1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

  1. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Ме заинтересира со странава и според некои мали истражувања што ги направив на нетов, прочитав само позитивни критики. Сепак ми е малку чудно тоа што даваат толкава камата на така мали износи па и за толку кратко време али ќе подразгледам уште малку пред да уплатам било каква сума.

    Туку уште неколку прашања, колку пати имаш инвестирано до сега и колкава провизија земаат AlertPay?
     
  2. Radiance

    Radiance Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    170

    Значи тие работат на маркетот за размена на валути и овој процент е доста примамлив за наш народ ама за нив е доста профитабилен бидејќи тие од нашите пари ќе заработат над 3% а ни даваат 1,6% дневно на нас што е сосем прифатливо и за нас. Инаку алертпеј зема минимална провизија при секоја трансакција од 2,хх% проценти. САмо би ве замолил да се регистрирате преку мој реферален линк бидејќи и мене ми дава бонуси преку вашите инвестиции =)
     
  3. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Radiance многу великодушно од твоја страна :bow:
    Ти благодарам за одговорите и веќе отворив сметка со твојот ref ID.
     
  4. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Radiance има нешто не сфаќам во врска со alertpay. Кога се зачленувам не знам дали да одберам Personal Starter, Personal Pro или Business. После не сфаќам зошто има address line 1 и address line 2 и исто така postal code... Ај хелп малку :)
     
  5. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    За почеток можеш и со Personal Starter, во address line 1 ќе ја ставиш домашната адреса (address line 2 остави празно), а postal code е поштенскиот код на градот (пример за Скопје е 1000).
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Ок фала најмногу :) а за каков реферален линк мислите?
     
  7. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Тоа е линкот на секој регистриран корисник преку кој можеш да влезеш на страната и преку него ти да се регистрираш.

     
  8. suze11

    suze11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    кај trancasction pin sto treba da se vnese ?? pinot so 4 brojki ?
     
  9. Radiance

    Radiance Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    170
    тоа си е твој пин кој си го внесуваш за кога ќе ги влечеш парите ќе ти го бара.
     
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    И сопствениот пин од картичката го давате? :o
     
    На suze11 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Radiance

    Radiance Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    170
    не е тоа пин на картичката хахахха тоа ти е сопствен пин кој ти си го измислуваш за после кога ќе ти го бараат истиот да го внесеш.
     
  12. ViKtOrIjA21

    ViKtOrIjA21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    148
    Ги прочитав сите постови и можам да кажам дека дека заработка од интернет има и тоа добра ако си упорен и ако имаш време....сега, неможе со 5 минути работа да заработите 10$ ...
    има еден добар сајт за интернет работа со загарантирана исплата www.odesk.com се плаќа од час т.е колку време поминуваш во изработка на задачата..и си бираш дали сакаш да бараш одредени податоци на нет, дали да изработуваш презентации, да преведуваш значи има многу разни видови на работа која може да ја работите зависно од тоа за што ве бива повеќе :D
    имам другарка која си ја работи работава веке цела година рејтингот и е зголемен и сега заработува по 15000 ден на месец..јас сум на факултет и работам па немам време за компјутери многу, инаку пробав но треба трпение да чекаш за да ти понудат работа :!: а се исплаќа!!!
    сума сумарум И ОД ИНТЕРНЕТ МОЖЕ ДА СЕ ЗАРАБОТИ ДОБРО!!!
     
    На Osamena devojka и Strawberry121 им се допаѓа ова.
  13. meandyou

    meandyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    195
    преку што и ги пракат парите?
     
  14. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Доста примамливо, ќе се зачленам и јас утре/задутре... Само сакам да те прашам, дали може со на Уни банка, Виза електронот... И, како ги повлекуваш, после 90 дена? Сами ти стигаат на сметка или...? Доста интересно...

    И дали треба сметката да ми е девизна... Бидејќи како би префрлила девизи за 20 долари и после би примилаповторно девизи на денарска сметка??? Мн ми е чудна странава... :/ А за 6 месеци ако ги оставиш тоа се 500 долари... хммм :)
     
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Радијанс не значи ако не си пробал, не се заработува
    не е будала професорот што ни објаснуваше за овој начин на заработка по пат на интернет да двои од своето време за да ги зголеми своите приходи на овој начин
     
  16. SandrickaB

    SandrickaB Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Zdravo na site. Jas sum nova na sajtov i bas gi citav postarite postovi na ovaa tema. Na slicen forum najdov stranica za anketi koja isplakja odredena suma dokolku napisete komentar za sajtot za koj vi e daden link. Znaci mozete so sakate da si pisete, na primer Excellent site, I shall recomend it to my friends bla bla bla...se so ke vi padne na pamet :D Za pocetok vekje imate nekolku linkovi za klikanje koi ke vi dodadat na smetkata 17 dolari. Ponataka treba da cekate dodeka ne se objavi nova anketa a vo megjuvreme mozete so svojot link da go preporacate sajtot na vasi prijateli. za registracija so vas link se dobiva 1.25 dolari. Minimalnata suma sto treba da ja napravite e 50 dolari pa potoa tie mozete da gi povlecete na smetka. treba da imate paypal ili alertpay. bidejki paypal tesko deka nekoj ima alertpay e podobro :D Znaci i na alertpay treba da si otvorite account za da si gi povlecete potoa parite. Ako ste zainteresirani eve vi link od sajtot

    http://www.AWSurveys.com?R=sandricka_b

    Ve molam da se registrirate od mojov link, bidejki i toa mi nosi po 1.25 pa ponataka i vie preporacajte go na nekoi prijateli, navistina isplakjaat no mora da napravite min 50 dolari
     
