1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заштитата проблем за плодноста?

Дискусија во 'Секс' започната од OzzyAngel, 8 април 2010.

 1. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Девојки сум слушнала од постарите дека ако еден пар подолго време се заштитува од бременост потоа е тешко да се забремени, колку е ова точно? јас знам примери што не можат да забременат но и такви што одма забремениле и сум збунета... мајка ми постојано ми го вели тоа!
   
 2. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  medicinski gledano-ovaa opsto poznata narodna teorija nema vrska :!: ednostavno nema logicno objasnuvanje deka ova e vistina . ja licno u ova ne veruvam, mislam deka nema vrska. sigurno zastitata ( kondom, prekineta eakulacija ) ne ostavaat posledica na plodnosta......a za hormonskata kontracepcija......nesakam da komentiram zs sum golem protivnik na istata i ne podrzuvam takva kontracepcija.
   
 3. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Може да имаш последици исклучиво од контрацептивни таблети, а да имаш последици од кондом или пак од прекината ејакулација, дефинитивно не може...
   
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Моја другарка цел живот пиеше контрацептивни таблети и кога престана да ги пие без проблем остана трудна, сега има детенце. Нема правило тука, зависи од организмот, како ги поднесува хормоналните апчиња, зависи од гени, од начинот на живот, колку е чиста околината... од многу работи зависи плодноста.
   
 5. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  Од кондоми да има последици нема шанси, а инаку не знам можно е да има од контрацептивни таблети :^)
   
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  и мене мајка ми постојано ми зборува за ова...ми стави страв во коски...постојано размислувам за овој проблем.... :worried:
   
 7. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Ни мене не ми се верува од кондомите да не можеш да останеш бремена :?:

  Знам дека идална возраст да забремениш е околу 20 години,после тоа станува се потешко
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.948
  Допаѓања:
  103.426
  Пол:
  Женски
  И јас сум го слушнала ова но незнам дали е вистина.
  Инаку јас пред да забременам пиев контрацепција но поради проблеми со хормоните , и кога ги прекинав, одма забременив..така да незнам кој може да го објасни ова поубаво , баш ме интересира :)
   
 9. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.708
  Допаѓања:
  98.502
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е ова индивидуално.Не сум стручно лице ,ама кондомот и прекинатиот однос не би требало да претставува проблем.А додека таблетите се некој друга приказна која можа да влијае но и не мора.Особено денешниве кои се со минимално присутво на хормони.Пак ќе кажам зависи од случај до случај.