1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Засрамени пред наставник/професор

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од hristinnnna, 19 ноември 2013.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.146
    Допаѓања:
    76.559
    Пол:
    Женски
    Не само пред наставничката, туку пред сите... Се случи во основно, не се сеќавам кое одделение, можеби шесто. Имавме час по англиски и наставничката ни даде да обработиме вежба. И така ние си пишуваме и во тишината многу гласно се слушна мојот стомак... Онолку силно кркорење никогаш не прозилегло, но најтрагично е што звучеше како прдеж... Луѓе мои, до крајот на часот не можев да погледнам никој, со наведната глава во тетратката седев.
     
    На candy.cane и angelche16 им се допаѓа ова.
  2. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Еднаш си отидовме со една другарка од физичко, досадно ни беше и таман излеговме на улица, класниот не’ виде, се извадивме нешо смисливме, ама ми беше многу незгодно.
     
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Во основно , кога ме залепија на турнир во ракомет за бетон. Па кога отеков во муцките ка Мели со ботоксот :drunk: . Наставникот ме однесе со кола до дома (facepalm).
     
    На candy.cane и spacegirl92 им се допаѓа ова.
  4. (:strawberry:)

    (:strawberry:) Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    811
    Кога сакав да го сликам убавиот професор и погодете...блицот беше уклучен :lol:
     
    На Nalutena1, Just.do.it, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Бев дежурна и ме прати една професорка по дневник да и барам. Таман шо тргнав да идам, паднав по скали, ем ноктот го скршив, ем маската на телефонот ја пукнав. И дур станувам, да и речам на другарката, мислев оваа професорката отишла, викам "аман, ради оваа сега се испоутепав, кај да и го најдам тој дневник :envy::envy:" и оваа позади мене да ти била. (facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)
    Која брука... :$:$:$
     
    На candy.cane, Moon.Girl, Mrs.Precious и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Во основно еден ден ја немаше наставничката по биологија и на место биологија ни заменија да имаме француски. А наставничката по француски ни беше класна. И сега на сите од класот не им се држело француски пошо не го сакаа тој предмет и рекоа сите ќе избегаме од час ќе отидеме во дворот кај фонтаната. Јас велам дека не можам пошто наставничката мене многу ме сакаше а бев една од најдобрите ученици. Па ќе ми се налутеа другите ако останев и ајде и јас отидов со нив. А бев претседател на класот. И наставничката кога виде дека не нема ниту еден во училницата излезе надвор не виде и одма ми рече на мене пошто бев претседател ми вели како можев јас тоа да го направам и ми рече другите треба да одат по твојот пат а не ти по нивниот и ми рече нели ти е срам?:$:$:$(facepalm)(facepalm) Тогаш се засрамив мноооогу но ете помина некако и после им бев лута на другите од класот пошто јас настрадав за сите(facepalm)(facepalm)(facepalm).
     
  7. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    На часот по физичко налета класната да ми каже да останам после часовите да земам нешто а тогаш јас и една друга другарка се каравме со наставникот бидејќи не ни дозволуваше да правиме вежби на кариоките а на другите деца им даваше. А на наш час по физичко у салата е како у штала буквално кој што си сакаше правеше и што сакавме му кажувавме на наставникот, еднаш едно дете го испцува пред него. И така јас и другарка ми се каравме со наставникот, класната доаѓа дека она е многу строга жена сите имаме страв од неа, и она влегува никој не ја приметува дека дошла пошто секој си прави она што си сака и не гледа нас две како се караме со наставникот и другарка ми, ми вели ај заврти ја главата накај вратата види кој дојде. Леле кога видов..... Многу ми падна срам пошто наставничката ми кажа дека се изначудила од мене и дека тоа не го очекувала дека сум одлична ученичка.... Леле колку ми падна срам :$:$:$:$:$
     
  8. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Во средно бегавме со другарки од час и се прекачувавме од оградата и оп, класната одма од другата страна. Не праша само дали ќе се вратиме за нејзиниот час и си отиде. Пропаднавме во земја.
     
  9. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.656
    Допаѓања:
    116.448
    Пол:
    Женски
    Многу пати се засрамив,но најнепријатни ми беа паѓањата.
    Изгледав како тотално несмасна.
     
  10. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Сум била неколку пати.
    Ми иде сега во основното училиште колите сите да им ги дупнам. :punch: