1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Запросување во јавност

Дискусија во 'Свадба' започната од femina90, 24 февруари 2012.

  1. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Нејќам во јавност. Да не си се осмелил. :!:

    Сакав во ливада да ме запроси, без прстен, туку така да му текне и да ме праша. И после да си се тркаламе во зеленилото и да смрдам на трева како Ади. :rofl: :lol:

    Девојкава се срамеше изгледа, а можно е ич и да не сака да се омажи.
     
  2. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Јасно и гласно сум му кажала дека несакам ваков гест. Многу ми е засрамувачки и мизерно да ме запроси во јавност. Која може да е побудата за вакво запросување - да се истакнеме пред јавноста??? Глупости!
    Од најубав ден во животот, најинтимен ние луѓето знаеме да направиме фешти.
    Сакам да ме запроси помеѓу река, планина и козички :rofl:. Така нешто.
     
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    На многу девојки не им животна желба и достигнување да бидат запросени, како од бајките и да имаат таква свадба.
    Незнам зашто толку се чудите, очигледно е изненадена, и е срам или и е непријатно.
    Немаме сите желба да бидеме принцези и да не земе принцот на бел коњ и кочија.
    Мене тоа ми е интимен момент, и сум против да се претвара во престава, па дури и циркуз.
    И не, веќе не е оригинално, зашто секој трет почна да го прави тоа.
    Не судам секоја нека си прави како си милува, и сака, ама ме иритра кога ќе почнат да се лупаат во гради од типот, како може тебе да не ти биде убаво, не си заљубена, романтична или што ти ја знам таму.
     
    На De-lovely, Mishela, ludoto19 и 9 други им се допаѓа ова.
  4. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.073
    Допаѓања:
    17.215
    Пол:
    Женски
    Мене вака да ме запроси дечкоми ќе скокам од радост :lol: на коњот ќе се качам од среќа :rofl: мене ми е сеедно каде ќе биде само да биде убаво и романтично :inlove: затоа што тој момент е само еднаш во животот, баш е интересно да биде во јавност, па сите нека видат колку многу го сакам! :l:
    Само да дојде тој момент - здравје! :wasntme:
     
  5. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Ова не е за видео. Јас да сум нема да направам видео од ваква реакција.

    Девојката ја сфаќам, можеби воопшто и не сакала да се мажи, можеби сакала, ама искрено мене дечко ми да ми се јави од Америка и да ми речи „Еве јас сум на најубавата плажа, па одлучив да те прашам дали сакаш да ми бидиш сопруга, одговор чекам наскоро во Скопје“ не знам баш како ќе се осетам...Дали убаво и изненадено или запрепастено и усрамено. Искрено мене ова ми е преглупо смислено и изведено. Оди со раширени раце на кочија, мотивиран до небо, претходно ја прашува преку видео?? Нема смисла и нема ништо романтично и цела „глума“ од негова страна ми е многу вештачка.

    Јас сум против јавно запросување. Интимна работа која не е за пред камера. Тоа е тоа што мене ми смета камерата. Зошто?
    И сите јавни запросувања што сум ги видела посебно во Македонија ми изгледаат премногу вештачки, како да вежбале со месеци и на крај реализацијата повторно е патетична.
     
    На Hipster, ludoto19, Agrona и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Запросување на матурска вечер во Велес
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... gz9RJhJawk

    Леле колку е ладна :o Божее, ја вака има да се шекнам од среќа :rofl: ќе скокам, ќе врескам...
     
  7. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Девојки и јас сум со едно големо НЕ за јавно запросување. Тој интимен момент е само за вас двајца, не велам дека не го посакував романтичното вадење на црвеното кутивче (нема поубаво чувство, кога од внатре наѕира блескавото каменче :inlove: ) и тоа скапоцено ,,ќе се омажиш ли за мене?" Сите емоции губат смисла пред камери и еден куп непознати минувачи, наместо девојката да се фокусира на моментот мисли на милион небитни фактори околу неа. Затоа без камери, видеа и сл. само вие двајца и нема да згрешите ;)
     
  8. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636


    Данче како да немаше време да му каже НЕ :D .
     
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Маж ми сакаше да ме запроси додека бевме старосватови на една свадба. Тогаш уште не бев бремена. Тоа ми го кажа наредниот ден после свадбата. Ми вика - сакав на свадбата да те побарам за жена, ама ми беше срам. Јас му викам - поарно што не ме побара. Одма ќе избегав.
     
