1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заљубена во другар

Дискусија во 'Сингл' започната од Sarka, 18 јануари 2010.

  1. JackNicholson

    JackNicholson Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    40
    Хах машко и женско најдобри дугари: НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА
     
  2. little.gf

    little.gf Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    42
    најлошо нештоо аман со тоа..
    една моја другарка се вљуби у немања нашиот најдобар другар.
    он дозна за тоа и и кажа у лице дека он нејзе ја сака само како френд а ништо поеќе.
    една вечер он се опијанил и отишле кај нејзе дома и она му давала да пие.
    Почнала да го бакнува и седела врс него онака мислам почнала да дрка на неговиот. :drunk: :puke: :puke: :puke: :puke: :^)
    После коа он дозна и се налути и она падна у депресија и едноставно полуде а сега ете мажена е веќе 6 месеци.
    А Нешо си отидењ кај сестра му у Швецка позз феминки :*
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. CrazyyGirll

    CrazyyGirll Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ima eden sto sega pocna da mi se sviga bevme mn dobri drugari no on mislam deka ne me gledase ko drugarka mi prizna 6 pati do sea deka e zaljuben u mene pred nekoj den bese 6ot...jas pak go odbiv zatoa sto on bil so skoro mn moi drugarki koi mn go sakale bidejki toj e mn dobar no znae i da izlaze..na primer na pocetokot on me lazel deka sviga moi najdobri drugarki za da me zapoznae podobro ... veke 2 godini taka...i skoro sekoj den mi se pustase na sala i na sala mi priznavase haha duri na sala i me zaprosi haha...no sega nekako jas go zasvigav i nekako tesko mi e ..posto ne sakam nisto da pravam so nego a i baska ne sakam takvo nesto da im napravam na drugarkite...no sakam da sum vo negova blizina ...navistina e mn dobar kon mene...sto da napravam ...kako da go zaboravam ?
     
  4. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    ризикував и испадна дека и тој ме свиѓал :D конечно :lol:
     
    На Golden, sofijanoka, Elena69221 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. BlueeEyes

    BlueeEyes Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Crazyy Girll ne se opteretuvaj so toa mn. Znaci kako samata sto velis toj bil so mn tvoi drugarki zatoa da probaj da go zaboravis . Se nadevam deka imas bliska i verna prijatelka koja sigurno ke ti pomogne vo toa
     
    На CrazyyGirll му/ѝ се допаѓа ова.
  6. jjsjsjjsjjs

    jjsjsjjsjjs Активен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    А што да се прави кога другар што се дружиш 5 години ти кажува дека сега не те гледа како другарка и дека сака да има нешто повеќе со тебе.
    Несакам да имам ништо повеќе со него ама несакам ни да го изгубам како другар
     
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Факт е дека по неговото признание,т.е изјавување љубов-вашето пријателство нема да биде исто,како претходно.
    Нема многу што да направиш,освен ако навистина не сакаш ништо се него,ќе му го кажеш тоа,и ќе потенцираш дека не сакаш да го изгубиш неговото пријателство.
    А исходот понатаму од него зависи.
    Ете зошто не верувам во машко-женско пријателство..на крајот,секогаш некој е заљубениот :D
     
    На jjsjsjjsjjs му/ѝ се допаѓа ова.
  8. solnishko

    solnishko Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Го имав најдобриот другар, значи секогаш кога ми требаше некој да ме слуша и да ми даде совет тој беше тука за мене, како и јас за него, излегувавме заедно, се смеевме, го сакав како брат.. ииии една вечер бев излезена со другарки и еден дечко почна да ми се пушта, на почетокот не го сватив сериозно и го игнорирав, но кога тргнав да си одам, тргна по мене, стана насилен и почна да ме влече да одам со него. И тогаш, не знам од каде се појави другар ми и ме извлече од ситуацијата. Остана со мене цела вечер и на крај ме бакна. Најпрво помислив дека само сака да ме утеши, но потоа следеа уште неколку бакнежи.. по неколку дена повторно се сретнавме на кафе, како и обично, се оснесуваше како ништо да нема се случено, но повторно ме бакна и повторно утредента се правеше како ништо да не се случило. Дури и го спомнав бакнежот, но тој ништо. :|

    Oд тогаш се помалку почнавме да се слушаме, сега тој има девојка, јас сум во среќна врска :) И секогаш кога ќе се видиме сме среќни, но ја нема веќе блискоста меѓу нас. Никогаш не сватив што значеа тие бакнежи :^) но ми недостига мојот најдобар другар, damn V.

    може малку забегав од темата, но имав потреба да ја кажам мојата приказна :)
     
  9. angelwings

    angelwings Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Вакаа.. Имам еден проблем . Пред извесно време запознав едно дете од моето училиште и доста се зближивме речисиси најдобри другари .. Цело време кафиња муабети и слично.. Но како што поминуваше времето почувствував дека почнувам да чувствувам нешто кон него повеќе од другар.. Исто и тој почна да ми дава некои сигнали но наеднаш се смени се ... Значи од толкава голема близина и се сега сме само на едно здраво.. Незнам што да правам... Совет ? :/
     
  10. lalitas

    lalitas Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    10
    Исто и јас бев заљубена во другар ми, бевме блиски многу и после тоа се се измени, не ни се поздравувавме. А зошто се се одалечиле? има ли некоја причина, најдобро е да разговараш до него и ако имаш храброст и ако пак се злиближите кажи му ги чувствата..
     
