1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зачувување на пораки

Дискусија во 'За форумот' започната од angel92, 8 јануари 2012.

 1. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.730
  Во ЛП, има нели инбокс, зачувани, и аутбокс... Никаде и никој ми нема кажано како да ставам пораки односно да ги зачувам.
  Ќе биде некој љубезен и да ми кажи? :)
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.938
  Напрај си папки.
   
 3. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.730
  Какви папки?
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.147
  Аха, сега ми текна за што зборуваш :lol:
  Таа папка е за порака која ти ја пишуваш и пред да ја испратиш ако сакаш да ја зачуваш. До Испрати, Преглед има и едно: Зачувај. Ништо посебно.
   
 5. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.938
  Стисни во пораките, и од лева страна ќе видиш лента и ќе ја најдеш опцијата папки. Ќе стиснеш, ќе си креираш папка со име, и таму префрлувај си ги пораките. Имаш опција да ги маркираш и префрлиш.
   
 6. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
  Кога ставам стрелката на пликот горе (ЛП) ми пишува „Имате -1 непрочитани пораки“ ??? Не разбирам...[​IMG]
   
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Tоа значи дека тој што ти ја испратил пораката ја избришал пред да ја прочиташ. :)
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.180
  Пол:
  Женски
  Може сите пораки не ти се прочитани, затоа стои тоа така :) доколку имаш некоја непрочитана порака, откако ќе ја прочиташ, тоа ќе се тргне :)
   
 9. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
  Добро, али немам непрочитани пораки, и дури и да е избришана пораката пред да ја прочитам како да го тргнам ова минус 1? Пратете ми пробно ЛП за да видам дали ќе се среди, ќе стане 0 или 1 порака непрочитана...
   
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.147
  Не е точно ниту дека пораката е избришана пред да си ја прочитала ниту дека имаш непрочитана порака. Не знам зошто се јавува вака, никој нема дадено точен одговор на ова, ама се губи кога ќе добиеш нова ЛП.
   
 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.180
  Пол:
  Женски
  Ами Ким, шо знам, кај мене ако имам непрочитана порака, ми стојт тоа така и ко ќе ја прочитам, веднаш го снемува, затоа кажав така, ами вистина велам :!: :talk: :wasntme: :)
   
 12. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.147
  Мене во последно често ми се случува да ми стои -1, ама немам непрочитана порака, ако имам си стои обично 1. А ова со минусов ми се јавува откако ќе ми стигне нова ЛП и кога ќе ја прочитам. Хмм... мистерија :D