1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

  1. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.560
    Пол:
    Женски
    Многу сме оф топик, оди на google translate :D
     
    На ccca му/ѝ се допаѓа ова.
  2. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Барам работа од дома, како асистент, за изработка на документи, p.point презентации, извештаи. Понуди во лп
     
  3. TheGoldenPeach

    TheGoldenPeach Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    3.669
    Пол:
    Женски
    Хмм, имам потреба да те демантирам, барем од страна на мое лично искуство. Работам на фивер веќе 2 години и воопшто немам забележано таква да не речам родова дискриминација. Зошто? Работиме заедно со дечко ми на два профили, еден мој - женски ( со мои лични слики ) и негов ( со негови ), и секој месец обемот на работа на двата профили е речиси ист, така да искрено незнам како ти си направил профил на кој уште немаш левел и рејтинг, а си имал 11 порачки за неполни 24 часа.

    Најтешко е да разработиш профил и да имаш повратни и нови клиенти на место каде што има преголема конкуренција, а со ова тврдиш дека само треба да ставиш женска слика на профил и обезбеден си со работа.

    Ако е така, тогаш зошто веднаш не си направи нов профил со друга женска слика па да го разработиш во рок од еден ден повторно? И може да споделиш зошто те банираа? Ме интересира од причина, како што реков погоре, дека работам на истата страна.

    Додека, во врска со PPC страните, се согласувам комплетно, се ништо повеќе од губење скапоцено време и не знам како има луѓе кои уште се залажуваат по тоа.
     
    На Almin, 1209 и Annora им се допаѓа ова.
  4. Alpha010

    Alpha010 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Машки
    Маркетингот е една од најбитните работи кога е во прашање колку ти ќе допреш до клиентите.

    Јас имам направено експеримент и секогаш профилите со женско име и слика се разработуваат побрзо. Fiverr преовладува со индиски и пакистански пазар и тоа можи да е твое лично мислење ама до сега скоро мртви профили сме разработвале со промена на сликата и со правилен маркетинг.

    Сум направил нов профил, го работев 3 месеци. Поради обврски со старт-ап апликација и интернет продавница немав мотивација да продолжам да го работам. Заработив 350$.

    Ме банираја заради моја грешка, клиент имаше проблем со прикачените фајлови и несвесно му испратив скајп.
     
  5. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    И јас сум пробала таква работа дизајн ама некако не ме исполнува незнам зошто друго е да отидеш на работа во канцеларија или некое место кај што па добро заработуваш колешки колеги отколку цел ден пред компјутер а можеш и да заглавеш кога имаш кога немаш работа а и не го секој бива за програмирање за страни мене таква работа ми е досадна искрено колку и да е платена.
     
    На Almin му/ѝ се допаѓа ова.
  6. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Барам соработници за работа од дома, не е со кликање, туку со нудење на реални производи....Повеќе инфо во лп
     
    На Iki33 и Frosin4e им се допаѓа ова.
  7. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Барам соработници за работа од дома, не е со кликање, туку со нудење на реални производи....Повеќе инфо во лп
     
    На Vladi990 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Freya123

    Freya123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    234
    Луѓе ме интересира дали со самото правење профил на payoneer автоматски ти испраќаат картица или откако ќе го одобрат профилот ја нарачуваш? И ми бараше информации од девизна картица, тие SWIFT и Iban, a претходно што сум правела муабет со луѓе не ми спомнале за ова, така да ова се некои измени или јас не сум била претходно информирана дека сепак треба да имаш и девизна?
     
    Последна измена: 9 септември 2018
  9. Alpha010

    Alpha010 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Машки
    Треба да имаш девизна картичка, IBAN и SWIFT ќе прашаш во банката како ти се. Ја нарачуваш отпосле.
     
  10. Freya123

    Freya123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    234
    Фала ти, а дали тоа што внесов детали од девизна сметка значи дека парите директно ќе ми стигаат во банка тука или независно од тоа што ја внесов, парите прво ќе стигнат на payoneer па јас после ако сакам ќе си ги префрлам на моја сметка?
     
  11. Alpha010

    Alpha010 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Машки
    Првен на Payoneer.
     
  12. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
     
  13. Alpha010

    Alpha010 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Машки
    Кажи си дека бараш реферал а не соработник. "Соработникот" треба да плати 60 евра за да се приклучи.
     
  14. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Соработник е, бидејки треба да се зачлени треба да порача производи во вредност од 60 евра. Понатаму треба да работи ако сака заработка. И не деградирај ме, ако не си заинтересиран, слободно продолжи си преку мојот пост. За жал твоја, јас вакви коментари не преќутвам.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Дали знаете каде можам да нарачувам онлајн каде што можам да платам преку skrill?
     
  16. Ownage

    Ownage Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2017
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    82
    Заработувајте преку прикачување на ваши лично направени фотографии преку оваа страна. За повеќе детали контактирајте ме во ЛП.
     
  17. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    Може нешто подетално. Како функционира ова? Навистина исплаќаат?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Ownage

    Ownage Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2017
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    82
    Моја пријателка заработува од тука таа е германка и пред некој ден ми ја кажа страната. Ќе ја прашам за подетални инфо. Само знам дека навистина исплаќаат и тоа преку пејпал
     
    На ludamaja10 и iloveyou29 им се допаѓа ова.
  19. zanana

    zanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    На Elinora му/ѝ се допаѓа ова.
  20. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Погледни го линкот http://DoPartTimeJob.com/?user=1016578