  11. angelwings

    angelwings Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Искрено незнам ни самата зошто и од каде се појави таа промена сакам да му кажам што чувствувам ама се плашам од неговата реакција... И да не испадне после како погрешно сум разбрала се... :/
     
  12. angelwings

    angelwings Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Mu kazav,i nakrajot se ispostavi deka me gleda samo kako prijatelka i deka sum mu se dopagjala na negoviot najdobar prijatel .. Koja ironija..
     
  13. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Штом ти кажал и дека му се допаѓаш на другар му, ти на него веројатно не му се допаѓаш. Батали, подобро задржи си го само како другар, отколку да инсистираш па скроз да го изгубиш.
     
  14. Aryana

    Aryana Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    70
    Јас се затрескав во другар уште кога тој и се пушташе на мојата најдобра другарка и отстапив, зошто ми беше незгодно да се мешам, арно ама таа рече дека не сака ништо со него. Потоа почнав јас да си пробувам, па испадна дека и тој мене ме свиѓа, бевме во врска за кратко ама другаркава испадна љубоморна и направи 300 сплетки и се разделивме на најлош можен начин. Најлошото беше што јас уште долго после тоа бев заљубена во него, ама него очигледно мува не го лазеше :) И толку се искомплицираа работите што денес дури ни ,,здраво" не си викаме. Така што, заљубување во другар е деликатна ситуација, внимавајте! Газите по тенок мраз, може да ви се случи да се скрши кога најмалку очекувате.
     
  15. Tina12

    Tina12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
    И јас сум тука негде со ситуацијата.Значи не ми е некој близок другар само школски сме.Си имаме шега, здраво и сите тие нормални работи меѓу школски.Дечкото ми местеше еден тип, другар му, ама целото време зборуваше лошо за него пред мене.Со тек на време како тој ми го привлекуваше вниманието се затрескав во него.Не оди, мислам, школски сме.Се гледаме онака на час, како нормални средношколци.Во последно време приметив дека постојано бара тема да зборува со мене, ме прашува за некои есеи, за некои пколски обврски...Во ред, јас сум премногу песимист, другарките велат дека му се допаѓам ама не можам да поверувам во целост во тоа.Проблемот е што не можам целосно да го проценам неговото однесување, односно дали сето тоа е другарски или има нешто повеќе.Мислев да му кажам дека ми се допаѓа, ама лани кога една девојка му беше кажала тој цело време зборуваше глупости за неа, се плашам и за мене да не зборува така.Стватно не знам што да правам.Се затрескав во него изгледа многу, сакам да имам нешто со него ама и не сакам да го изгубам како другар, обидувајќи се да добијам повеќе.Очајнааа суууум!Помош ве молам..Што да прававам?
     
  16. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    И јас бев во иста ситуација до пред некое време.
    Најдобриот другар цела една година знаев дека ме сака, ама јас ништо не чувствував кон него.. иако тој постојано изразуваше желба да биде со мене. Арно ама по игра на судбината(ако можам така да го наречам оти никогаш не ни претпоставував дека ке бидам со него) завршивме заедно и прекрасно ни е. Јас имам две во едно, и другар и љубовник. :D :inlove: И можам да потврдам дека овие врски се најубави. Вакво нешто досега не сум почувствувала..
     
  17. Little-Mk

    Little-Mk Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    327
    И јас бев во слична ситуација само од другата страна. Најдобриот другар ми кажа дека му се допаѓам и дека сака да излеземе. Но јас му кажав јасно не .Очекував дека ќе ни се разделат патиштата, но тоа некако уште повеќе не зближи и сега сме уште понеразделни .Чувствата веќе не се тука од негова страна и сега само се смееме кога ќе се сетиме на тоа.
     
  18. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    Јас сум. Не знам дали тој е. Често ни велат дека правиме добар пар ама ни јас ни тој не реагираме на тоа зошто нели сме ... пријатели. *sighs*
     
  19. angelwings

    angelwings Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Џабе е се тоа,тој кажа дека нема ништо да се смени меѓу нас но повеќе не е тоа што беше (далеку од тоа дека јас очекував дека се ќе биде исто ) но се што остана е едно здраво... Му го реков тоа му се јавив реков повторно испанав машкото јас и ти вртам и бла бла бла... и тој б еше како во ред ајде ќе одиме на кафе да се видиме нешто како и повторно ништо.. Се откажав само знам дека од тогаш сватив дека сум многу похрабра личност и дека можам лесно да се носам со последиците.. :)
     
  20. M.t

    M.t Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    11
    Znaci ne mi e najdobar drugar ama megju pocenetite, shkolski sme, se znaeme od osnovno... Ne znam so se desava ama nekako vo posledno vreme mnogu se zblizivme, neso cudno se desava. Ne mozam da kazam deka sum zaljubena,ama neso taka e, a i ponasanjeto negovo koga i da se vidime ne e kako sto bilo porano. Ne znam sto da pravam, kako da reagiram...sovet ve molam!!!!