  10. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    мојон вика запросување во јавност глупости во боја првин мене ми беше интересно ама сега некако глупо ми е сознам поубо да бидиме само ние двајца и сами да прославиме :P :inlove:
     
  11. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Тој момент не би го делела , ете немам таква потреба , сакам нешто по интимно скриено,сакам на само,немора да биде романтично - но дефинитивно не сакам во јавност :?: :) :)
     
  12. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235
    Немам ништо против запросувањата во јавност, ама незнам зошто ептен ми се како на изрежирани , и колку и да сакат да делуваат природно , ептен се здрвени, вештачки ...Јас не сум за вакви сцени во јавност, сакам интимен момент.. јас и он, доволни сме :)
     
  13. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Мене јавните запросувања некако вештачки ми делуваат. Запросувањето е посебен момент кој треба да се случи меѓу мене и мојот партнер, а не пред уште икс други луѓе. Не би сакала така да ме побара за жена и сум му го кажала тоа :D Му реков дека ако ме побара во јавност, ќе се свртам и ќе си отидам без збор :lol:

    И не сакам да биде предвидливо, т.е. да ме побара на ден или во момент кога јас би очекувала (пр. годишнина, роденден и сл.). Сакам тотално да ме фати во небрано, да не знам кај сум :rofl: I want to be caught by surprise - ама никако во јавност, зошто сигурно во моментот кога ќе ме запроси ќе ронам крокодилски солзи, нема да знам што ме снашло :D

    Е сега уште дечко ми да го прочита ова и се' би било совршено :rofl:
     
    На tinkerbelll, Trendafilka и duffi им се допаѓа ова.
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ја довел девојката во Скопје за да ја побара за жена
    За 33-годишниот Германец, Мирко Херцлер, Скопје е поромантично од Германија. Тој иако нема ништо македонско во своето потекло, по две куси службени посети на земјава, одлучил третиот пат, специјално да дојде заедно со својата долгогодишна љубов, 30-годишната Kаролин Редлин и токму во центарот на Скопје да ја побара нејзината рака, пишува Дневник.
    [​IMG]
    - Сакам мојата врска со Kаролин да биде силна, цврста, топла како што е Македонија и како луѓето овде, сакам сета поврзувачка енергија што зрачи од вас да биде темел на моето идно семејство со Kаролин, видно возбуден, со растреперен глас, од кој зрачат впечатоци и љубов - почнува да раскажува Мирко.
    [​IMG]
    Пресреќен е што само пред два дена го остварил својот сон: и официјално да ја започнат брачната заедница во, како што вели, најтоплата земја во која некогаш сум бил. За него пријателите во Македонија тврдат дека е многу реален и практичен човек и оти желбата да ја побара Kаролин токму на ова парче земја не е толку романтичен излив, ами е силно верување оти ако нивниот заеднички живот почне со, како што велат, македонска енергија, врската ќе биде нераскинлива.
    Овие заљубени Германци и својата венчавка планираат да ја направат во ромнатичната и топла Македонија.
     
    На Maya3112 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    Ова е едно од најдобрите запросувања во јавност кои сум ги видела до сега, толку оригинално, ме остави без зборови, браво за дечкото!

    http://www.youtube.com/watch?v=TCZ-VOSmblQ

    Инаку, кога се работи за мене, не би сакала јавно запросување, сметам дека тоа е интимен момент меѓу двајца луѓе кои се сакаат и кои се подготвени за следниот голем чекор во нивните животи.
    Романтична атмосфера, придушено светло, свеќи и црвено вино... така некако го замислувам моментот за запросување... :)
     
  16. Lexus

    Lexus Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Не ми се допаѓаат воопшто. Тоа е интимен чин.Особено што девојката секогаш е ставена во непријатна ситуација. А што ако несака девојката? Замилете обратна ситуација. Девојкава пред камири и еден куп луѓе му вади на дечково тест за бременост и му вика бремена сум!!! :o Замислете му реакција на дечково.
     
    На tessie и nena2010 им се допаѓа ова.
  17. atopic

    atopic Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    32
    Pa oчигледно така и треба да почнеме ние девојките коа би сакале да запросиме дечко во јавност данк тестот за бременост пред нос на сред плоштад :)
     
  18. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Јас искрено не сум за тоа.
    Што ако не е сеуште спремен/а за брак, па во лице пред сите ви каже НЕ!
    Дали сте размислувале за тоа?
    Јас ни најмалку не сум за тоа :D
     
  19. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.073
    Допаѓања:
    17.215
    Пол:
    Женски
    исто и јас не сум за девојка да запроси дечко! А за запросувањето во јавност мислам дека веќе се имам изјаснето.
     
  20. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    и јас така мислам...ама тоа се случаеви кога мажот е сигурен дека "таа" ќе кажи ДА. (ретки случаеви) :D