  17. ViKtOrIjA21

    ViKtOrIjA21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    148
    Парите се исплаќаат преку Payoneer .Кога се регистрираш на странава http://www.odesk.com и го пополнуваш профилот ти барат за верификација скенирана лична карта или пасош а потоа и да се регистрираш на Payoneer, картичката ти стигнува на домашната адреса за околу месец дена но во мегувреме може ти да си работиш да ти се полни сметката. Е сега овде не се добива пари со кликање и такви глупости туку со РАБОТА!!! Мене ми стигна картичка мегутоа немам толку време да седам и да работам на нет..кој има време нека проба. Целта е да одбереш од категориите што најдобро знаеш да правиш како и другите податоци и да аплицираш за работа. Неделно може да се аплицира најмногу за 10 работи мислам на почетокот и потоа чекаш одговор од работодавачот. Ако работата се плаќа 2.5 $ од час и потребно е да се изработи за 8 часа ти ги добиваш тие 20$ а работата може да си ја завршиш и за 1 час..само што треба да се слегне таму една програма со која работодавачот гледа колку време минуваш во изработка на задачата, прозорецот може да го држиш отворен колку да тече времето а во мегувреме може што сакаш да правиш !! СРЕЌНО НА ТИЕ ШТО КЕ РЕШАТ ДА РАБОТАТ НА ОВОЈ НАЧИН, ЗАТОА ШТО САМО ОВА ЈАС ГО ЗНАМ КАКО ВИСТИНСКА РАБОТА НА ИНТЕРНЕТ СО СИГУРНА ИСПЛАТА!! :!:
     
    На arcticmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ViKtOrIjA21

    ViKtOrIjA21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    148
    Се извинувам што пишувам нов пост ама ете да не биде предолг претходниот :D
    Уште една работа која ја има пробано и која исто ја работат мои другарки е на www.microworkers.com и таму не ти дават пари чисто ради реда со кликање туку ке си работиш што знаеш најдобро :D
    поедноставно е за разлика од www.odesk.com меѓутоа помалку платено. Најчесто задачите се извршуваат за 3min и те плаќат 0.10$ , за некои те плаќаат и по 2$ меѓутоа нешто со блогови, веб страни..ми беше некако збунувачки. :^) Добрата страна е што немора да чекаш да те изберат за одредена работа туку ти си ги бираш..најчесто станува збор за креирање на акаунти на страни, лајкнување страни на ФБ, постирање реклами на блогови и форуми итн
    Се надевам ви помогнав во изборот на интернет работа и дека некоја од вас ке го започне ова и ке заработи пари!! :) Поздрав
     
  19. Cija-si

    Cija-si Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    50
    епа вака, тргнав со намера за приватна порака, ама сметам дека евентуалните одговори на моите прашања ќе послужат и на другите членови, па се одлучив за јавен пост

    имам неколку барања за тебе Радианце:

    1. ако може да ми испратиш принтскрин (нормално со прикриени приватни податоци, и секако без фотошопирање на битниот дел) од трансакциите, исплатите, верификациски меилови, и сл. за да ме увериш дека стварно ова функционира, затоа што размислувам за влог од околу 300 долари пример, (толку имам заштеда моментално), па сакам да бидам на сигурно.

    2. исто така се интересирам дали ке може да направам еден план на 90 дена со 20 евра да речеме, со 1.6 % дневно, за 90 дена со 100% реинфент рејт ке рефундирам 83 евра, заработка од 63 евра, и паралелно со тој влог да имам уште еден, на 180 денови, исто така 20 евра, за 180 денови на 100 проценти реинвент рејт, со 1.8% дневно, после 180 денови добивам 496 евра, заработка од 476 евра. или само еден е дозволен?

    3. имам виза електрон од нлб, сум ја користел за уплата-исплата на пари на акаунти од типот bwin.com bet365 (онлајн спортко кладење) , го користам и делот за е-банкинг што го нуди самата банка, али освен проверка на состојба, друго ништо немам правено преку тој сервис. - Дали имам доволни услови за да започнам уште утре што би се рекло?, или ми фали уште нешто?


    4. дали после периодот од 90 дена и после пар кликови на странава, парите стигнуваат на сметка(освен ако нејќеш повторно да ги вложиш нели :) ), или мораш да пројдеш низ триста процедури за да ги добиеш? - скенирање пасоши лични карти и слично, кои се процедури мораш да ги завршиш и колку време ти е потребно за да ги имаш парите на рака(кеш, да ги допираш)

    5. дали игра улога валутата во која уплаќам пари на сметката во банка, валутата во која префрлам пари од сметка на акаунт, долари денари евра, не сфаќам тука, појасни ми ако можеш подобро околу тоа, која валута е подобра(носи поголем профит, е посигурна во светски рамки од аспект дека нема да и опадне вредноста и сл) дали можеби морам да променувам некои детали околу ова, се со цел да немам проблеми потоа во исплатите и во тие промените од валута во валута, и губење на по некој процен тука (ок, тоа се мали проценти, земено во предвид ако плановиве се остварат, нормално дека нема да му придадеме значење)



    мислам дека ми ги разбра барањата и прашањата. фала однапред, секое добро
     
    На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.
  20. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    А ме интересира кога се зачленуваш мораш да платиш одредена сума или не?