1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

  1. Hinebrra

    Hinebrra Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    256
    Едно прашање и мал милион под прашања зошто мозоков каша-попара ми се направи.:D

    Сериозно размислувам да почнам со работа од дома и веќе некое време истражувам за ова ама сепак некако не можам да најдам по конкретни одговори.

    Си напрајв Пајонир акаунт ама за да си порачам картичка треба да заработам минимум 30 долари како што разбрав.
    Се регистрирав на freelancer, ама и таму за да го конектирам пајонир акаунтот ми треба да заработам 30 долари.
    Е сега, муабетот ми е дали можам јас да работам на freelancer со неактивиран пајонир додека да ги заработам тие пари, и дали можат да се префрлат директно на freelancer акаунтот. I have no idea how this works. Anyone?
    Значи не барам некој да ми кажи како да работам и што да работам, само како оди ова со плаќањево. И да, веќе ги исчитав сите страни тука и за Upwork и еден куп странски форуми и чуда и пак се ми е измешано.
    Било каква информација би ми била од помош. :)
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sarasaricka23

    Sarasaricka23 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2019
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Potrebni ti se dva sataa da klikas na cetiri cifreni broevi
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Можам конкретно за Upwork да ти кажам. Можеш да си работиш а кога ќе те исплатат парите ќе ти се префрлат на твојот акаунт на Upwork. Твоја одлука е кога тие пари ќе ги префрлиш на Payoneer. Можеш да ги чуваш додека не заработиш одредена сума, а можеш и постојано да си ги префрлаш. Битно парите ќе ти се на безбедно. Јас неколку месеци веќе работев а картичката од Payoneer не ми беше стигната, па кога ми стигна тогаш и ги префрлив. Така да, не е проблем. Барем Upwork така функционира, не сум информирана за други страни.
     
    На VoodooGirl и Osamena devojka им се допаѓа ова.
  4. Osamena devojka

    Osamena devojka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2018
    Пораки:
    438
    Допаѓања:
    3.411
    Пол:
    Женски
    Moze link I jas da probam da si napravam akaunt na toa
     
  5. Hinebrra

    Hinebrra Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    256
    Ви благодарам на одговорите, малку појасно ми е сега :D

    Инаку страната е freelancer.com и е слична на Upwork.
     
    На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Zverot

    Zverot Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2016
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Машки
    За да стигне пајонер картичка нема потреба да имаш 30 долари или евра , туку порачуваш ти стига до сега 2 пати ми има стигнато после го активираш и коа ке ти испратат пари од freelanser ги подигаш јас така со google/adsense.. и подобро е со пајонер без данок ти се парите
     
  7. Strong.44

    Strong.44 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    148
    Пол:
    Женски
    Постои ли овде личност со многу знаење и искуство за одредена ваква страна и слободно време да ме упати да почнам и да ми објасни што и како да правам, за сајт што тој ќе ми го препорача и што заработил од него?
     
    На Butterfly99, 1992g, Cats and tattoos и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Cats and tattoos

    Cats and tattoos Нов член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2019
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    И јас би сакала доколку има некој што е поискусен на некој од сајтовите за работа од дома да ми препорача и да ми објасни подетално што и како. Фала однапред.
     
  9. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Јас се регистрирав но картичка не ми е стигната ... се регистрирав пред 2 месеци
     
  10. Zverot

    Zverot Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2016
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Машки
    Сигурно има некој недостаток причично се става копија од лична карта дали ги изврши сите правила за тоа ?
     
  11. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Број од паспортот ми побараа само ...
     
  12. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Работиш на двете?
     
  13. Hinebrra

    Hinebrra Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    256
    Не, меѓутоа кога почнав да истражувам најпрво сакав да работам на Upwork, но бидејќи тука не е толку стриктно на уредување на профил и сите тие процедури, се зачленив тука за почеток додека да се снајдам со работата. Бидејќи веќе сум вработена, се заинтересирав за ова како начин за дополнителен приход, ама немам многу време да се посветам и тука некако полесно оди.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Mateica

    Mateica Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    657
    Допаѓања:
    1.997
    Пол:
    Женски
  15. Toci3434

    Toci3434 Нов член

    Се зачлени на:
    2 јули 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Luge i mene mi bara referali daj kazete se isplaka ili ne

    Ve isplatija?
     
    Последна измена од модератор: 4 јули 2019
  16. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    https://damoney.xyz/4500528850733/ од мое лично искуство, најлесната заработувачка онлајн е на оваа страна, се регистрираш и ти даваат 4 цифрени броеви кои мора да ги напишеш и да стегнеш ентер, за 1 број се прават 10 центи, многу брзо оди и ефикасно е имам пробано - доколку е некој заинтересиран :)
     
    На Cats and tattoos, ludamaja10 и Mateica им се допаѓа ова.
  17. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    sum probala , mi bara referali i NISTOOOOOOOOOO
     
    На Mateica му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Cats and tattoos

    Cats and tattoos Нов член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2019
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Ќе можеш да ми објасниш?
     
  19. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    се регистриташ и ти даваат 4 цифрени броеви кој треба да ги препишеш и за секој број препишан добиваш 10 центи, за почеток мора да направиш 150 долари и да го пратиш линкот на 40 лујѓе што ќе се зачленат на страната (ова го сфатив подоцна), малце е комплицирано ама на крај ветуваат дека после тие процедури ќе ти ги исплатат парите, е сега мене другарка ми кажа дека и ги испратиле вистина пошо таа имаше многу реферали, а суштината е тоа што страната заработува двојно (можеби и повеќе) пари додека губиш време на неа на пример платени се од минутите кои ги торшиш на старана така да тие тоа што ќе ти го исплатат е минимален трошок за нив. Јас направив 150 долари што ме кошташе 1 сат време и сум во процес со реферали за да ми ги испратат како што трдат. Процесот оди брзо па ја тестирам, немам некоја голема надеж но блиска другарка тврди дека е ефикасна.
    Така да ако имате време и имате можност 40 луѓе да најдете за регистрација пробајте
     
    На Cats and tattoos му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Toci3434

    Toci3434 Нов член

    Се зачлени на:
    2 јули 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Хаха и на elmoney за да се исплатат пари бара 40 реферали епа ајде да си помогнеме една на друга и да видиме и кажиме која страна ќе исплати шо велите?