Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Lovebug01

    Lovebug01 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    3.434
    Допаѓања:
    8.774
    Пол:
    Женски
    Дали има некој што работи или работел на zazzle или redbubble?
     
  2. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.649
    Допаѓања:
    12.089
    Можеби. Ама ако не почитува авторски права, ќе има проблеми.
     
  3. Zatanna

    Zatanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2019
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Дали знае некој како функционира binance за копање крипто и трејдинг? Има премногу опции и воопшто не е како на фортрејд, ништо не ми е јасно
     
    На Macorot vo Cizmi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. T123456789

    T123456789 Нов член

    Се зачлени на:
    15 април 2024
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo, otvaram payoneer akaunt, napishav swift i iban broj no mi bara dopolnitelen dokument od banka. Bev vo banka i tie ne znaat kakov e toj dokument. Dali mozhe nekoj da mi pomogne shto ima vekje otvoreno payoneer akaunt da mi kazhe kakov e ovoj dokument . Vi blagodaram.
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_4362.jpeg
      IMG_4362.jpeg
      Големина на фајлот:
      129,1 KB
      Прегледи:
      32
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. zajka1

    zajka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2015
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    529
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    Дали некој работи со gomoney.sbs и дали има добиено исплата?
     
  6. ivanchos

    ivanchos Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    906
    Допаѓања:
    17.987
    Пол:
    Женски
    Искуства до grape devel?
     
  7. Yogobella98

    Yogobella98 Нов член

    Се зачлени на:
    21 април 2024
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Добар ден,

    Сакам да ве прашам дали некој има искуство со фирмата https://cloudworkers.company/en Cloudworkers?
    Јас моментално воспоставив контакт со нив, ми објаснија за што се работи, меѓутоа ми бараат лична карта , документ од комунална служба ( вода, струја, банкарска сметка) да не е постара од 6 месеци, да потпишам некои документи со сино пенкало да ги испринтам и сето тоа да го пратам во pdf.format. Малце ми е сумливо да праќам толку документи. Ве молам за помош!!!
     
  8. Angel_G

    Angel_G Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2019
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    Една моја пријателка оствари исто контакт со нив не се проблем документите не смеат да ги умножуваат и делат, поради заштита на податоци. Проблем е што трудот е многу ,,евтин,, мислам дека имаше 4 денари од напишана порака ,таа се распрашуваше и проба два месеци мислам уште пред извесно време можеби уште во корона 2022 ,сега можеби покачиле не знам...имај во предвид дека ти се платени само испратени и прочитани пораки од клиентот ,ако демек го напуштил четот т.е допишувањето као не ти ја важат. За 1000 ден дневно пресметај колку пораки треба да имаш успешни...плус можеш да бидеш он лајн на платформа и некое време да седиш без врска. Нејзе и кажаа вообичаено поголем трафикинг имало во вечерните часови затоа што тоа е ,,као хот лајн чет,, флерт чет како и да е не знам тука детали. Ама ако сакаш нешто да заработиш треба да си он лајн нон стоп да можеш што повеќе пораки да имаш...а ако целодневно блееш на платформата ќе немаш живот за ситни пари. Плус имаш тим менаџер кој те следи кој знае да биде незгоден, ако немаш таму таргет кои они го зацртале. Од една страна ти нудат демек парт тајм позиција од друга страна менаџерката нон стоп ти пишува на вибер зашто немаш кореспонденција. Сега ти пак види си. Тебе можеби ќе ти крени, можеби сега појке плаќаат прашај си. Прво колку хо ценат трудот ,после и за документите. Тие им се потребни да се верификуваш дека си полнолетна пошто се пишуваат пораки ,,за возрасни,,. И да не заборавам има и некоја провизија ти земаат при исплата ,така што другарката не беше воопшто задоволна...Среќно
     
