1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Rashel

    Rashel Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Вчера ме контактира наводно од Thrive internet marketing agency. За онлајн заработка со некој едноставни задачи како да направиш субскрајб на некој јутуб канал и да им испратиш доказ за тоа.
    Почнав да видам што е меѓутоа искрено многу ми е сомнително...
    Сакав да прашам да не уште некој почнал со ваква работа?
     
  2. bella978

    bella978 Нов член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2024
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Zdravo
    Dali znae nekoj koj dokument mi treba od banka (NLB) za verifikacija na Payoneer?
    Vi blagodaram
     
  3. TheRGirl2

    TheRGirl2 Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2023
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    110
    Пол:
    Женски
    Мислам дека ако правиш онлајн акаунт прво, ќе ти требаат да внесеш IBAN CODE и SWIFT CODE, тие се земаат од банка..
     
  4. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    692
    Допаѓања:
    2.457
    Потврда односно Bank Statement,
    ќе ти го испечатат на македонски и англиски од другата страна, тоа се прикачува на пејонир.
     
    На FlowerPetal му/ѝ се допаѓа ова.
  5. bella978

    bella978 Нов член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2024
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Im prativ, i vratija deka ne e kompletna dokumentacijata. Utre pak ke idam do banka, no gledam deka i tamu ne se zapoznaeni bas. Sepak fala za pomosta.
    Pozdrav
     
  6. bella978

    bella978 Нов член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2024
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Фала многу
     
  7. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Ни едното ни другото не е грев, ама е тешко да се заработи значи страшно тешко. Ај што треба да имаш ,,војска,, мислам на луѓе под тебе и што ќе продаваат не само така да ги имаш ,ќе треба и ти лично еден камион производи да продадеш да земеш нешто пристојно...Лично сум пробала со Орифлејм ,производите се одлични ,ми се допаѓаат и прво нарачував засебе и ајде пробав зачленив неколку дрвојки ,на 3 им тргна останатире џом да ги нема ..па ајде барај други , па не иде ..зашто многу зачленети има секоја втора и член хаха , ова зворам уште за пред 7 до 8 год... Па ајде пробав ко ќе имаше пакети проозводи ма акција да ги земам по 3 или 4 комплета, па на залиха производи со одреден рок на траење, па ги давав испод цена на крај и ги делев гратис на пријателки.Во еден момент имав полн ходник со раба нераспродадена исто демек да помагам ба тимот ,нарачај на една , нарачај ма друга бодови ,ништо заработка ,шипки...Мене лично не ми одеше и сметам дека не е дека јас не сум тип за продажба ,туку системот е така напраен да земеш пари колку за кикиритки...Имаше искусни жени ги запознавав кои влегле пред години и напраиле синџири и други продаваа за нив , имаа членови доле скроз што не ги ни знаеа...така што и ова се пирамидални шеми иако имаат производ зашто ланецот тргнува од еден кој е врвот и после надолу се шири. Секако најмногу заработуваат во ваквите шеми обие кои први ќе влезат и ќе навлечат многу,многу луѓе и тие ко мињоните на Гру си се мачат гњават луѓе,прават залихи измислуваат акции и попусти и што уште не....И во Лајонес знам дека има луѓе кои имаат заеаботено ,,фини пари,, ама имаст навлечено многу ,многу заморчиња кои не само кеш бек картички што делат туку внесуваат и т.н инвеститори кои влегуваат во бузнис шемата и демек нивните пари се оплодуваат и растат во некој нивен коин , плус имаат некави облаци и тоа се некои демек инвестиции кои се оплодуваат и приказни како и внуците ти се обезбедени и бла и бла...Лично имав одено на два нивни собира да исполитувам една колешка која ме напињаше ајде ајде ...и ги слушав овие приказни лајф и мојата здраво разумска логика ми велеше што ,,зворуваат овие луѓе,, на кој плескаст раце...и на таа втората во Александар Палас беше во огромна сала зборуваа дури некои странци и овој нашиов Витанов е он има напраено милиони...слатки фини приказни кои коже наивен и сиромашен народ лесно да ги голтне...Нормслно Витанов е типов кој Лајонес го стартува во Македонија ,значи прв е во мрежата,фараон и сите тимови,мрежи ,пајажини ,буквално се под него ,се што се уплаќа и се што се слева од долу оди во негов џеп...тој лично влегуваше во неговиот аксунт јавно и покажуваше како за мепони 15 дена инкасира над 10 тици илјади евра ,за да мотивира нели....исто и ова моја авантура беше пред години ,ама за среќа се спасив тука не се излажав да влегувам да обезбедам се ,,до трето колено,, хаха...Инаку сега се преименувани во mywotld и имаам намамувачки спозорсрни објави и на фб и и на инстаграм и само што ќе кликнеш оти нели не знаеш што е одма ти стига порака во инбокс у стилот дали сакате да погледнете кратко видео за визнис можност која финкционира во 50 земји ....и сега тоа им е фората,ако кажеш да готов си , те убедуват дојди на вебинар ,дојди да чуеш од ментор ,ама крај нема. Од Јеховини ќе се спасиш од нив тешко...еве дечки малце пошироко за моите пропаднати бизнис искуства ,ама сепак искуства. Сега барем знам што е питамида ,измама ,навлекување. И да се оградам ова е мое гледиште и мое искуство ,кожеби на некој во вакви структури и добро му оди. Јас велам ок ,среќнно:)
     
