1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Затворање на фонтанелата

Дискусија во 'Бебе' започната од wtff, 26 јули 2016.

  1. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.580
    Допаѓања:
    12.056
    Пол:
    Женски
    И керка сеуште се буди 2год е...И јас мислам дека се е навика..А за главчето и набкерка ми и беше до 8мрсеци затворена па капки до годината давав и толку..Синко 8мес е и сеуште не му е затворена..Обем на глава никигаш не ни мереле:^)
     
    На TheSecret и wannaBeMomma им се допаѓа ова.
  2. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    7.865
    Пол:
    Женски
    Ne e pod 6m e prerano, paskalov i ortopedot antonije,sto gi smetam za najdobri vo gradov barem, nisto be rekoa super e i d3 se davaat bar do godina nema vrska fontanelata zos d3 e vazen za site koski ne samo za fontanelata.
     
  3. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.026
    Допаѓања:
    40.192
    Не знаев затоа прашувам. Сум видела тема прерано затворена а не знам кога е прерано. На малиот му е сеуште поширока за месеците
     
    На mimiiiii и TheSecret им се допаѓа ова.
  4. AngIv

    AngIv Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    823
    Допаѓања:
    8.999
    По колку капки дававте од пливит д3, керка ми е 3ипол месеци пиеше babytol d3+k1, денес педијстарот ни препиша пливит но не ни напомена по колку да даваме, од овие babytol d3+k1 дали ги има и за поголеми бебиња или се само за до 2-3 месеци
     
  5. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.609
    Допаѓања:
    103.870
    Пол:
    Женски
    Истите се и за поголеми, можеш со нив да продолжиш, јас до кај годината ги давав.
    За дозата на Пливит најдобро ортопедот да ја потврди, не педијатар, ортопед ја одредува таа доза..
     
  6. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    d3 + omega od istata firma jas gi davam tie po preporaka of pedijatar 4+ sme do 4 ti davav so k1