    На Alex.T, Tam4yy и Didajo им се допаѓа ова.
  9. EmilyVan91

    EmilyVan91 Активен член

    Се зачлени на:
    4 март 2022
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Zdravo dali nekoj znaj da me upati za on line rabota preprodazba kako driopsiping na koj strani mozam da najdam vakvi oglasi imam slusnato za amazon dekq mozi samo da ne e mr new life i da ne e wo vlog
     
  10. spacegirl92

    spacegirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2016
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    2.660
    Пол:
    Женски
    И мене ме интересира. Моја другарка ги исполни сите услови, па ќе видиме дали ќе има исплата, неколку девојки и кажале дека имало.
     
  11. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    13.378
    Пол:
    Женски
    5AE51EAE-C373-41F3-A932-65F3887B5A0C.png
    ве молам итно е да ми кажете дали е ова воред да платам 310$ за прифаќање трансакција?
     
    На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.939
    Допаѓања:
    10.104
    Пол:
    Женски
    Лелеее колку сте наивни. :o
     
    На Gosh, Alex.T, staycalm и 10 други им се допаѓа ова.
  13. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.964
    Допаѓања:
    38.903
    Пол:
    Машки
    Не. Измама е. Посебно преку Телеграм.
     
    На mssuniquee, eliesaab, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Dijana DM

    Dijana DM Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2022
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    1.364
    Пол:
    Женски
    Jas ne bi mu veruvala. Klasicna izmama na toa mi lici...
     
    На CarrieBradshow му/ѝ се допаѓа ова.
  15. EmilyVan91

    EmilyVan91 Активен член

    Се зачлени на:
    4 март 2022
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Zdravo dali imate iskustvo so shopify otvoranje na web i odrzuvanje ama za Amerika da se raboti
     
    На Beautiful summer му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Andrej00

    Andrej00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2020
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Некој искуство со Tradeez или MrNewLife да сподели или ако имате препорака со друга академија што може нешто да се научи.
     
  17. Dijana DM

    Dijana DM Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2022
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    1.364
    Пол:
    Женски
    Za prvite prv pat slusam a za Mr new life nemam iskustvo ama ako ima nekoja neka spodeli. Mene mi lici deka mnogu zboruva bez nisto da kaze. Na udemy pobar si imas mnogu interesti kursevi. Eftini i kvalitetni
     
    На CarrieBradshow му/ѝ се допаѓа ова.
  18. BraBru

    BraBru Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2023
    Пораки:
    361
    Допаѓања:
    808
    Mr. New Life е класична измама од господинот Мирко. Продава курс по дигитален маркетинг кој е катастрофален, а го плаќаш 500-1000 евра, има повеќе пакети, опции нешто, не знам баш. Во тој курс ништо конкретно да научиш не можеш, освен ако си баш дупка, па тоа да ти користи. Како ќе заработиш ти пари? Така што ќе тераш други луѓе да го купат истиот курс, за ти да земеш процент. Ако продаваат и они, ќе имаш процент и од нивните.
     
    На Macorot vo Cizmi, Angel_G, Dijana DM и 3 други им се допаѓа ова.
  19. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.725
    Допаѓања:
    11.206
    Пол:
    Женски
    @BraBru овој уште по името асоцира на скам. Сега ѕирнав, програмирај го својот ум има фраза во тие пакетите? Те убеди нешто описот? Гледам интервјуа на јутуб, интервју не е минута-две.
     
  20. SelenaGomez

    SelenaGomez Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    649
    Допаѓања:
    1.531
    Пол:
    Женски
    Лани многу јако сум се зезнала на ваква работа. Мислам имаше исплата, братучетките мои си ги вратија парите и плус заработија, само да имаш среќа да се приклучиш порано бидејќи како што повеќе луѓе се приклучуваат така пирамидата се исполнува и оние тазе приклучените остануваат оштетени. Јас две недели пред да ја исклучат платформата се приклучив и ништо, ама не препорачувам во секој случај:?:
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.