    На Tam4yy, *Amethyst*, Antebellum и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    692
    Допаѓања:
    2.457
    Мене комшика ме скапа со Лајонес, не ме ни праша дали сакам да бидам член.
    Само непоканета ми дое на кафе и ми вика ајде следната недела доаѓаш со мене на презентации и ќе заработиш 10 илјади евра.
    И викам на кој збориш ма ти:rofl: Ај филџанот на маса и иди спиј
     
    На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
  9. TheRGirl2

    TheRGirl2 Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2023
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    110
    Пол:
    Женски
    Ааа па требало да те викне во некој луксузен ресторан да те почасти од нејзините милиони...да видиш ти шо е живот како така
     
    На FlowerPetal, *Amethyst*, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    692
    Допаѓања:
    2.457
    И во франција да ме викне на Лајонес не идам.
    Не знам како некој верува во вакви пирамиди, не сфаќам.
    Се што е рекламирано како лесно и брзо е скам.
     
  11. TheRGirl2

    TheRGirl2 Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2023
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    110
    Пол:
    Женски
    Сфаќам дека доста се имаат заглавено во тоа, факт е дека дур не се изгориш, за влакно ако се спасиш или трет случај искуство на некој друг, немаш поим како функционира тоа све. Јас знам луѓе што од кога влегле, глеаат шо е работа, викаат шо и да се деси ја со ова до крај идам..хаос, некои се повлекуваат.
    И од Авон на пример за сјајче од 20-30ден порано, молење жити се земи го вакво е такво е, да не може чоек да не му се свиѓа нешто, или има алергиска реакција, се чудев зашто толку убедување...немав влезено бо такво поле за да знам..

    И подоцна ќе се изгорев барајќи работа сегде, како иде све тоа, среќа на време земав да гуглам, за сеа да неќам да видам ни чујам пред мене некој коа ми фасадира успеси, приказни..too goo to be true..одбивно и иритантно.. од било која "компанија" и да е.

    Лесни пари нема, ако се многу пари значи некој вложува труд што не би секој. Ама со овие..4 очи отворени.
     
    На Arjanit2021 и Alex.T им се допаѓа ова.
  12. pokahontas83

    pokahontas83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    79
    Za iban i swift nemora da odis vo banka
     
  13. Didajo

    Didajo Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    543
    Допаѓања:
    512
    Пол:
    Женски
    На кој начин може да се добие без посета на банка?
     
  14. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
     
  15. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Дали некој пробал работа како виртуелен асистент....Најдов една инфлуенсерка на инста дава прв модул бесплатен за вовед во работата ,после за другите модули бара нормално да и се плати остатокот од кусот...ветува подршка цела година откако ќе го поминеш тренингот и заработка од над 1000 евра,као она те води ти помага при наоѓање клиенти итн...Како ви се чини ова?
     
  16. Dijana DM

    Dijana DM Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2022
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    1.364
    Пол:
    Женски
    Javi se vo.bankata telefonski I ke ti go kazat. Nemora da odis vo banka
     
    На Didajo му/ѝ се допаѓа ова.
  17. TheRGirl2

    TheRGirl2 Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2023
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    110
    Пол:
    Женски
    Конкретно за ова е знам и колку би ти било сигурно и немам многу инфо, а инаку за виртуелен асистент другарка ми го работи тоа, аплицираше на една страна што мислам е од посигурните Jobrack се вика, англиски е потребно да знаете. Има огласи за повеќе позиции, како и опција за парт тајм и фул тајм работа. Доколку не поседувате тоа што го бараат, или пак ако сте примени ве известуваат брзо на меил. Во дел на апликација вклучува и 1мин кратко претставување за себе пратено како видео.
     
    На *Amethyst* и Angel_G им се допаѓа ова.
  18. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    4.425
    Допаѓања:
    23.908
    Пол:
    Машки
    Ако те имаат контактирано на Whatsapp, вибер и сл. и да се претставуваат како странска компанија да се, измама е.
     
    На Rashel му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Sandra_Sandra

    Sandra_Sandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2017
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство со affiliate marketing сакам да почнам да работам но немам некое искуство дали има некој што би споделил инфо како и од каде да се почне. Фала однапред на сите
     
  20. veris

    veris Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2023
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    1.309
    Пол:
    Женски
    Информации или искуства? Благодарам однапред. Screenshot_20240205_000506_Instagram.jpg
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.