1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заљубена во другар

Дискусија во 'Сингл' започната од Sarka, 18 јануари 2010.

  1. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.703
    Допаѓања:
    42.918
    Пол:
    Женски
    Ама баш никогаш.
    По исто г**но два пати вода не пуштам.
     
  2. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Здраво девојки. Се заљубив во мојот другар, но немам храброст тоа да му го признаам. Мислам дека и тој чувствува нешто кон мене ама бидејќи е премногу срамежлив никогаш не почнува тема за љубов. Што можам да направам за да дознаам дали му се допаѓам?
     
  3. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.695
    Допаѓања:
    15.071
    Пол:
    Машки
    да разговарате околу тоа. :)
     
  4. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Но кога и да спомнам тема љубов тој ја избегнува :?:
     
  5. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.695
    Допаѓања:
    15.071
    Пол:
    Машки
    Ако веќе си му спомнала и избегнува, тогаш остави го него да делува, ако чувствува нешто за тебе.
     
    На Animali и s.w-e.e-t.y им се допаѓа ова.
  6. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.920
    Пол:
    Женски
    Се знаеме повеќе од пола година. Се запознавме преку интернет, но сме од ист град и често се гледаме. Дечкото е стварно супер во секоја смисла-тука е за мене во добро и лошо, ми дава и бара совети за разни работи, разговараме за се пр.од најнови филмови до проблеми дома и сл. Јесте се имаме скарано неколкупати ама после секоја кавга нашиот однос е посилен. Тој е добар, мил, фин, комуникативен, лабав, доверлив, а покрај се е и многу убав и прав џентлмен.
    Од март навака се гледаме многу поинтензивно и многу се зближивме....и почнав да го гледам како повеќе од пријател оттогаш навака. Тој се поставува кон мене онака како што би сакала еден ден мој дечко да ме третира, но и да не заборавам привлечен ми е. Покрај него осеќам мир и среќа како што не сум осетила со други луѓе. Каде и да сум со него се осеќам како дома. Периодов и двајцата имавме обврски и не се гледавме многу и сфатив колку ми фали и колку ми е потешко без него и дека секојдневието е полесно кога е тој тука.

    Е сега, знам дека не можам да го контролирам она што не зависи од мене, но дали барем би можела да направам нешто што ќе предизвика тој да ме гледа со поинакви очи и што би било тоа? И да, спремна сум и во случај да не ми ги возврати емоциите, макар и да не сум јас неговата избраничка, се што сакам е тој да е среќен и да останиме во добри односи.
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Biny

    Biny Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    234
    Пол:
    Машки
    Можеби веќе мисли но и мисли дека е во френдзона па не сака да те изгуби / повреди, некоја вечер пивни си малку повеќе (демек) и прашај го или мувај/флертувај.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  8. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Кажи му го истово, баш како што го напиша.
    Само тогаш ќе знаеш што сака.
    Но, штом се гледате, комуницирате не верувам дека ќе остане само на тоа, можеби не сака да брза, можеби не е сигурен..повеќе причини има ама мислам дека пола година е сосема доволен период за да започнете нешто повеќе.
     
    На Biny и sj *O* им се допаѓа ова.
  9. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.920
    Пол:
    Женски
    Na tema vrski se oglasi deka ne mu se brza periodov (isto kako mene).
    Da dodadam pred nepoznati lugje ponekogash me pretstavuva kako negova devojka, iako mi veli deka na majtap go pravi toa.
     
    На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
  10. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Зошто?
    Не е баш во ред ова.
    Ако двајцата решите да сте пријатели овој период, така треба да те претстави.
    Глупаво е сите да мислат дека сте заедно а само вие знаете дека не сте, нели?
    Не знам дали грешам но ми испаѓа како да сака да се направи дека не е сам и има девојка а од друга страна не сака да се врзува со тебе и да почне врска. Тој период и тебе ти одговарало да не сте во врска но штом почнеш да чувствуваш нешто кон него, заслужуваш да знаеш што планира тој.

    Затоа прашај го, после пола година добро знаеш што сакаш и дали почнуваш да имаш чувства кон другиот, како што ти самата за тебе веќе што знаеш.
     
  11. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.920
    Пол:
    Женски
    Ne ne. Greshka si. Toa samo dva tri pati go stori cisto od zaebancija nishto drugo. Da pomine ushte nekoj period I kje razgovaram so nego za toa sho go osekjam.
     
    На ушко и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  12. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Џабе ќе го толкувате него зашто го направил тоа. Тука се работи за неа дали да му каже или не. Според мене нема што да изгубиш ако му кажеш. Може да бидете заедно, а во најлош случај ќе останеш на истото место каде што се наоѓаш сега.Нема што да изгубиш.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  13. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Девојки ве молам за совет. Сакам на другарот кој ми се допаѓа да му признаам дека го сакам, но не знам како да го направам тоа, што да му речам? Како да ја започнам таа тема? :?: Има ли некоја вакво искуство да ме подучи? :lol:
     
  14. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Кажи му го акаунтот на фемина, ќе си направи ќе види сам ќе си сконта коа ќе те пребара, лесна и завршена работа :D
     
    На Knudle му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Кажи му директно нема што да изгубиш:D