Засрамени пред наставник/професор

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од hristinnnna, 19 ноември 2013.

 1. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.816
  Допаѓања:
  7.337
  Пол:
  Женски
  Леле кога сум паднала пред наставничката по историја, ми рече аман мори Ангела пази малку ќе се искршиш.
  Заради Бојан беше тоа.
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.247
  Допаѓања:
  44.878
  Пол:
  Женски
  Не само пред наставничката, туку пред сите... Се случи во основно, не се сеќавам кое одделение, можеби шесто. Имавме час по англиски и наставничката ни даде да обработиме вежба. И така ние си пишуваме и во тишината многу гласно се слушна мојот стомак... Онолку силно кркорење никогаш не прозилегло, но најтрагично е што звучеше како прдеж... Луѓе мои, до крајот на часот не можев да погледнам никој, со наведната глава во тетратката седев.
   
  На candy.cane и angelche16 им се допаѓа ова.
 3. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.649
  Допаѓања:
  20.421
  Пол:
  Женски
  Еднаш си отидовме со една другарка од физичко, досадно ни беше и таман излеговме на улица, класниот не’ виде, се извадивме нешо смисливме, ама ми беше многу незгодно.
   
 4. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  15.989
  Пол:
  Женски
  Во основно , кога ме залепија на турнир во ракомет за бетон. Па кога отеков во муцките ка Мели со ботоксот :drunk: . Наставникот ме однесе со кола до дома (facepalm).
   
  На candy.cane и spacegirl92 им се допаѓа ова.
 5. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  801
  Кога сакав да го сликам убавиот професор и погодете...блицот беше уклучен :lol:
   
  На Nalutena1, Just.do.it, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.738
  Допаѓања:
  99.133
  Пол:
  Женски
  Бев дежурна и ме прати една професорка по дневник да и барам. Таман шо тргнав да идам, паднав по скали, ем ноктот го скршив, ем маската на телефонот ја пукнав. И дур станувам, да и речам на другарката, мислев оваа професорката отишла, викам "аман, ради оваа сега се испоутепав, кај да и го најдам тој дневник :envy::envy:" и оваа позади мене да ти била. (facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)
  Која брука... :$:$:$
   
  На candy.cane, Moon.Girl, Mrs.Precious и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  6.842
  Пол:
  Женски
  Во основно еден ден ја немаше наставничката по биологија и на место биологија ни заменија да имаме француски. А наставничката по француски ни беше класна. И сега на сите од класот не им се држело француски пошо не го сакаа тој предмет и рекоа сите ќе избегаме од час ќе отидеме во дворот кај фонтаната. Јас велам дека не можам пошто наставничката мене многу ме сакаше а бев една од најдобрите ученици. Па ќе ми се налутеа другите ако останев и ајде и јас отидов со нив. А бев претседател на класот. И наставничката кога виде дека не нема ниту еден во училницата излезе надвор не виде и одма ми рече на мене пошто бев претседател ми вели како можев јас тоа да го направам и ми рече другите треба да одат по твојот пат а не ти по нивниот и ми рече нели ти е срам?:$:$:$(facepalm)(facepalm) Тогаш се засрамив мноооогу но ете помина некако и после им бев лута на другите од класот пошто јас настрадав за сите(facepalm)(facepalm)(facepalm).
   
 8. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  6.842
  Пол:
  Женски
  На часот по физичко налета класната да ми каже да останам после часовите да земам нешто а тогаш јас и една друга другарка се каравме со наставникот бидејќи не ни дозволуваше да правиме вежби на кариоките а на другите деца им даваше. А на наш час по физичко у салата е како у штала буквално кој што си сакаше правеше и што сакавме му кажувавме на наставникот, еднаш едно дете го испцува пред него. И така јас и другарка ми се каравме со наставникот, класната доаѓа дека она е многу строга жена сите имаме страв од неа, и она влегува никој не ја приметува дека дошла пошто секој си прави она што си сака и не гледа нас две како се караме со наставникот и другарка ми, ми вели ај заврти ја главата накај вратата види кој дојде. Леле кога видов..... Многу ми падна срам пошто наставничката ми кажа дека се изначудила од мене и дека тоа не го очекувала дека сум одлична ученичка.... Леле колку ми падна срам :$:$:$:$:$
   
 9. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  4.078
  Пол:
  Женски
  Во средно бегавме со другарки од час и се прекачувавме од оградата и оп, класната одма од другата страна. Не праша само дали ќе се вратиме за нејзиниот час и си отиде. Пропаднавме во земја.
   
 10. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.654
  Допаѓања:
  23.153
  Пол:
  Женски
  Многу пати се засрамив,но најнепријатни ми беа паѓањата.
  Изгледав како тотално несмасна.