1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заштита при сексуален однос

Дискусија во 'Секс' започната од Viiiiip, 31 јануари 2010.

  1. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Епаааааааааа вака, јас имам бааги пробано спортекс не ми се свиѓаат ич еднаш ми остана внатре и од тогаш веќе нема шанси, lifestyle не се лоши, ама durex се најсигурни ни има пукнато и таков 2-3 пати, ама од 500 :P :rofl: :rofl: :rofl: . Ги имаме пробано и оние од 10 денари кога немаме залихи. А за поубаво 1000 пати е поубаво без, ама не ми треба бебе на 20 години да ми плаче по дома :D
     
  2. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    секогаш со дурекс,може и други ама дурекс се најдобри
    втора заштита е апстиненција(немање на секс во плодни денови)
    и како трето свршување надвор
    досега оваа стратегија кај нас пали и сеуште трае....
     
  3. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    Ние не користиме никаква заштита добро уствари со надворешна ејакулација,ама и намерно малку ризикуваме сакаме бебнце....па ајде да не биде намерно направено туку случајно.... :lol:
     
  4. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344

    ииииииииии луда сииииииииииииии,заштити се барем од некакви болести,а за бебенце ке биде не се брзај,јас ќе го чувааам и играм слаткичкото оно :x
     
  5. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    Од какви болести бе здрави сме ние.....еве 4 год се ни е ок.... ;)
     
  6. realisticna

    realisticna Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    ние најпрво користевме спортекс, ама откако почнаа да ни пукаат ги откажавме. не ни помислувам веке на нив, некој да ми спомне спортекс косата на глава ми се крева. кои стресови сум ги претрпела поради нив.... и јас како и повекето сум за дурекс. е троа скапички се, ама затоа не рекле за џабеЧ плати, па клати :lol:
     
  7. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Секогаш кондом. Sportex или Durex. Најчесто со вкусови, ги сакам оние жолтине (внатре има три кондома, еден јагода, еден банана и еден потокал) ама дали беа спортекс или дурекс не знам :lol: :lol:
     
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас сакам да сменам малку дурекс , и мислев да земеме спортекс .. ама ме исплаши искрено . Другите какво искуство со нив имате? :^)
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Ние си останавме на спортекс. Ни нема пукнато одамна фала Богу и се надевам нема пак да се случи. Доста ни се стресови.
     
  10. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Пробајте ги подобро Lifestyle, 60ден се во аптека...Sportex и мене ми имаат пукнато 2-3 пати, додека овие ги користиме со години и одлични се. Многу девојки воопшто не ги ни спомнуваат Lifestyle, повеќе во обзир ги зимаат Sportex а се далеку полош квалитет а и латексот делува дека е подебел, и искрено сум се изненадила кога мојов гинеколог сам ми препорача да купувам од Lifestyle посебно од оној тип со спермицидно средство.
     
  11. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    имаме порбано спортекс и не ни се допаѓаат, само дурекс си користиме, ултра тенките стандард. Пред некој ден купи и оние со мирис на банана, јагода и портокал и тие ми се безвезе , смешни :)
    Инаку јас не одам да купувам кондоми, имам некој срам. Не знам зошто сметам дека е тоа машка работа, а свесна сум дека за мене се работи и дека треба да се чувам. Некако срам ми е.. :lol:
     
  12. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    супер ми е и без заштита.... :lol:
     
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Фала на советот , ќе го натерам да купи Лафјстајл :D
     
  14. vivien

    vivien Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Se soglasuvam so devojkata..i mene mi e super bez kondomi..poubavo e cuvstvoto i ne sme tolku spremni sekoj den da kupuvame kondomi..hahaha :lol:
     
  15. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    4 год сум така и ништо не ми фале...супер ми е .... :!:
     
  16. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    не користам заштита :)
     
  17. Cresni44ka

    Cresni44ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    retko koristam zastita..... samo koga mi se plodnite denovi........:D
     
  18. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Тотално разочарана сум од Спортекс... Пред помалце од месец ни се скине кондомот, па апче, нервози и се по ред... а и последното пакување беше за никаде... едниот ко фрливме, другиот помина некако, третиот се скина... ама имавме среќа од страв цело време го проверувавме... и само што се опуштив и му реков на децко ми дека е ок, однекаде му текна на него да го провери уште еднаш... да беше пола минута подоцна не знам што ќе правев... и плус не се ни навлекуваа убаво. Не знам, едноставно веќе никогаш нема да користам Спортекс повеќе.
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не сум сексуално активна, но доколку, односно кога ќе бидам активна, сакам и апчиња да пијам. Сега добро, гинеколог, прегледи, одобрувања тоа се ќе си правам со ред, но за моја лично сигурност, да бидам мирна сакам и апчиња.
    Одев во ХЕРА, невладина организација и демек таму нешто ќе не подучеа нас помалите, ќе ни помагале, да прашуваме...ама не можам бре. Десет души со мене во соба јас ќе прашувам за заштита, а сите знаеја дека имам дечко, ќе ми извадеа муабети, си ќутев. Затоа си земав фино лепо брошура, разгледав и си се решив да одам на таа опција, апчиња.
     
  20. bunny.misuaxx

    bunny.misuaxx Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    5
    Lifestyle со спремициден лубрикант? Какви се тие? Онака читав и се заинтересирав спермициден? Убива сперматозоиди? и таков лубрикант не е штетен за женското? :rofl: