1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заштита при сексуален однос

Дискусија во 'Секс' започната од Viiiiip, 31 јануари 2010.

  1. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Тоа се импланти, како пумпици од пенкало ама пократки, што се ставаат под кожата на раката. Некспланон и Импланон се ставаат на три години, па имплантот се вади со мал засек на кожата, и се става нов. Фластер процедура, нема шиење. Може да се извади и порано ако жената се предомисли и сака да забремени во тој период.
    Депо Провера е инекција, ама се удара на секои три месеци.

    А што има како опции во мк најдобро ќе ти каже гино доктор.
     
  2. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Ние сме најчесто со кондоми но и покрај тоа што сме со кондом тој не свршува внатре, го вади и свршува во кондомот .. а сме имале и без кондом но ретко...најчесто кога нема купено или кога сака повеќе да ужива :D ... инаку користиме едни кондоми од аптека заборавив како се викат во кутивче има 12 во неа и се 120 ден...
     
  3. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    до сега само еднаш сме пробале со кондом и тоа од радозналост да видиме што и како е :D,не ни се бендиса и на двајцата и го извади кондомот и продолживме без,3 ипол год сме без кондоми па до сега не сме имале стресови :),од сега па натаму нема ни за што да се секирам и пазам што ни даде господ тоа свадбата е закажана :D
     
  4. iveflower

    iveflower Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    12
    Devojki ne znaev vo koja tema da se obratam ovaa najpogodna mi se vide. Сакав да си пресметам плодни денови на календаров што е тука на фемина ама не ми е јасно како да определам за ова времетраење на месечниот циклус колку денови?
     
  5. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Пресметај колку денови имаш од една до друга менструација и тоа е тоа. :)
     
  6. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    само со кондом :)
     
  7. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Заштита при сексуален однос мора да има! Во голема заблуда се оние кои го ористат кондомот како заштита од несакана бременост, бидејќи кондомот штитиод многу инфекции и полово преносливи бактерии. За разлика од несаканата бременост, за која постојат опции како абортус на пример, за некои од полово преносливите болести не потои едноставно решение, ниту пак лек.
     
  8. Angelce201

    Angelce201 Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Девојки според вас кои се најквалитетни кондоми ... до сега не сум имала вагинален(сега некако сум во план да го сторам тоа :D ) само анален,па ме интересира кои се по издрзжливи,бидејќи премногу се плашам од бременост(недај боже сега за сега-глува да е земјата :D) ауу мислам дека заради тоа и немав до сега односи ... голем паничар сум по природа и не сакам ни да помислам на тоа,а не .... уффф ... ајде помош малце :D
     
  9. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Durex најповеќе ги фалат како што гледам, ама најбезбедно ти е и со кондом никогаш да не завршува во тебе. Така никогаш нема да имаш причина за паника.
     
    На Angelce201 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Без заштита. :tmi: Ама да се изјаснам дека доколку ни е толку страв би користеле кондом, никогаш не би го труела со никакви апчиња за контрацепција организмот, ни јас ни дечко ми не го сакаме тоа.
     
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Моментално никаква.