1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Затоа што те љубам (Гијом Мисо)

Дискусија во 'Книги' започната од A.Dreamer, 22 август 2011.

 1. A.Dreamer

  A.Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Една преубава книга (сега за сега ми најомилена од многуте кои сум ги читала)
   
 2. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Мислам дека би било добро да напишеш една статија, макар и кратка, за да не упатиш во содржината на книгата ;)
   
 3. monushka

  monushka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Стварно е прекрасна...би ти ја препорачала и "A потоа" исто од Гијом Мисо ;)
   
 4. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  има ли ја интернет и од каде ја купи
   
 5. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Преубава книга која ќе ве држи во неизвесност до самиот крај. А крајот - огромно изненадување...
  Се работи за петгодишно девојче кое мистериозно исчезнува и кое по пет години се појавува. Нејзиното појавување на сите им го менува животот.
  Книга во која е опишано како луѓето се соочуваат со загубата на некој близок и за колку кратко време може да ни се промени животот. Приказна за истрајноста, за болката која засекогаш останува како и за решителноста и одлучноста да се продолжи напред...
  За сите што ја немаат прочитано - Задолжителна :)
   
 6. Kicky

  Kicky Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  74
  Книгава ја прочиатв за 2 часа. Ме воодушеви. Сакам книги на кои крајот е целосно различен од оној што си го претпоставувам. На оваа книга крајот беше вистински бум.Ни на крај памет не би ми текнало. Навистина прекрасна книга.
   
 7. aquarius34

  aquarius34 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  99
  Се сложувам со напишаното во претходните коментари... :) Ја зедов и не ја оставив! Интересна содржина, читлив и привлечен стил на пишување на Гијом Мисо, накратко кажано, вреди да се прочита! :)
   
 8. dancing.in.the.rain

  dancing.in.the.rain Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  142
  Не ја оставив додека не ја довршив со читање.Цела книга е неизвесна и мистериозна. Не е прашање што ќе се случи во следната глава, туку во следната реченица.Добра книга е, само крајот и не толку многу ме воодушеви, како што ја очекував додека ја читам.
   
 9. anuska72

  anuska72 Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Книгата ја прочитав во еден здив...насловот на книгата е прекрасен...а и самите случувања во неа...ако можете најдете ја и прочитајте ја... :)
   
 10. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Добра книга, интересна во секоја смисла на зборот. Ја прочитам во еден здив и јас не ми се оставаше на страна :)
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.902
  Допаѓања:
  65.943
  Пол:
  Женски
  Да си прокоментирам и тука. :)
  Книгава дефинитивно влезе на листата на моите омилени книги. Не знам зошто, едноставно ме допре.
  Болката на Марк за изгубената ќерка можев толку силно да ја почувствувам, што и мене страшно ме болеше. Плачев кога го запалија Конор, неговото страдање стана и мое страдање. Немаше делче од книгава што беше излишно, напишано за пополнување на некоја страница.
  Мистерија исто така не недостига, неизвесноста е постојано присутна.

  И еден цитат што ми остави впечаток.
  Ние сме како оревот, мораме да бидеме скршени за да нè запознаат - Халил Џубран.
   
  На Espadrila, Kom.pot и WarriorAngel им се допаѓа ова.
 12. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  Значи имам слушано за книгава премногу
  и желба мие да ја прочитам да не ја има можеби на интернет цела книга !?
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.902
  Допаѓања:
  65.943
  Пол:
  Женски
 14. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно мојата омилена книга ,во листата на омилени книги е на 1 место . Им ја препорачувам на сите да си ја прочитаат ,јас сум воодушевена од целиот концепт :)
   
 15. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Прекрасна книга. Уживав дури ја читав.
  Се' уште сум воодушевена од приказната. Кога ја читав, се сеќавам дека ме предупредија да не дискутирам за книгава со некој што ја прочитал, бидејќи немало да ми е интересно, сама да го дознаам крајот поради тој ефект на изненадување. Така и направив, бидејќи сакав да уживам и сама да откривам полека-полека. До самиот крај бев во неизвесност и навистина се воодушевив кога дознав како завршува.
  Приказна која трогнува, дефинитивно. Пуштив и по некоја солзичка. :lol:
   
 16. UnknownLadyDi

  UnknownLadyDi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  951
  Заљубена сум во книгава дефенитивно..
   
 17. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  38
  Мн и јас ја сакам оваа! :)
   
 18. macefeminka

  macefeminka Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2012
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  7
  јас се разочарав од книгата. Поентата ан книгата енели, никако да не го видиш крајот на делото, јас очекував дека девојчето е живо и едвај чекав да стигнам до крајот,
  но хипнозата ме уништи ептен:)
   
 19. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Му ја подарив на дечко ми за Валентин (а тој не е баш по читањето) па штом тој ја прочита можам да кажам дека сигурно е интересна книга :lol:
   
 20. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  Книга поради која еден ден заборавив на светот околу мене. Кој ја прочитал, знае!

  Брилијантна книга!