1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заштита на лице од Бемки

Дискусија во 'Лице' започната од A.Dreamer, 22 август 2011.

 1. A.Dreamer

  A.Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Од соНцето ми излегуваат бемки и како пеѓи..Користам заштитна крема на Еуцерин но кремата само ме заштитува но не и да ми го исчисти лицето (колку толку)
  Дали има таква крема што би ми помогнала околе чистење на флеки и бемки?
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
 3. A.Dreamer

  A.Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Ти ПОмага? а каде можам да најдам и колку пари е?
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Да помага во аптеките би требало да го има не знам колку пари :wasntme: не би требало да е многу скап :*
   
 5. mace1

  mace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Pupi.girl дали од тој крем исчезнуваат бемките и на тело или само за лице?
  И бемки исчезнуваат или само флеки и пеги? Те молам кажи ми.
   
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  И јас сум заинтересирана за ова, освен стандардната козметика за заштита од сонце, дали има некоја специјална крема за заштита или намалување на истите?
   
  На Srekicka3, Aleksandra9999, Недопирлива5 и 3 други им се допаѓа ова.