1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Затегнување на стомакот

Дискусија во 'Тело' започната од SaraaSr, 12 јуни 2013.

  1. SaraaSr

    SaraaSr Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Добро бе ова стомачиште кога ќе си оди??? Најтежок дел за зацврстување на телото ми е стомакот. Вежбам, внимавам на храната и уште ништо. Ќе ги замолам тие што го решиле овој проблем, успешно го затегнале стомакот да ги пишат своите искуства, за ние со "мешињата" го решиме нашиот проблем :tmi:
     
  2. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    срцка а да пребараш по темите за вежби итн...за да не се отвараат теми без врска...
     
  3. SaraaSr

    SaraaSr Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    срцка, толку теми има отворени без врска, што оваа тема баш си е на место ;)
     
  4. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Пробај со масажер..
     
  5. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.087
    Допаѓања:
    11.244
    Секој ден вежбај по десетина минути стомачни вежби и на крај ќе иам ефект. Јас кога бев помлада имав баш стегнат стомак, ама сега седечка работа, тостови, вежбам чат - пат и си направив гевречеоколу стомакот. Само физичка активност е спасот.
     
  6. hamstika

    hamstika Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    9
    Тебава ти е супер. Кој не би посакал да има рамен и затегнат стомак па да се противи на темава.
    Инаку и јас скоро 2 год се мачам да го тргнам салцево од стомакот и да го затегнам, но никаков успех! ..А тоа е најверојатно затоа што не сум се обидувала доволно. Единствен виновник беше благото, но еве сега се откажав 10та ден без благо. Повторно почнав одново значи да се хранам здраво. Благо, бел леб, газирано, масло, сол, мајонез да избегнувам. Правам стомачни придржувајќи се на ова http://shrinkingjeans.net/files/2013/05 ... nge-01.png пробај може ќе ти помогне. Мене ми е 4та ден., па ако има резултати ќе ти пишам :)
     
    На SaraaSr му/ѝ се допаѓа ова.
  7. SaraaSr

    SaraaSr Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Јас 4 месеци вежбам во теретана, кардио стомачни и така натаму, ама во право си без правилна исхрана нема резултати :rock: благооо, аххх благоооо.... мислам дека неможам без него ама ќе се обидам :tmi: иако знам тешко ке иде :D
     
  8. Antonijaa

    Antonijaa Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17

    И јас исто така.Никако не можам да се откажам од благото. И белиот леб го откажав и газираното и се :D но благо.....мислам дека никогаш нема да успеам :(
     
  9. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Не пробувај да го откажеш, замени го и ќе ти биде многу полесно :).
     
  10. mia005

    mia005 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    7
    Затегнување на стомакот само со стомачни, трчање (за да се разградат мастите) и секако здрава исхрана. Не мора некој строг режим, ама да не се конзумира црвено месо, слатки и зејтини.
     
  11. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Стомачни прави по 50-55 на ден и ке оо снема мешето... :)
     
  12. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.087
    Допаѓања:
    11.244
    Море и повеќе ќе треба дневно накај 100 - 120. Јас едно време ги баталив стомачните, имав седечка работа, само брза храна јадев и ми се направи сало на стомак што сега тешко ќе го симнам. Не којзнае колкаво ама за разлика од претходно кога стомакот ми беше даска, сега имам сало. Само редовно вежбање.
     
  13. Osamena devojka

    Osamena devojka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2018
    Пораки:
    438
    Допаѓања:
    3.411
    Пол:
    Женски
    Jas nemam vreme za vezbanje vnimavam na hranata ne jadam blago ama imam golem stomak kako bremena zena pomos?
     
  14. angela.kostova

    angela.kostova Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Mozebi si naduena (bloated), imas visok voda vo teloto, dali od malce voda sto pies, dali mnogu soleno jades ili pak mn leb, i jagodi te naduvaat. Nacin da go resis e da pies poveke voda i caevi, zelen, magodnos takvite.
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Osamena devojka

    Osamena devojka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2018
    Пораки:
    438
    Допаѓања:
    3.411
    Пол:
    Женски

    Ponekogas pijam sok negaziran gora po 1 eli 2 casi blago ic leb samo Edna eli 2 kriski ponekad ic na den
     
  16. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Да се исфрли благо, газирани пијалаци, масна храна и бели пецива. Секако е потребна и физичка активност, резултатите ќе бидат уште подобри.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 4 други им се допаѓа ова.
  17. Loly Mara

    Loly Mara Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2020
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Дали некој го има користено електричниот стимулатор за стомачни мускули?
     
  18. little women

    little women Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2023
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    431
    Пол:
    Женски
    Kako moze da proveram dali imam voda vo teloto? Bidejki i jas ne jadam a stomakot nonstop naduen mi e..
     
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.900
    Допаѓања:
    103.031
    Пол:
    Женски
    И јас имам стомак пуштено веќе три ипол години од кога се породив по втор пат, се имав вратено во нормала ама стомакот си остана. Леб не јадам ама најверојатно ќе треба и да почнам да вежбам :(
     
  20. little women

    little women Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2023
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    431
    Пол:
    Женски
    I mene mi se vrati vo normala posle poragjaj no posle nekoe vreme povtorno mi se vrati uste pogolem iako ne jadam skoro ic.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.