1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зар и ти, сине Бруте?

Дискусија во 'Канта' започната од slavicahristova, 8 април 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. slavicahristova

  slavicahristova Нов член

  Се зачлени на:
  8 април 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Многу го почитувам вашиот сајт. Многу интересно ми е секојдневно да ги прелистувам скоро сите вести кои ги објавувате.
  Особено драго ми е зато што никогаш. ама баш никогаш не замарате со политика!!!!

  Ама кога ги видов рекламите за избориве ми стана мака на душава, И ВИЕ ЛИ моравте?Аман доста ни е, ова место каде што пред време рековте дека нема да објавувате политика и вести сврзани со неа?

  Зошто?
   
 2. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Што им се мешаш во маркетинг? :^)
  Подобро политичка реклама ќе гледам отколку гзот како шифоњер на Кардашијан.

  А и не си морала да се регистрираш на форум само за да им го кажеш ова, си можела да прокоментираш под некоја од статиите.
   
  На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. slavicahristova

  slavicahristova Нов член

  Се зачлени на:
  8 април 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1

  Се мешам оти имам некој грам мозок во главата и не ми се замара со политика, не на места каде што не и е местото...И не не сум идиот да пишувам забелешки не сврзани со статиите под нив!
   
 4. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Епа ако не ти се пишува под статии, напиши некоја колумна во некој дневен весник, пожали се за фемина, искористи го тој грам мозок што го имаш, што друго да ти кажам.
   
 5. slavicahristova

  slavicahristova Нов член

  Се зачлени на:
  8 април 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Очигледно бавно разбираш па мора да ти објасни човек подетално...

  "..напиши некоја колумна во некој дневен весник, пожали се за фемина, искористи го тој грам мозок што го имаш.."

  А ти што мислиш зошто ја напишав темата? Ајде те молам за во иднина искористи ја таа глава што ти ја дал Господ, пред да коментираш нешто....
   
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.003
  Пол:
  Женски
  Мене па ми е апсолутно сеедно дали рекламата е за Кафетин менструал или Хорхе.
  Тотално небитно. Јас си ги читам статиите, кликам на тоа што ме интересира и готово.
  Сите портали имаат реклами, на крајот на краиштата како очекувате да функционираат ако некој не им плати за рекламен простор?
   
  На slavicahristova и Abeja им се допаѓа ова.
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Да, и сега админите на сајтот веднаш ќе те послушаат и ќе ги тргнат рекламите што тебе не ти се допаѓаат, ќе изгубат профит за кој се бори секој човек, само за ти да бидеш задоволена. :^) :rofl:
  Не се нервирај толку, со толку остри зборови и навреди, темава и онака не ја бива за ништо.
   
 8. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.519
  Допаѓања:
  85.712
  Пол:
  Женски
  ^
  Оф бреее затоа јас луѓето со многу 'мозок' неможам да ги разберам никогаш. :worried:

  Секогаш коментираат нешто што навистина не е за коментирање едноставно својот голем 'мозок' го користат размислувајќи за толку небитни работи ...

  :D
   
  На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
 9. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.548
  Пол:
  Женски
  slavicahristova За да не се нервираш со рекламите на сајтовите има бесплатна екстензија за Google Chrome која ги блокира сите реклами. :) Оди на трите линии во горниот десен агол во броусерот и одбери Settings и кога ќе ти се отвори од лева страна ќе видиш пишува Extensions кликни на него и откога ќе ти се отвори оди најдолу и ќе видиш пишува Get more extensions и побарај ја екстензијата AdBlock и симни ја. Многу е ефикасна. И јас сум многу задоволна и поштедена од секакви реклами. :) Што се однесува со рекламирањето тоа е бизнис, секој сака да заработи. Ама за фемина мислам поубаво ќе беше или никого да нерекламира или сите. Сепак според мене вакви политички реклами се вишок и не одговараат со тематиката на сајтот.
   
  На slavicahristova му/ѝ се допаѓа ова.
 10. slavicahristova

  slavicahristova Нов член

  Се зачлени на:
  8 април 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Eј мислев дека AdBlock работи само за YouTube, ама сигурно затоа што го имам додадено само тој додаток за YouTube што е..

  Благодарам за советот, врши работа.....

  Сепак како што и ти кажа не ми беше толку за да не ги гледам политичките реклами колку што сметам дека не одговараат на сајтов....Тоа ти е исто како да одиш у супермаркет за храна и таму рекламираат порно...не оди :))))))))


  До сите други....шо мајка барате да коментирате под темава ако не ја разбирате?
   
  На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.