1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

  1. peperutce777

    peperutce777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    139
    https://www.google.com/url?sa=t&sou...BMAB6BAgJEAU&usg=AOvVaw1qmlaYCWWUI0mJeZpijXJB
    Ова ми излезе. Превара е сигурно.
     
  2. Meci¹²

    Meci¹² Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2018
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    Што бидна со работава ти исплатија ли?
     
  3. Skorpija989

    Skorpija989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    4.783
    Пол:
    Женски
    Не, сеуште си стои истото дека треба време од 30 до 60 дена за одобрување
     
    На Meci¹² му/ѝ се допаѓа ова.
  4. nikali

    nikali Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2019
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво Maryi ! покушав да се регистрирам ама не успеав ќе сакате да ми објасните како да се регистрирам
     
  5. nikali

    nikali Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2019
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    kolku treba da zarabotis pa da ti gi isplatat
     
  6. Nails Lover

    Nails Lover Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    https://featu.re/3FE6MH на оваа апликација можете да заработите по некој денар.Јас многу барав и гледав видеа за online заработка,но најчесто беа потребни некои квалификации а за ова само да ги пратите инструкциите кои ви ги даваат е сосема доволно и едноставно :)
     
    На Meci¹² му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Дали си извадила пари или не? Или го постира ова за да добиеш директни реферали? :)
     
  8. Sarah777

    Sarah777 Нов член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    На nikali му/ѝ се допаѓа ова.
  9. neo

    neo Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    163
    Ако повлечам пари на сметка во домашна банка, како иде процедурата за пријавување во УЈП заради плаќање данок?
     
  10. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Луѓе што е со линковите? Буквално ништо не објаснувате, ги користите луѓето само за да соберете реферали, што навистина не е фер. Темата служи за да си помогнеме едни на други, да споделиме информации за тоа како може да се заработи и која е сигурна веб страна.
    Кога постирате линк, објаснете за каква работа станува збор, дали вие сте заработиле, како оди цел процес итн...
    Јас лично воопшто не верувам во заработка од кликање и гледање реклами и што ти не. Ако заработката е толку лесна, тогаш нешто не штима.
    Сеуште работам на Upwork како што имав спомнато и претходно и сум навистина задоволна.
     
    На Oneo, Almin, Butterfly99 и 4 други им се допаѓа ова.
  11. mentalmk

    mentalmk Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2018
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    228
    Пол:
    Машки
    Има разлика, ти даваш услуги на upwork, а овие кликаат и се надеваат на кусур :) јас лично мислам дека кликањето по линкови е многу безвезе губење на време, можат попаметно да го инвестираат времето во учење на нешто и подоцна да дојдат до поголема заработувачка имајќи го тоа знаење.
     
    На Tam4yy и Annora им се допаѓа ова.
  12. Meci¹²

    Meci¹² Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2018
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    Може некој да ми објасни како се работи на SFI , што треба да се направи?
     
  13. Meci¹²

    Meci¹² Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2018
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    Може да ми објасниш како се работи?
     
    На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
  14. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.818
    Допаѓања:
    38.321
    Пол:
    Женски
    Имам едно прашање за оние кои работеле како фриленсери во матична земја и сте плаќале данок и сте се преселиле во странство и продолжите да работите, а парите ви одат преку Payoneer и профилот уште би се води на адреса во матична земја, каде продолжувате да плаќате данок?
     
  15. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки :hai:
    Дали има некоја феминка што може да ме упати што како каде да почнам да работам (додатно) по нешто на интернет ? Апворк, фриленсер, адсенс, јас сето тоа го знам само дека постои и дека многу заработуваат таму.
    Откачете ми се такви со собирање реферали или кликање бла бла, сакам да си дадам труд 2-3 часа на ден и да заработам барем една минимална македонска плата.
    Само, досега воопшто немам работено на нет. И од тоа што највеќе се бара на пазарот денес , од типот на графичко дизајнерство, веб дивилопери итн, јас врска немам.
    Можеби би работела преводи, или пишување статии за одредени страни, креативно пишување, такви работи.
     
  16. peperutce777

    peperutce777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    139
    Здраво ! Сакам да посетам курс за нешто што ќе можам да го искористам како за работа на интернет. Сите кои работите на upwork пишете ми пп ако имате некој предлог. Знам дека upwork е платформа со најголем избор и најкористен па се надевам со соодветна надградба ќе можам и јас да ја користам.
     
  17. Osamena devojka

    Osamena devojka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2018
    Пораки:
    438
    Допаѓања:
    3.411
    Пол:
    Женски
    od stotreba imejl da se stavi ?

    i jas sum zainterisana

    Koja strana?

    Stvarno mi e cudno go otvaram linkot da se zaclenam I samo edno video se pojavuva I nema nisto drugo nezz kako da se zaclenam?
     
    Последна измена од модератор: 29 април 2019
  18. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    3.999
    Допаѓања:
    22.514
    Пол:
    Машки
    Од страни на кои плаќаат за клик, гледање видеа, решавање задачи, анкети или не знам што, не очекувајте да заработите повеќе од 20$ месечно со секојдневно неколку часовно замарање. Прво, премалку исплаќаат за таа работа, второ повеќето страни прикажуваат анкети зависно од државата, а Македонија е држава во која анкетите се сведени на минимум. Ако веќе сакате стварно да заработите, adsense реклами на ваш сајт, јутјуб (ова тешко пошо се' потешко е за заработка, имаат многу барања за да овозможат реклами) и ако имате способности во одредена област freelancer, fiverr и слично.
     
  19. Zverot

    Zverot Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2016
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Машки
    Со адсенс ти треба добра веб страна и страница на фб или група кај што ке постираш за да имаш посетители иначе лесно се прави и брзо одобруваат реклами и сл, го работам тоа со години. Све што ти треба е добра платформа и заработката е екстра
     
  20. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    3.999
    Допаѓања:
    22.514
    Пол:
    Машки
    За јутјуб мислев дека е тешко, не адсенс.