1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

  1. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Таа страна е нешто како eBay (електронска продавница) и ако имаш што да продаваш и некој ти купи тогаш ќе заработиш, ако не, нема ништо.
     
  2. ViKtOrIjA21

    ViKtOrIjA21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    148
    Не не се плаќа ништо..разгледи ја слободно страната информири се убаво и таму за се што те интересира
     
  3. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Ако имаш направено акаунт на Payoneer помогни ми :) . Не знам зошто ми бара business mail , company name и уште ,могу други работи...Describe your business, How many people do you need to pay ( е ова баш ме изнасмеа)
     
  4. meandyou

    meandyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    195
    Сигурно исплаќаат на http://www.microworkers.com ?
     
  5. Simona91

    Simona91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    6
    моментално и јас работам на таа страна, си заработуваш пари така што работиш на различни задачи, можеш да пишуваш состав, да бараш работи на интернет и ред други работи и така заработуваш пари и после тие пари можеш да ги искоритиш само на amazon.com од таму нешто да порачаш и 100% го добиваш ( ова од искуство го кажувам )
     
  6. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497

    А текстовите ги пишуваш базирани на некоја тема или како оди тоа?
     
  7. ViKtOrIjA21

    ViKtOrIjA21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    148
    И која е таа страна?? :D
    СИГУРНО , СИГУРНО!! За исплаќање исплаќаат туку треба време многу за да направиш некоја пара :!: особено ако ги работиш задачите по 0.10$ што се..исто треба да ги работиш само оние кои си сигурна дека можеш да ги извршиш- во спротивно ке ти падне рејтингот ако работодавачот не е задоволен и нема да можеш да прифатиш задачи одреден период.
     
  8. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Значи денес си префрлив пари на сметка со цел да ги ставам на AlertPay и да ги вложам во ReProFinance. Кога го внесов бројот на картичката ми излезе следнава порака: "Due to temporary difficulties we cannot process MasterCard/Visa transactions at this time. Please try again later, or use an American Express card" или во превод во моментот не примаат Мастер или Виза картички. Бидејќи ме интересираше колку време трае тој "момент" проверив и излезе дека проблемот им е од 7 Декември.
    Status update: VISA and MasterCard processing
    Posted On: 07 Dec 2011 11:00 AM

    Details
    As you know, over the last weeks, we have been continuously striving to find a definitive solution to re-enable VISA and MasterCard processing.

    Our team is enthusiastic and relentless in their resolve to provide the best service possible. Although VISA and MasterCard processing is not available in the time-frame we had all hoped for, we would like to take this opportunity to assure you that progress is being made.

    We sincerely apologize for any inconvenience this service outage is causing. In the meantime, we urge you to explore the other payment options AlertPay offers.

    Thank you to all our loyal customers who have stuck with us through this time, your support further strengthens our resolve!
    Прилично долг период за да средат таков проблем, а опцијата која ја нудеа за префрлување пари преку American Express од 10 Јануари е недостапна.
    Status Update: American Express Temporary Unavailable
    Posted On: 10 Jan 2012 09:48 AM

    Details
    We are temporarily unable to process American Express credit card transactions. You can continue to make payments via your AlertPay E-Wallet. We sincerely apologize for the inconvenience, and assure you that we are working diligently to restore service as quickly as possible.
    We are temporarily unable to process American Express credit card transactions. You can continue to make payments via your AlertPay E-Wallet.

    We sincerely apologize for the inconvenience, and assure you that we are working diligently to restore service as quickly as possible.

    Please check our blog regularly for updates on this issue.

    Thank you for your understanding!

    AlertPay Team
    Сума сумарум, овој начин на префрлување не функционира.

    Ме интересираше што имаат да кажат ReProFinance на ова, односно како ги прават сега префрлувањата, и решив фиктивно да инвестирам пари. Значи одредив сума, план на инвестиција и од таму не ми дадоа опција да изберам како сакам да ги префрлам парите туку директно ме пренасочија кон Liberty Reserve (некоја страна која работи на начинот како AlertPay и PayPal само на некој многу комплициран начин со посредници за кои верувам е ПРЕмногу ризично дали некогаш тие пари ќе стигнат до саканата дестинација).

    После се ова, одлучив да не ризикувам преку некои вакви канали да префрлам пари, а и странава ReProFinance некако ми влеа сомнеж бидејќи нуди само еден и единствен непознат начин за плаќање, нема опција за PayPal кој е најголемиот посредник за вакви трансакции (и покрај тоа што нам не ни е достапен) и смешно или не, ама логото долу на VISA е погрешно.

