Заљубена во другар

Дискусија во 'Сингл' започната од Sarka, 18 јануари 2010.

 1. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Ама баш никогаш.
  По исто г**но два пати вода не пуштам.
   
 2. s.w-e.e-t.y

  s.w-e.e-t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  420
  Здраво девојки. Се заљубив во мојот другар, но немам храброст тоа да му го признаам. Мислам дека и тој чувствува нешто кон мене ама бидејќи е премногу срамежлив никогаш не почнува тема за љубов. Што можам да направам за да дознаам дали му се допаѓам?
   
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.537
  Допаѓања:
  2.653
  Пол:
  Машки
  да разговарате околу тоа. :)
   
 4. s.w-e.e-t.y

  s.w-e.e-t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  420
  Но кога и да спомнам тема љубов тој ја избегнува :?:
   
 5. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.537
  Допаѓања:
  2.653
  Пол:
  Машки
  Ако веќе си му спомнала и избегнува, тогаш остави го него да делува, ако чувствува нешто за тебе.
   
  На Animali и s.w-e.e-t.y им се допаѓа ова.
 6. sj *O*

  sj *O* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2016
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  1.458
  Пол:
  Женски
  Се знаеме повеќе од пола година. Се запознавме преку интернет, но сме од ист град и често се гледаме. Дечкото е стварно супер во секоја смисла-тука е за мене во добро и лошо, ми дава и бара совети за разни работи, разговараме за се пр.од најнови филмови до проблеми дома и сл. Јесте се имаме скарано неколкупати ама после секоја кавга нашиот однос е посилен. Тој е добар, мил, фин, комуникативен, лабав, доверлив, а покрај се е и многу убав и прав џентлмен.
  Од март навака се гледаме многу поинтензивно и многу се зближивме....и почнав да го гледам како повеќе од пријател оттогаш навака. Тој се поставува кон мене онака како што би сакала еден ден мој дечко да ме третира, но и да не заборавам привлечен ми е. Покрај него осеќам мир и среќа како што не сум осетила со други луѓе. Каде и да сум со него се осеќам како дома. Периодов и двајцата имавме обврски и не се гледавме многу и сфатив колку ми фали и колку ми е потешко без него и дека секојдневието е полесно кога е тој тука.

  Е сега, знам дека не можам да го контролирам она што не зависи од мене, но дали барем би можела да направам нешто што ќе предизвика тој да ме гледа со поинакви очи и што би било тоа? И да, спремна сум и во случај да не ми ги возврати емоциите, макар и да не сум јас неговата избраничка, се што сакам е тој да е среќен и да останиме во добри односи.
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Biny

  Biny Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Машки
  Можеби веќе мисли но и мисли дека е во френдзона па не сака да те изгуби / повреди, некоја вечер пивни си малку повеќе (демек) и прашај го или мувај/флертувај.
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.630
  Допаѓања:
  19.887
  Пол:
  Женски
  Кажи му го истово, баш како што го напиша.
  Само тогаш ќе знаеш што сака.
  Но, штом се гледате, комуницирате не верувам дека ќе остане само на тоа, можеби не сака да брза, можеби не е сигурен..повеќе причини има ама мислам дека пола година е сосема доволен период за да започнете нешто повеќе.
   
  На Biny и sj *O* им се допаѓа ова.
 9. sj *O*

  sj *O* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2016
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  1.458
  Пол:
  Женски
  Na tema vrski se oglasi deka ne mu se brza periodov (isto kako mene).
  Da dodadam pred nepoznati lugje ponekogash me pretstavuva kako negova devojka, iako mi veli deka na majtap go pravi toa.
   
  На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
 10. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.630
  Допаѓања:
  19.887
  Пол:
  Женски
  Зошто?
  Не е баш во ред ова.
  Ако двајцата решите да сте пријатели овој период, така треба да те претстави.
  Глупаво е сите да мислат дека сте заедно а само вие знаете дека не сте, нели?
  Не знам дали грешам но ми испаѓа како да сака да се направи дека не е сам и има девојка а од друга страна не сака да се врзува со тебе и да почне врска. Тој период и тебе ти одговарало да не сте во врска но штом почнеш да чувствуваш нешто кон него, заслужуваш да знаеш што планира тој.

  Затоа прашај го, после пола година добро знаеш што сакаш и дали почнуваш да имаш чувства кон другиот, како што ти самата за тебе веќе што знаеш.
   
 11. sj *O*

  sj *O* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2016
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  1.458
  Пол:
  Женски
  Ne ne. Greshka si. Toa samo dva tri pati go stori cisto od zaebancija nishto drugo. Da pomine ushte nekoj period I kje razgovaram so nego za toa sho go osekjam.
   
  На ушко и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 12. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Џабе ќе го толкувате него зашто го направил тоа. Тука се работи за неа дали да му каже или не. Според мене нема што да изгубиш ако му кажеш. Може да бидете заедно, а во најлош случај ќе останеш на истото место каде што се наоѓаш сега.Нема што да изгубиш.
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 13. s.w-e.e-t.y

  s.w-e.e-t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  420
  Девојки ве молам за совет. Сакам на другарот кој ми се допаѓа да му признаам дека го сакам, но не знам како да го направам тоа, што да му речам? Како да ја започнам таа тема? :?: Има ли некоја вакво искуство да ме подучи? :lol:
   
 14. 1992g

  1992g Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  7.906
  Пол:
  Женски
  Кажи му го акаунтот на фемина, ќе си направи ќе види сам ќе си сконта коа ќе те пребара, лесна и завршена работа :D
   
  На Knudle му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Кажи му директно нема што да изгубиш:D