1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зачлени се во АВОН бесплатно и заработи!

Дискусија во 'Канта' започната од sofija.avon, 31 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sofija.avon

  sofija.avon Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Гледам дека голем дел од женската популација е задоволна од производите на авон и поради тоа сакам да ви укажам на можноста да се зачлените во АВОН и да почнете да добивате попусти за производите кои ги нарачувате, како и голем број поклони и заработка секако:) Производите ги нарачувате по интернет и ви стигаат на домашна адреса. Многу е лесно и не ви одзема многу време:)

  http://www.avoncosmetics.com.mk/PRSuite ... _page.page

  Кој е заинтересиран или има некои прашања нека ми пише на missthat@gmail.com или на тел. 077 804 602
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Ти да не се рекламираш малку повеќе овдека, ќе те стават во затвор, ми мириса на клуч
  Лилит ајт оди овде среди ја 8)
   
 3. sofija.avon

  sofija.avon Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Не разбирам зашто е проблем? Ова не е нешто нелегално или превара некоја. Секој си работи за себе и си нарачува, а рекламата на АВОН оди од човек на човек, така да незнам зашто треба клуч, затвор?
  Има луѓе кои сакаат да се зачленат, за себе да нарачуваат или за да си заработат, јас само им нудам можност и помош и совети:)
  Поздрав

  П.С. Ако има нешто што ја нарушува политиката на форумов однапред се извинувам:)
   
 4. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.447
  ^^^
  А од кога може да се нарачува по интернет?? и како???? како се плаќа ако нарачаш вака???
   
 5. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  621
  Пол:
  Женски
  АПСОЛУТНО СЕ СОГЛАСУВАМ.јас сакав сега да нарачам нешто преку АВОН ама не знаев луѓе што се зачленети.Ова ми е можност. Реклама?Па секој си прави реклама.Можеш да прифатиш нешто или не?Никој не те присилува, некој му текнало да направи понуда, кој сака нека прифати кој не, не.Ништо страшно.Нема потреба од клуч.
   
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761

  Јас како што знам од другарки неможеме ние да нарачаме преку нет. Туку тие дистрибутерите (оние што се зачленети незнам како се викаат) нивните нарачки ги прават преку интеренет, а ние порачуваме преку нив. А вака типична интернет нарачка за секого нема
   
 7. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.892
  Претставниците нарачуваат преку интернет.
  Инаку има опција да си нарачаш сама преку интернет, ама да одбереш претставник преку кој сакаш да ја направиш и добиеш нарачката, а сама не.

  Инаку, ова реклама Е, зашто има на форумов стотици членки кои се претставници, а досега не се потегнале на ваков чекор.
   
 8. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  21.393
  ептен е реклама.. =)
   
 9. sofija.avon

  sofija.avon Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Луѓе јас не разбирам кој е проблемот ако сакам да помогнам на луѓе да се зачленат или ако им треба некој совет или некој преку кој ќе нарачуваат?

  Еве линкови: Прирачник за шминкање: http://www.avoncosmetics.com.mk/PRSuite ... f/grim.pdf

  Прирачник за нега на кожа: http://www.avoncosmetics.com.mk/PRSuite ... utions.pdf
   
 10. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Според ова правило е реклама

  Ама имаме тема за Викторија'с Сикрет и други брендови, така да би било фер да се толерира оваа тема за Авон.
   
 11. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  87.629
  Одвај чекав тема за Авон

  со последната порачка добив такви неквалитетни производи што неможам да поверувам ( зборувам за порано користени производи кај кои сега квалитетот е уништен).
  Прашањето ми е : постои ли во Авон служба каде може да се реагира? (не дека сега ќе го направам тоа, ама сакам да знам) :envy:
   
 12. sofija.avon

  sofija.avon Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Секој призвод кој што ке го купите имате рок од 100 дена да биде вратен.Значи претставникот од кој сте нарачале е должен да го врати производот ако ви предизвикува реакција на кожата или не е нешто во ред со него, исто така можете да видите на линкот
  http://www.avoncosmetics.com.mk/PRSuite ... ation.page
   
  На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  87.629
  Фала Софија, добро е да се знае :)
   
 14. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.892
  Не е во тој стил. А како таа тема има повеќе кои се однесуваат баш на Авон или Орифлејм, Debby, Vichy итн.

  parfemi/parfemi-od-avon-t636/
  telo/oriflejm-ili-avon-t1623/
  lice/oriflejm-t2191/
  lice/vichy-t2356/
  lice/bourjois-dekorativna-kozmetika-t4795/
   
 15. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  О.К. Билката ( или модераторот ) нека пресече :)
   
 16. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  196
  Работев во Авон 2 години. Пола и повеќе од жените кои купуваа воопшто не беа задоволни од производите, а поготово од парфемите, мн често се погаѓаа вода да бидат.
  Не е само така ко што изгледа.
  А да да не заборавам, аман веќе престанете со рекламирање на авон, зошто сте тоооолку МНОГУ нападни.
  Претерано е рекламирањево на Авон, секаде ги има на секое ќоше.

  А и се заработува ако правиш порачки од 5 000 ден па нагоре, до таа сума заработката е минимална. На крај сфаќаш дека цел месец си се мафтал со каталози по луѓе, си собирал нарачки од каде не и добиваш само нешто ситно. Уште па ако нарачаш и нешто за тебе, толку од заработката месецов.

  И да темава е претерана реклама!!!
   
 17. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  196
  Ова е нешто ново!!! Требаше ова да се воведе мн оддамна.

  Имаше мн ситуации, кога луѓе си нарачуваа парфеми за подарок за роденден, па поради доцнење на камионот во Бугарија, производите каснеа и по 4-5 дена. Жената што си го нарачала, го откажува производот па јас морам да барам сама некој да го купи, а чија е кривицата за тоа? Јас?
  Ако не најдам некој за да го купи, морам јас да си го платам... ти се молам Софија, уште овде фали да го рекламирате Авон, претеравте.
  Толку сте нападни со рекламите, човек и да сака да купи нешто му се одмилува.
  Па и Орифлеим работат на исти принципи ко вас, ама имаат осет за реклама!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.