1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

  1. baklava123

    baklava123 Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    neznam za payeer jas otvoriv perfect miney no kako sto pisav jas sum pocetnik i nemam nikakvo iskustvo
    konkretno za ovoj sajt jas pisav bitcoin adresa i ke probam so toa
     
  2. baklava123

    baklava123 Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    za ova mi kazaa sigurno plakale i ne baraat da se plati fee za da ti isplatat , se registrirav i tamu i simnav edno miner, realno sporo ide mi trebaat 10 referali za da dobijam pobrzo, dobro samo denes go koristev nekolku casa sum zarabotila
    0.00000218 BTC
    ≈ 0.01 USD :) kako sto pisav mi trebaat 10 referali ako nekoja saka povelete link ke vi dade 0.00002 preku link jas bez link pocnav od 0 so link e podobro https://hash.fish/join.html?sc=134222
     
  3. baklava123

    baklava123 Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
  4. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    2019та, скоро 2020.... кажано е илјада пати и уште не научивте дека сајтовите со реферали и пирамидални шеми се измама. Башка што биткоини не се копаат така лесно и со било каков компјутер. Ќе испозакачите секакви вируси, ќе ви го изедат тие минерите хард дискот, па после леле мајче.

    Земете запотете се малце, поднаучете бар Фотошоп, некоја полесна платформа ко Вордпрес, па идете на Апворк, Фајвер, Фриленсер, имате избор. Побогу, свој блог отворете, па со малку труд и трпение, со Адсенс секако ќе направите повеќе од овие смешни 0,001 долар што нема ни да ги видите.
    Пара лесно се троши, лесно не иде. Бар не кај нас обичниве смртници.
     
    Последна измена: 20 октомври 2019
    На blady, slobodka, mssuniquee и 14 други им се допаѓа ова.
  5. pokahontas83

    pokahontas83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    79
    A kako ke gi vades parite na perfect mkmey
     
  6. baklava123

    baklava123 Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
  7. baklava123

    baklava123 Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    pa pisav na bitcoin adresa gi prefrlam ne na perfect money no veroojatno i tamu e lesno no ne sum gledala, mene bitcoini mi trebaat
     
  8. baklava123

    baklava123 Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    sto znaci ova znae nekoja Opera Snapshot_2019-10-20_223525_es.btcnewz.com.png
     
  9. pokahontas83

    pokahontas83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    79
    Bravo za napisanoto ama koj da svati
     
    На calliope и Just.do.it им се допаѓа ова.
  10. pokahontas83

    pokahontas83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    79
    Pariiii kesh kako vadis kazi ,ili samo na ekran ti se parite
     
    На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
  11. asdas

    asdas Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.033
    Допаѓања:
    1.950
    Пошто прочитав доста и изгледав видеа од „соработниците“ на проектот, а не би да пишувам долги постови на вака дебилна тема, имам само две прашања за тебе:

    -Дали знаеш што е франшиза и како функционира вистинското франшизно работење?
    -Како планираш да „заработиш“ со регрутирање на само еден член, кога има смарагдни и различни нивоа кои зависат од тоа колку луѓе си регрутирала, а и самите газди на пирамидава во повеќе видеа кажуваат дека без внесување дополнителни луѓе нема заработка?
     
    На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    301
    Пол:
    Женски
    Ако си изгледала се до крај би требало да ти се разјасни. Ова не е моја измислица, го осмисле двајца ит стручњаци еден од Хрватска, друг од Србија. Значи франшизата не кошта само 30 евра, мислам дека беше приближно 2000 дол. Но, осмислено луѓето кои ќе влезат во бизнис програмата преку системот да ја отплатат франшизата, затоа во видеото ти вика ќе се слеваат пари на твојот акаунт, цела година, но тие одат за отплата на франшизата. Кога ќе ти се наполни твојста матрица, тогаш и си ја отплатила франшизата. Твојата матрица не ја полниш ти, туку системот, си има ред кај кого како паѓаат членови од големата матрица која сите членови ја полнат. Во таа големата до сега има над 10000 членови, а од нив на 50 луѓе за 1 година им се наполниле матриците и заработуваат веќе. Предвидено и таа големата да не иде до бескрај, мислам до 21 ред, сега се полни 13 ти.Израчунато е системот за извесен период да ги нареди матриците, порано или покасно зависи кој кога и како се позиционирал. Покрај ова сите акаунти, франшизери ќе бидат врзани со веб шоп кој го подготвуваат. Оти реално системот не може да носи пари на долг рок. Е сега позициитеи они се ок, ако додека ти се полнела матрицата си врзала еден директен член тој се брои нели, иако може тој твој член врзал 5,но тие се рачунаат ко негови пет,не може да земеш пари како некој што врзал 21 и донел на индиректен начин куп луѓе во големата матрица. Тогаш може твојот акаунт ќе заработува 5000,10.000 долари, но ти ќе земаш до 1000 затоа што толку си успеала кариерно.
    Не знам ја не навалувам кој сака, на кој му ок нека повели. Може не сум во право, но времето ќе покаже. Кој ја сфати идејата што се нуди ќе биде богат човек. И да напоменат внатре најмногу зачленети има Хрвати и Словенци,доаѓаат и срби... И тоа ср фини, интелегентни луѓе,тоа ме храбри и плус што сум во еден клуб со такви луѓе.
     
  13. asdas

    asdas Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.033
    Допаѓања:
    1.950
    И саентолозите и јеховините се фини и навидум „интелигентни“.

    Не ми одговори: знаеш ли што е франшиза и како работат вистинските франшизи?

    Значи плаќаш 30 долари и чекаш цела година за да почнеш да заработуваш? Генијално!

