1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Запросување во јавност

Дискусија во 'Свадба' започната од femina90, 24 февруари 2012.

  1. rak4estip

    rak4estip Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2012
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    228
    бев присутна на настанот и навистина беше инетресно дури и јас заплакав осекам на нејзе како и било :inlove:
     
  2. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Ауу не. Мене вака да ме запроси во јавност, ма каков сака нека е начинот, романтичен или не, се колнам ќе го одбијам и ќе бегам колку што можам побрзо |( Не се вакви работи за мене, не фала. Се знае бре, тоа е интимен момент, меѓу двајцата. И уште сега кажувам пред другарки (за да му пренесат на потенцијалниот ми маж :lol: кој и да биде) дека ако ме проси во јавност ќе го одбијам без око да ми трепне ;) Едно е пред неколкумина, друго е пред цел плоштад, на пример.
     
  3. Micheleljubov

    Micheleljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    2.939
    Мене целото запросување во јавност ми личи на атеншн хорс.
    |(
    Сериозно. Тоа е работа помеѓу нас, и искрено никој не го боли чопо, дали мојов ќе ме земе за жена или швалерка. Работава ај да побркаме сеир и си одиме.

    Дефинитивно сакам на само да биде. Тоа е наша работа.
     
    На Hipster и elisabeta им се допаѓа ова.
  4. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.813
    Допаѓања:
    38.290
    Пол:
    Женски
    Дечкото ми е сограѓанин и познаник на дечко ми и многу се слатки со Шарлот, незнаев дека во MК ја запросил.

    Инаку да се изјаснам на темава.
    Многу ама многу мразам јавни запросувања, посебно последниве кои се дешават низ нашата државичка, толку се извештачени, некреативни и толку секојдневни што доџе ми да вриштем.
    За мене тоа е интимен чин, па би сакала да биде на само, евентуално пред блиски, моите, неговите или пред неколку одбрани луѓе ама не јавно.
    Ајде се качува тој на бина и веќе сите знаат па и дотичнава дека ќе ја запросува и се чека моментот, таа уште ни не кажала да, а се шлакаат раце.Глупост.

    Oправдувам ако е нешто оригинално осмислено и да мора да се случува јавно, ако направи нешто што тој го смислил и нормално да е во наш стил, ако у момент му текне, ете ако го понесе моментот да речам или немам против ако ме запроси на концерт на Бон Џови качен на бина пример:D , ама да се глупира вака, на концерт некој безвезе, на пастрамајлијада, тоа ми едлува само како видете ме имам храбост. Aха.
     
    На Hipster и danichap им се допаѓа ова.
  5. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    21.754
    Пол:
    Женски
    И мене, и тебе и на Совршенство Роберт ни е сограѓанин :)
    Инаку,и јас не ги сакам воопшто овие јавните запросувања. Пренагласени ми се, посебно во последно време, чиниш секоја втора е запросена во јавност. Досадни станаа веќе. А и не се креативни,ама ич. Кога веќе си решил такво нешто цел свет да го гледа, барем направи го единствено и уникатно. А не на плоштад, на пастрмајлијада или концерт на Лозано. |(

    Не би сакала вака да ме запроси дечко ми. Сакам тоа да биде само наш момент, а не на целата јавност. Секако после со тек на време тие што треба да разберат за свршувачката - ќе дознаат. ;)
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Stylesh

    Stylesh Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Запросувањата во јавност мене ми се романтични. Но, постојат секакви луѓе. Зависи каков е човекот и со оглед на што запросува...:)
    Може да запроси заради пари, заради љубов и многу други работи...:)
     
    На anuvcheto му/ѝ се допаѓа ова.
  7. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    На почетокот ми беше интересно но како поминува време некако ми е префорсирано.Јас лично сакам да ме запроси интимно, само јас и тој и да си го паметиме како еден од поубавите моменти во животот.
     
  8. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Интимно, не за во јавност.Замислете јавно ја запросува и да гоодбие?Лелекоја брука би било тоа.
     
  9. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
  10. sweat2

    sweat2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    Cепак сум за поинтимно запросување,двајцата да си ја споделиме среќата во
    најубавиот момент,а адреналинот е голем не знам како би изреагирала во тој момент,доколку ме запроси јавно.
     
  11. ChoChang

    ChoChang Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    19
    Едно „не“ големо како Русија за вакви работи |(
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  12. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    НЕ не не за запросување во јавнооост -барем за мене...па тоа е чиста глупост...ок во ред интересно,романтично кој како си замислил и сега треба цел свет да знае за мене или било кој...и онака од фб се се знае...
     
  13. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Во јавност не. Моментот ми е многу интимен и не ми е за делење со минувачи :)
     
  14. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Само нека смее да ме запроси во јавност :envy: Повише би му верувала на зборовите кога ке ми ги каже тивко и само на мене, а не на цел свет.
     
  15. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Како и да е сакам да биде интересно и да ме изненади со начинот на запросување а не како што има слулеви кога ке ме испрака само да ми извади прстен или сл сепак тоа се случувуа еден пат во животот и би требало да е по различен о ддругите денови... (МА КАКО И ДА Е САМО НЕКА МЕ ЗАПРОСИ ВЕКЕ ) :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Просто не ми се верува девојкава колку е мртва ладна :x
    Македонецот Тане дојде од Мајами за да ја запроси својата девојка Даниела. На плоштадот во Скопје се појави со кочија, стигна до саканата и ја запроси. На сето ова му претходеше поздрав од плажата на Мајами. Македонците станаа се поромантични по првото јавно запросување на плоштадот во Скопје.
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... y9_xQfcNlg
     
    На Ilusionist му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.195
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски
    Само да е романтично. Не ми е гајле дали ќе биде на плоштад или дома пред телевизор.
    Нека има цвеќиња и срциња и свекички и романтика, тоа е најбитно :inlove:

    Само не би сакала да се снима тоа. Дури и да е на јавно место запросувањето, го доживувам како нешто што треба да се раскаже понатаму, а не да се види. Здравје на свадба ќе не снимаат. :)
     
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Сигурно девојкава не сакала дечко и да ја запроси во јавност.

    На мене не ми се допаѓа запросувањето во јавност. Тоа е интимна работа и не мора цела јавност да ја дознае.
     
  19. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Колку и да и е срам и да не сака во јавност...оваа реакција ми остави лош впечаток.
    Го гледа дечко и кој сигурно го немала видено долго време. Ниту го прегрна, ниту ништо :worried:
    Па прво ја душна - таа ни на тоа не му врати. После беше понудата. Таа кога на неговата појава не се зрадува, уште помалку пак на запросувањето.
    Клекна човекот да ја запроси, го пресече. :|
    Па на човекот му падна незгодно, па се смешка, ја гушка...да ја ублажи ситуацијава.
    Оваа одма се гледаше дека му приговара нешто.... :x
     
  20. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Добро како сакате да реагира девојкава? Јас мислам дека е договоорено се па затоа вака ладно се однесува.Како и секое јавно запросување така и ова.Планирана работа,ајде јавно ќе те запросам ради популарност. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.