеел Џеј.
    http://www.youtube.com/watch?v=UbYIbvd9dzA

    Машка глупа работа.
    Искрено иако ги мразам запросувањава јавни, ама кога веќе решил дечкото и кога има избор он покрај Жељко и покрај песни како Љубави, Заборавјаш, Додир леџа од леџа и тако даље, он ја бара на Џеј со песната Раѓај синове.
    Уште едно смајли морам [​IMG]
     
    На Lovely93 и lolyta777 им се допаѓа ова.
  13. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Јас си немам мака од јавни запросувања, мислам се додека се работи за љубов, како сака нека е изведено.
    Привлекување внимание? Можеби,нека е тоа,но лошо е до толку? За убаво нешто се работи, не е ова привлекување внимание од типот - еве пример, тепачка на тинејџерки, па по тоа да плукам и да ме нервира, разбирам, ама ова е убава работа и сега, what's the big deal?
    Какви с*ања има во светов бе, а на нас ни смета едно јавно запросување...
     
    На Lovely93 и Rubiii им се допаѓа ова.
  14. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Мене не би м исметало ако ме запроси во јавност,на само.Кога сака и како сака нека си направи планче едно романтично и убавко,па мене дали било јавно или не воопшто нема да ми биди важно,знам само дека ќе кажам да :inlove:
    Не ги осудувам ни тие што запросиле јавно,ниту пак другите кои што го одбрале поинтимниот начин на зљаапросување.Во секој случај секој какп што сака си има право да си ја запроси девојката,а богами и девојката дечкото :D
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Слатко е кога сум од другата страна,немам ништо против,како што пишав слатко е и симпатично,но јас за себе повеќе би сакала интимна просидба иако и двата типа на запросување се романтични..Таков тип на личност сум,сакам интима помеѓу мене и партнерот..
     
  16. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
  17. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Девојката да не е некоја феминка :wasntme: ?
    Гледам ја има пунџата со чорапот :D
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^да беше до сега ќе се пофалеше :lol:
     
  19. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    Јас би сакала тоа да се случи приватно, но секако на некој посебен начин. Да биде изненадување :))
     
  20. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Не ми се симпатични вакви работи, нити па не дај Боже јас да сум запросена на јавно место во иднина.