    Мое мислење, нема брз и лесен начин до заработка и човек треба да е екстремно внимателен со сите овие страни и трансакции. Како и да е, ќе продолжам да ја пратам целата ситуација (веќе им пишав и неколку меилови) и ќе пишам ако има некоја промена.
     
    На glow и Cija-si им се допаѓа ова.
  9. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Јас како што видов имаше и задачи по 25 долари што чинеа, конкретно во делот за пишување, јас имам многу, ама многу пишувано, вака од забава, така да само треба да го преведам... Дај боже да исплаќаат :)
     
  10. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Јас во врска со microworkers.com не сум баш задоволна. Завршив 4 работи пред неколку дена и до сега само една ми е исплатена. И се некој глупи работи бараат. Ме интересира дали има некој искуство со http://www.trafficbrokers.com
     
  11. ViKtOrIjA21

    ViKtOrIjA21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    148
    Периодот за исплаќање е 7 дена!!
     
  12. meandyou

    meandyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    195
    имаш работено ?
     
  13. Lallly

    Lallly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    33
    мислам дека ова http://www.awsurveys.com е дефинитнивно најдобар начин да се заработи брзо. јас за еден час направив 17 долари. Вреди да се проба не губите ништо ;)
     
  14. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Срце и јас пред една недела заработив одма 17 долари и од пријатели зачленети плус и сеа имам 25,75 долари и никако не стигаат други анкети, еве една недела ништо не стига... :/
     
  15. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    И што работите на оваа страна?
     
  16. ViKtOrIjA21

    ViKtOrIjA21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    148
    Да и јас на таа страна работам кога имам време ..ги извршувам само најлесните задачи :D е сега чекам да се соберат повеке пари за ди извадам..инаку на сметката на microworkers парите ти стојат а работодавачите за максимум 7 дена ги исплаќаат парите на твојата сметка на microworkers a ти може да си ги повлечеш кога сакаш преку alert pay, pay pal i moneybookers мислам дека тие три ги имаш како опција. Сеуште не сум извлекла пари но мои другарки кои одамна го работат ова имат повлечено пари..значи ги исплаќаат-тоа сигурно, само што многу малку пари плаќат за задачите кои се извршуваат плус ограничен си на почетокот со број на задачи кои може да ги извршиш во текот на еден ден и треба повеке знаење и имање на сопствена веб страна или блог за извршување на задачите кои се плаќаат подобро.

    Инаку за http://www.awsurveys.com имам слушнато дека парите не ги исплаќале. јас имам 60 $ направено меѓутоа преку рефералниот акаунт инаку анкети откако се зачленив ми пуштија потоа само уште 2 и толку..сега ме буни тоа банкарските сметки на aler pay што треба да се внесат, да ја разрешам дилемата па ке пробам да ги повлечам и ке ви кажам што ке биде ;)
     
  17. barbie1511

    barbie1511 Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    6
    Дај кажете некоја страна каде што се заработува преку интернет каде парите ти ги праќаат преку пошта или нешто слично зошто имам повеке страници отворено каде бараат некој си ибан интернационален број појма немам што е тоа и неможам да се снајдам.
     
  18. marina.m.g

    marina.m.g Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    91
    Iban (International Bank Account Number) e brojot na smetkata za internacionalni transakcii,mozes da se javis kaj bankata kaj sto imas smetka i da prasas za iban i swift,pa tie broevi da gi navedes za isplatata.ne znam nisto za zarabotka preku net,sega ke gi citam postovite,ama ne znam dali isplakjaat preku posta.So srekja vo potragata!
     
  19. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ај нешто повеќе за ова /www.odesk.com што од кога ќе се зачлениш/регистрираш?
    и исто и за ова www.microworkers.com што после зачленување, каква работа и како ги добиваш парите?
     
  20. Lallly

    Lallly Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    33
    јас имам многу пати пробувано да заработа пари преку интернет,дури да се откажам случајно една другарка ми ја кажа ова страна http://www.AWSurveys.com на која се регистраиате бесплатно и само оставате коментари на поставени линкови .првиот ден ке земете само 17 долари, додека не ви се постираат други линкови вие канете ги васите пријатели со што ке заработувате 1 долар, таму ви е се објаснето.