1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зачлени се во АВОН бесплатно и заработи!

Дискусија во 'Канта' започната од sofija.avon, 31 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. sofija.avon

    sofija.avon Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Гледам дека голем дел од женската популација е задоволна од производите на авон и поради тоа сакам да ви укажам на можноста да се зачлените во АВОН и да почнете да добивате попусти за производите кои ги нарачувате, како и голем број поклони и заработка секако:) Производите ги нарачувате по интернет и ви стигаат на домашна адреса. Многу е лесно и не ви одзема многу време:)

    http://www.avoncosmetics.com.mk/PRSuite ... _page.page

    Кој е заинтересиран или има некои прашања нека ми пише на missthat@gmail.com или на тел. 077 804 602
     
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ти да не се рекламираш малку повеќе овдека, ќе те стават во затвор, ми мириса на клуч
    Лилит ајт оди овде среди ја 8)
     
  3. sofija.avon

    sofija.avon Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Не разбирам зашто е проблем? Ова не е нешто нелегално или превара некоја. Секој си работи за себе и си нарачува, а рекламата на АВОН оди од човек на човек, така да незнам зашто треба клуч, затвор?
    Има луѓе кои сакаат да се зачленат, за себе да нарачуваат или за да си заработат, јас само им нудам можност и помош и совети:)
    Поздрав

    П.С. Ако има нешто што ја нарушува политиката на форумов однапред се извинувам:)
     
  4. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    ^^^
    А од кога може да се нарачува по интернет?? и како???? како се плаќа ако нарачаш вака???
     
  5. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    АПСОЛУТНО СЕ СОГЛАСУВАМ.јас сакав сега да нарачам нешто преку АВОН ама не знаев луѓе што се зачленети.Ова ми е можност. Реклама?Па секој си прави реклама.Можеш да прифатиш нешто или не?Никој не те присилува, некој му текнало да направи понуда, кој сака нека прифати кој не, не.Ништо страшно.Нема потреба од клуч.
     
  6. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762

    Јас како што знам од другарки неможеме ние да нарачаме преку нет. Туку тие дистрибутерите (оние што се зачленети незнам како се викаат) нивните нарачки ги прават преку интеренет, а ние порачуваме преку нив. А вака типична интернет нарачка за секого нема
     
  7. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Претставниците нарачуваат преку интернет.
    Инаку има опција да си нарачаш сама преку интернет, ама да одбереш претставник преку кој сакаш да ја направиш и добиеш нарачката, а сама не.

    Инаку, ова реклама Е, зашто има на форумов стотици членки кои се претставници, а досега не се потегнале на ваков чекор.
     
  8. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.207
    Допаѓања:
    23.986
    ептен е реклама.. =)
     
  9. sofija.avon

    sofija.avon Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Луѓе јас не разбирам кој е проблемот ако сакам да помогнам на луѓе да се зачленат или ако им треба некој совет или некој преку кој ќе нарачуваат?

    Еве линкови: Прирачник за шминкање: http://www.avoncosmetics.com.mk/PRSuite ... f/grim.pdf

    Прирачник за нега на кожа: http://www.avoncosmetics.com.mk/PRSuite ... utions.pdf
     
  10. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Според ова правило е реклама

    Ама имаме тема за Викторија'с Сикрет и други брендови, така да би било фер да се толерира оваа тема за Авон.
     
  11. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Одвај чекав тема за Авон

    со последната порачка добив такви неквалитетни производи што неможам да поверувам ( зборувам за порано користени производи кај кои сега квалитетот е уништен).
    Прашањето ми е : постои ли во Авон служба каде може да се реагира? (не дека сега ќе го направам тоа, ама сакам да знам) :envy:
     
  12. sofija.avon

    sofija.avon Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Секој призвод кој што ке го купите имате рок од 100 дена да биде вратен.Значи претставникот од кој сте нарачале е должен да го врати производот ако ви предизвикува реакција на кожата или не е нешто во ред со него, исто така можете да видите на линкот
    http://www.avoncosmetics.com.mk/PRSuite ... ation.page
     
    На sanjaeva му/ѝ се допаѓа ова.
  13. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Фала Софија, добро е да се знае :)
     
  14. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Не е во тој стил. А како таа тема има повеќе кои се однесуваат баш на Авон или Орифлејм, Debby, Vichy итн.

    parfemi/parfemi-od-avon-t636/
    telo/oriflejm-ili-avon-t1623/
    lice/oriflejm-t2191/
    lice/vichy-t2356/
    lice/bourjois-dekorativna-kozmetika-t4795/
     
  15. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    О.К. Билката ( или модераторот ) нека пресече :)
     
  16. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Работев во Авон 2 години. Пола и повеќе од жените кои купуваа воопшто не беа задоволни од производите, а поготово од парфемите, мн често се погаѓаа вода да бидат.
    Не е само така ко што изгледа.
    А да да не заборавам, аман веќе престанете со рекламирање на авон, зошто сте тоооолку МНОГУ нападни.
    Претерано е рекламирањево на Авон, секаде ги има на секое ќоше.

    А и се заработува ако правиш порачки од 5 000 ден па нагоре, до таа сума заработката е минимална. На крај сфаќаш дека цел месец си се мафтал со каталози по луѓе, си собирал нарачки од каде не и добиваш само нешто ситно. Уште па ако нарачаш и нешто за тебе, толку од заработката месецов.

    И да темава е претерана реклама!!!
     
  17. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Ова е нешто ново!!! Требаше ова да се воведе мн оддамна.

    Имаше мн ситуации, кога луѓе си нарачуваа парфеми за подарок за роденден, па поради доцнење на камионот во Бугарија, производите каснеа и по 4-5 дена. Жената што си го нарачала, го откажува производот па јас морам да барам сама некој да го купи, а чија е кривицата за тоа? Јас?
    Ако не најдам некој за да го купи, морам јас да си го платам... ти се молам Софија, уште овде фали да го рекламирате Авон, претеравте.
    Толку сте нападни со рекламите, човек и да сака да купи нешто му се одмилува.
    Па и Орифлеим работат на исти принципи ко вас, ама имаат осет за реклама!
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.