1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

 1. littlegirl92

  littlegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  13
  Искрено постојано ги гледам овие реклами заработи преку интернет со гледање реклами или само различни страни и ме интересираше дали некоја феминка имала позитивно искуство со ваквите работи? :^)
   
 2. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  34
  стварно има многу сајтови , и јас си велам да почнам но не знам дали вреди?
  ...ај ако знае некоја феминка нека ни каже
  ....јас порано гледав едни реклами секој ден по 30 тина секунди , ама некако предолго требаше тоа да трае за да собереш одреден број на долари, кои најмалку можат да ти пратат па и сметки од банка требаше, за кои ми беше страв да ги споделам да не ги злоупотребат , па се откажав
   
 3. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.027
  тоа се само живи глупости и само реклама,не се добри се излагав еднаш,и за џабе едно човече цело време ми се шеташе по екранот а тоа еден куп вируси ми се наполна компјутерот,потоа неможев да го исчистам,не се зафркавајте после ќе имате работа со антивирусните,не се вработувајте преку интернет така,ако работете одете секојдневно на работа а не на ваков начин ;) :lol: :lol:
   
  На Xana1318 и Frendo им се допаѓа ова.
 4. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Нема врска ова. Имам пробано порано со едно незнам како се викаше и ништо. :D
  Поарно најдете си нешто работете вака, отколку на тоа да се надевате.
  Човече ќе ви шета на компјутерот и на вас пари ќе ви пуштаат. Или реклами ќе кликате и плата..... :lol:
   
  На anastasija85 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bubuu

  bubuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  4
  Леле се изгазив од смеење за човечево што ви шета по екранот хахааххаахах Инаку тоа се се лажги, нема вистина во тоа :)
   
 6. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  218
  Не секогаш се лажни овие сајтови .... Но треба многу да се внимава. Татко ми има пријател што живее од ваква работа :)
   
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Tоа за мене се живи глупости, искрено немам доверба во вакви работи воопшто, па не ни познавам некој кој успеал во ова јас лично.
  Дури не си одиш на работно место да си седиш и да си ја гледаш работата др.све е гола вода...
   
  На babaDara му/ѝ се допаѓа ова.
 8. petii

  petii Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3
  Навистина поголема глупост нема. И јас се занесов на тие реклами, кога дојде за исплата нигде ги немаше.
   
 9. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  ех феминки колку грешите

  секако дека може да се заработи преку интернет на многу начини primer E-Bay
  еден од нив е Кафепресс.ком (се логирате, и отварате своја он лајн продавница за маички, чаши, и слични работи-можете и бесплатно да основате своја продавница-free а има и со вложување на одредена сума(за со картичка)
  ова го ми беше дел од предавањата по е-бизнис, и самиот професор имаше заработено доста од овој бизнис, секако треба и време и посветеност

  (најлесно се наогја на Гугле.ком Cafepress.com)
   
  На Jacobana, Spiceyourlife, FotoLina3 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. abeajde

  abeajde Нов член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  16
  Не им верувам на ваквите заработувања...има некои сајтови као да кликаш и лапаш по 0.1 цент али тоа е за никаде...до сега не сум сретнал некој конкретен сајт кој ти нуди да заработиш пари... повеќето се спам
   
 11. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.576
  Може да се заработат еден куп вируси, тоа да :nod: !
  Не зборувам од лично искуство, но обично вакви сајтови се потенцијално опасни за компјутерот и не ги ни отварам!
   
 12. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  ^
  Пријателке, не дека ќе фатиш вируси, во принцип ни тие немаат ќар од тоа, па не се такви сајтовите... Но работата е што е потребно челично трпение, нерви и многу слободно време, па и убедување, за да имаш полза од такво нешто. Односно, ќе ти речат дека со секое кликање на линк добиваш 0.01 цент, а дека дневно можеш да кликаш по максимум 10-ина реклами. Па сега ти направи ја математиката. И нормално, ќе постават и услов, односно минимална сума која мора да се исполни за да се исплатат парите, да речеме да имаш барем 10 долари заработено. А „финтата“ као лежи во тоа да каниш што е можно повеќе пријател(к)и исто така да се приклучат, и за секоја успешна покана ти следат да речеме 0.5 долари, и плус од секој линк што ТИЕ ќе го стиснат и ти добиваш по 0.01 цент. Со други зборови, се работи за сајтови кои функционираат преку систем на мрежа од корисници. А кај нас, што поради скептицизмот, што поради менталитетот, а што од оправдани причини, знаеме дека да се успее на ваков сајт со многу пријател(к)и на него е практично неможно. Затоа и нема полза да се станува член на кој било од нив. :)
   