    Буквално ист принцип како кај преварантот Паушиќ и СЦнет, кај кого луѓе со години чекале „системот“ да ги исплати.

    Гледаш како сама си заклучуваш дека ваквите пирамиди се профитабилни само за газдите и тие што влегле во првиот круг.

    Не ни може да иде до бескрај. На 33ти ред со разгранување од двајца ти снемува веќе луѓе на планетава.

    Ти ќе имаш сопствен вебшоп на кој ти ќе нудиш производи или вебшопот ќе биде централизиран па ти заработуваш процент од сите продажби?

    Гледаш како и сама знаеш како стојат работите.

    Исто како што сите хербалајфери, лајонесовци, татовци, сцнетовци и сл. сега веќе поседуваат јахти и вили на Хавајските острови.
     
    На calliope и Annora им се допаѓа ова.
  14. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    301
    Пол:
    Женски
    Не навалувам јас во ништо да се разбереме. Бизнис идејата не е моја. На кого му се допаѓа ок, на кој не, нека ме одмине. А ако сака некој да биде франшизер одма, не мора преку системот нека си плати франшиза 1950 долари и одма ќе заработува. Не, мора да чека, што е фер. За 30 долари кај имаш бизнис, тоа е не реално... А имаш цени на франшизи што се плафон скапи, пријателка ми е девојката што го држи Промоиталија, она има 100.000 евра платено( тоа си била нејзина одлука да стсртува бизнис по скапа франшиза, нели) Со оглед на фактот што италијаните не и гарантирале дали ќе и крене или не. Факт е дека бизнис создава, но и губи капитал.
    Секој сам си одлучува, тебе на крајот од денот никој не те брани да си отвориш гранап и да се опробаш... Може ќе појде, може не.
     
    На ***cute*** и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  15. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    301
    Пол:
    Женски
    И уште нешто, никој никого не обврзува да се вмрежува и врзува кој сака ок, кој не пак ок. А освен тоа има познавам луѓе кои направија и се уште прават пари во Лајонет, јас таму не се гледам, ок нема тука што да се коментира. Слободен избор, интернет пазарот ти е отворен можеш да пробуваш што сакаш. Имам пријател, дечко кој на биткоини нсправи купишта пари, па дал било легално или не гајле му е. Тоа е тоа. Џабе филозофираме и мудруваме, кој сака да пробува ќе ризикува, слободен избор е тоа, па ти ако сакаш освестувај овде колку сакаш. Имаш и фејк страни за кликање реклами каде што пари нема да земеш никад, па луѓе кликаат, ете не можеш да ги спречиш. Имаш група луѓе кои правеа лажни лајкови на амерички страни, дел земаа пари, дел ги банираа... Можеме до утре да пишуваме, но секој си одлучува по свое гледање на работите. Тоа е.
     
  16. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    301
    Пол:
    Женски
    П. С, невкусно и немаш право да навлегуваш во избор на верски заедници. Може некој во групва е јеховин сведок и може тоа го исполнува? Јас сум атеист по сопствен избор, но немам проблем да се дружам со луѓе кои веруваат дури и во Буда, кои се вегани, рокери, хипици секакви... Поздравувам различнст и посебност.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. asdas

    asdas Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.033
    Допаѓања:
    1.950
    А, емисијата ќе ја поздравиш за и таа да те поздрави тебе?

    Веганството, што е вид на исхрана и рокот што е вид на музика, ниту се институционализирани, ниту имаат секташки примеси, ниту пак заработуваат преку врбување на други членови. Паралелата ти е глупост од астрономски размер.

    Не, нема да те одмине, пошто ако никој не ве соочи со фактите ќе успеете да прелажете повеќе луѓе. Еден човек само да одлучи контра „инвестирање“ во пирамида после нашава преписка е успех.

    Не, немаш бизнис. Да имаше бизнис ќе имаше отворено фирма во Централен Регистар на твое име,ќе ти беше доделен даночен број и ќе требаше да поднесуваш завршна сметка на крај на година. Ти моментално имаш само фиктивен бизнис во датабазата на пирамидава.

    Избегнуваш да одговориш на клучните прашања, па ајде уште еднаш:

    -Дали знаеш што е франшиза и како навистина функционира франшизното работење?
    -Како ќе заработуваш од вебшопот? Ти ќе имаш сопствена продавница во која ќе продаваш сопствени производи или вебшопот ќе биде централизиран, па ти ќе добиваш процент од вкупниот промет?
     
  18. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    301
    Пол:
    Женски
    Ако веќе имаш толку прашања кои те мачат предлагам да си појдеш на презентација во Дом на Арм следната сабота, во 12 часот. Секоја втора сабота се одржува таму, легитимно е да си прашаш, има луѓе кои може да одговорат на сите твои прсшања. Групава не е место за лично допишување и каменување на некој што одлучил или мисли различно од тебе. И те молам одмини ме, шири си ги твоите ставови кај мислиш, не би сакала да се конфротирам за нешто кое не води никаде. Поздрав до сите.
     
  19. asdas

    asdas Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.033
    Допаѓања:
    1.950
    Како да препознаеш пирамидална шема:
    1. Никој освен газдите не знае точно што и како се работи, па затоа сите љубопитни се преусмеруваат кон семинарите, вебинарите и презентациите каде ќе им бидат испрани мозоците.
     
  20. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    301
    Пол:
    Женски
    Od perfect moey ne mozes da izvsdis pari, nikoja od bankite ne raboti so ovie platezni procesori. Moze od skrill sum vadela. Od Perfect treba da gi spustis na drug platezen ptocesor. Moj prijatel vadi vadi taka. Mislam deka od perfect gi spusta na advance cash, pa na bankovna karticka.