Затегнување на стомакот

Дискусија во 'Тело' започната од SaraaSr, 12 јуни 2013.

 1. SaraaSr

  SaraaSr Активен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Добро бе ова стомачиште кога ќе си оди??? Најтежок дел за зацврстување на телото ми е стомакот. Вежбам, внимавам на храната и уште ништо. Ќе ги замолам тие што го решиле овој проблем, успешно го затегнале стомакот да ги пишат своите искуства, за ние со "мешињата" го решиме нашиот проблем :tmi:
   
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.637
  Допаѓања:
  5.349
  срцка а да пребараш по темите за вежби итн...за да не се отвараат теми без врска...
   
 3. SaraaSr

  SaraaSr Активен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  срцка, толку теми има отворени без врска, што оваа тема баш си е на место ;)
   
 4. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  1.375
  Пол:
  Женски
  Пробај со масажер..
   
 5. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.005
  Допаѓања:
  5.509
  Секој ден вежбај по десетина минути стомачни вежби и на крај ќе иам ефект. Јас кога бев помлада имав баш стегнат стомак, ама сега седечка работа, тостови, вежбам чат - пат и си направив гевречеоколу стомакот. Само физичка активност е спасот.
   
 6. hamstika

  hamstika Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  9
  Тебава ти е супер. Кој не би посакал да има рамен и затегнат стомак па да се противи на темава.
  Инаку и јас скоро 2 год се мачам да го тргнам салцево од стомакот и да го затегнам, но никаков успех! ..А тоа е најверојатно затоа што не сум се обидувала доволно. Единствен виновник беше благото, но еве сега се откажав 10та ден без благо. Повторно почнав одново значи да се хранам здраво. Благо, бел леб, газирано, масло, сол, мајонез да избегнувам. Правам стомачни придржувајќи се на ова http://shrinkingjeans.net/files/2013/05 ... nge-01.png пробај може ќе ти помогне. Мене ми е 4та ден., па ако има резултати ќе ти пишам :)
   
  На SaraaSr му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SaraaSr

  SaraaSr Активен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Јас 4 месеци вежбам во теретана, кардио стомачни и така натаму, ама во право си без правилна исхрана нема резултати :rock: благооо, аххх благоооо.... мислам дека неможам без него ама ќе се обидам :tmi: иако знам тешко ке иде :D
   
 8. Antonijaa

  Antonijaa Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2013
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  17

  И јас исто така.Никако не можам да се откажам од благото. И белиот леб го откажав и газираното и се :D но благо.....мислам дека никогаш нема да успеам :(
   
 9. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.358
  Не пробувај да го откажеш, замени го и ќе ти биде многу полесно :).
   
 10. mia005

  mia005 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  5
  Затегнување на стомакот само со стомачни, трчање (за да се разградат мастите) и секако здрава исхрана. Не мора некој строг режим, ама да не се конзумира црвено месо, слатки и зејтини.
   
 11. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.255
  Пол:
  Женски
  Стомачни прави по 50-55 на ден и ке оо снема мешето... :)
   
 12. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.005
  Допаѓања:
  5.509
  Море и повеќе ќе треба дневно накај 100 - 120. Јас едно време ги баталив стомачните, имав седечка работа, само брза храна јадев и ми се направи сало на стомак што сега тешко ќе го симнам. Не којзнае колкаво ама за разлика од претходно кога стомакот ми беше даска, сега имам сало. Само редовно вежбање.
   
 13. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.959
  Пол:
  Женски
  Jas nemam vreme za vezbanje vnimavam na hranata ne jadam blago ama imam golem stomak kako bremena zena pomos?
   
 14. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  187
  Пол:
  Женски
  Mozebi si naduena (bloated), imas visok voda vo teloto, dali od malce voda sto pies, dali mnogu soleno jades ili pak mn leb, i jagodi te naduvaat. Nacin da go resis e da pies poveke voda i caevi, zelen, magodnos takvite.
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.959
  Пол:
  Женски

  Ponekogas pijam sok negaziran gora po 1 eli 2 casi blago ic leb samo Edna eli 2 kriski ponekad ic na den
   
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.601
  Пол:
  Женски
  Да се исфрли благо, газирани пијалаци, масна храна и бели пецива. Секако е потребна и физичка активност, резултатите ќе бидат уште подобри.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 4 други им се допаѓа ова.