1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зачувување на спомените од бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 17 април 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Мешенца и сите останати феминки кои сте биле бремени, дали некако ги зачувавте моментите од бременоста, дали водевте дневник, можеби се сликавте...си правевте маичики или нешто слично?

  Еве идеи за идните трудници...
  [​IMG]
   
 2. sabatini

  sabatini Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  437
  Пол:
  Женски

  Jas si napraviv album i si zapisuvam pod sekoja slika koj mesec ili nedela sum bila....go gledam meskoto i od nisto stana nesto..... :lol: :lol:
   
 3. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.878
  Пол:
  Женски
  и јас имам идеја кога ке бидам бремена да си имам успомен од секој несец од бременоста се до породувањето :!: нормално и после тоа :lol: :lol:
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
 5. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.982
  Јас го имам сликано мешко после 4 месец секој месец како и колку ми е пораснат, друго ништо. А убава идеја ми дадовте, можам да си направам еден албум од сликичките од УЗ секој месец кога одев, таму се гледа од една точкичка па се до големо веќе оформено бебенце...ќе направам нешто и јас од ова ;)
   
 6. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  И јас сум размислувала на оваа тема, јас пак сакам да биде како книга, со слики најпрво од нас двајца..и текот на врската(запознавање, почеток на врска, свадба се со ред), со по некоја слика, потоа слика од мешко, од ехо...и да продолжам со слики од бебушко...и кога ќе потпорасне да му ја дадам за спомен. Али има време, може нешто друго ќе смислам.
   
  На iloveyou29 и badem4e им се допаѓа ова.
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.067
  Допаѓања:
  17.208
  Пол:
  Женски
  :*
   

  Прикачени фајлови:

 8. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  491
  Пол:
  Женски
  Jas imam eden dnevnik ama pocnav da pisuvam i go bataliv. Sega sakam da mu se vratam :) a so slikive super idei mi dadovte, obavezno ke iskoristam nekoja :*
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Еве денес се сликав :)
  И се надевам ќе имам убав Bebe book :)
   
 10. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.067
  Допаѓања:
  17.208
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  модерна и убава мама! :*

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Последна измена од модератор: 30 март 2017
  На TSS, koritsaki и duffi им се допаѓа ова.
 11. TSS

  TSS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  396
  Не ми се верува дека имам само неколку слики од мојата бременост :^)
  Баш сега разгледував....а знам се сеќавам дека се сликував секој месец и правев разлика во големината на стомакот..абе пааааа....кој знае каде ми се тие слики :( Баш ми е криво :@
   
 12. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.670
  Допаѓања:
  11.526
  Правам едно мало книгиче со сите слики од секоја недела и сликичките од ехо, здравје Боже со мм решивме да му/и ја дадеме за 18-ти роденден! :rofl: Малку се испозанесовме, ама ако, забавно ни е правењето. Од тестот, до првото ехо, се си редиме, лепиме, сечеме, мислиш во забавиште сме. Забавно е! :rofl:
   
  На roza102 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.474
  Допаѓања:
  144.160
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На TSS и Vetruska им се допаѓа ова.
 14. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.067
  Допаѓања:
  17.208
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  преубавво! :*

  [​IMG]
   
  Последна измена од модератор: 30 март 2017
 15. roza102

  roza102 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  81
  Јас и пишувам споменар на ќерка ми :) лепам и јас слики од ехото :) во споменарот почнав да пишувам од позитивниот тест за бременост а за претходниот период не :rofl:
   
 16. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.067
  Допаѓања:
  17.208
  Пол:
  Женски
 17. popi

  popi Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2013
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  63
  многу убави слатки спомени се тоа и сигурно е многу интересно чувство, немам родено сеуште, но би сакала да имам време да си зачувувам вакви убави спомени за бебчето :)
   
 18. TSS

  TSS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  396
  Почнав со собирање матријал за спомени :)
  Форогравија од трите позитивни тестови па после ќе чекам фотогравии од бебушко...Планирам да направам убаво албумче :$
   
  На Jagoda123 и elena.mak им се допаѓа ова.
 19. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.079
  јас тестот го чувам уште :rofl: :rofl: :rofl: и ќе го чувам :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Jagoda123 и TSS им се допаѓа ова.
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  И јас го чувам тестот...исто и сликичките од ехо, се сликав само што дознав дека сум бремена во 5та недела, и ќе се сликам сега во 12та, па здравје таму околу свадба пак 16/17та недела.
   
  На butterfly.mk му/ѝ се допаѓа ова.