  На INDIGO74, Mari Ferrari, Elen.b и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. antica20

  antica20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  28
  Абе ај заработи преку интернет :D уствари сака да каже ке кликаш на мојот сајт кој реално има 10 посетители дневно, по милион пати дневно
  за тоа јас ке си наплаќам банерчиња за реклама и лажно ке рекламирам=демек рекламирам и на крај месец јас ке си лапнам дебели парички а на вас ако сакам ке ви пуштам некоја смешна ума или ке најдам некој смешен изговор за да не ви платам сето ова е само трчи лажи ништо повеќе
   
  На Tam4yy и beret им се допаѓа ова.
 14. pesickaterina

  pesickaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  ако закате да заработите на интернет посетети ги овие линкови, на почеток заработката е многу мала, но не се откажувајте, исплатата е загарантирана

  http://www.clicksia.com/index.php?ref=katerinapesic
  http://www.clixsense.com/?3658687

  <a href="http://www.neobux.com/?r=pesickaterina"><img src="http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif" width="468" height="60"></a>
   
  На dan4o122 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  а која е гаранцијата дека исплатата е загарантиран?
  имаш искуство работиш со ова?
   
 16. pesickaterina

  pesickaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  минималната сума што може да ја повлечеш е 1 или 2$, мене досега ми имаат исплатено неколку
  а ако сакате поголема заработка можете да се регистрирате на
  freelancer.com
  на оваа страна има вистински работи: внесување на податоци, парафразирање на текстови, креирање на веб сајтови, креирање на логоа и илијадници други работи......
   
  На krEM4Eto и FotoLina3 им се допаѓа ова.
 17. monikaoh

  monikaoh Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  9
  Почитувани

  Знам дека во денешно време е многу тешко да се најде работа која е исплатлива и за која навистина вреди да давате се од себе бидејќи многу луѓе не знаат да го ценат трудот на другите и наместо да вработуваат луѓе со соодветни квалификации на кои стварно им е потребна таа работа, тие вработуваат луѓе кои не се квалифицирани, но најчесто се роднини и пријатели на таквите работодавци. Денес,за жал живееме во време во кое на дипломите не им се дава големо значење од претходно наведените причини. Но, мислам дека тоа не треба да не обесхрабрува,бидејќи знаеме колку вредиме и кои се нашите способности,умеења и вештини кои на еден или на друг начин доаѓаат до израз - и тоа најчесто кога сме газди сами на себе.
  Поради желбата да работам сама за себе,пребарувајќи низ интернет страниците одредени огласи за работа, наидов (за моја среќа) на една веб страна која ми ја зголеми самодовербата и ме натера да се регистрирам и да започнам да работам за себе.

  Всушност се работи за Rembraco Networking-компанија која нуди работа преку интернет со само неколку саати работа пред компјутер и е застапена во дури 22 земји ширум светот. Работата се состои во промовирање на Rembraco производите и на самата компанија преку споделување на вашиот линк кој го добивате откако ке се логирате и извршите регистрација.
  Чест и задоволство ми е што ова го споделувам со вас како што некои личности го споделија со мене благодарение на што во рок од само 17 дена успеав да направам 250 евра за кои инаку во денешни услови би требало да работам можеби 2 месеци или повеќе.

  Се надевам дека на некому ќе му бидам од помош со мојов прилог.
   
  На Snex, Gala1113, Маца 1123 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.097
  некако скептик сум околу ова и стварно ми е бвз а плус мила моја не ни помагаш ти на нас туку сакаш да искористиш нешто плус со тоа што ке повикаш членови и така да зимаш процент :) поправи ме ако грешам.
   
 19. monikaoh

  monikaoh Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  9
  во компанијава секој работи за себе што е докажано во 22 земји, така да јас помагам на тие што стварно им треба помош и што не се скептични за работи што не ги знаат со сигирност. За жал се додека не го развиете оптимизмот и довербата во вас самите никогаш нема да напредувате. ДОКАЖАНО
   
  На Snex му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.097
  Иш, преваранту!
   
  На mici.i, Irena888, AhThatFemaleProblems и 1 друга личност им се допаѓа ова.