Заљубена, повредена и гневна!

Дискусија во 'Сингл' започната од Candyman, 5 октомври 2016.

 1. Candyman

  Candyman Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2015
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Девојки вака не сум се чувствувала никогаш во мојот зивот. Заљубена, повредена и гневна. гневна на дечкото во кој сум заљубена поради неговото казано НЕ. Епа вака: работиме заедно се гледаме секој ден поминувам повеке време со него отколку со мојте домашни, пред четри месеци се запознавме уште првиот пат кога го видов ми се допадна, он е постар од мене 11 години и затоа не ме гледа со такви очи како што го гледам јас. Му беше роденден му купив подарок и бев пресреќна, дознав дека не е договоред за да го прослави роденденот, мн се двоумев дали да го поканам на пиво за да прославиме заедно, се двоумев и се плашев да го прашам зошто ми беше страв да не го слушнам големото НЕ кое одекнуваше во мојата глав откако го изговори без воопсто да ме сослуша и да размисли. Тоа НЕ ме уништи во земја пропаднав, одеднаш станав многу нервозна и гневна спремна да му се одмаздам на нај лошиот начин. Не знам како да му се одмаздам како да се почувствува полошо од мене. Девојки ве молам за некој совет зошто немам некоја паметна идеа, а спремна сум на се, спремна да се одмаздам. Ви благодарам однапред
   
 2. Orianna

  Orianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2015
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Девојче дај не се занесувај, ќе му се осветуваш затоа што ти рекол не ? и плус 11 години постар е од тебе.
   
  На ku4ence, dragan4eDR, joy1 и 15 други им се допаѓа ова.
 3. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.115
  Пол:
  Женски
  Nauci deka DA ne se kazuva sekogas i na sekoj .
  Ni pak za NE imas pravo da se lutes i da se odmazduvas.
  So eden zbor porasni:hai:
   
  На Ingvild, kim.k, joy1 и 29 други им се допаѓа ова.
 4. Sofceto

  Sofceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2015
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Me interesira kolku godini imas?
   
 5. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Па од нас нема ни да добиеш паметна идеја, бидејќи пред се да се одмаздиш на личност бидејќи те одбила, не само што не е паметно, туку и детски. И после се чудиш зошто ти рекол не? Па со овој памет, човекот бил и доста културен, па да ти каже фино лепо.
  Сите ние во животот сме се соочиле и да одбиеме некој, но и да не одбијат, ама сигурно затоа не не палеле, ниту сме ги палеле луѓето на плоштад :D
  Девојче, како што ти е никот, оди изеди нешто блашко и дојди си при разум :D
   
  На joy1, Victorian, Rebecca_R и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Еве да те цитирам, па да сфатиш:
  Како ќе се чувствуваше бившиот да не прашуваше сега тука како гневно да ти се одмазди, само затоа што си му рекла "не"? Think about it.
  Не го прави на другите она што не би сакала тебе да ти го прават :)
   
  На Arthur, cresa-jagoda, anakonda88 и 4 други им се допаѓа ова.
 7. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.724
  Допаѓања:
  110.289
  Колку години имаш?
  Ако ти не му се допаѓаш него да му се одмаздуваш?
  Сериозно?
  (facepalm)
   
  На Ingvild, joy1, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.643
  Допаѓања:
  49.297
  Пол:
  Женски
  Одмаздата е одраз на незрелост, слабост, лошо воспитание, неспособност да се прифати реалноста, немање на храброст да си продолжиме со својот живот незамарајќи се со туѓиот. Покажи стабилност и како паметен човек прости му и заборави што се случило. Главата горе и продолжи таму каде што си застанала.
   
  На Arthur, joy1, Victorian и 10 други им се допаѓа ова.
 9. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  1.216
  Пол:
  Женски
  Многу турски серии не ќе да е на арно...
   
  На Arthur, Ingvild, kim.k и 12 други им се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.724
  Допаѓања:
  110.289
  Поарно турски, ќе се одмаздува.
  Да беа шпански ќе му влезеше со перницата на спиење. :shake:
   
  На ku4ence, InWonderland, Arthur и 11 други им се допаѓа ова.
 11. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  1.216
  Пол:
  Женски
  ^
  ќе го лажеше дека е трудна и ќе крадеше бебиња. :party:
   
  На ku4ence, Arthur, Ingvild и 13 други им се допаѓа ова.
 12. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.702
  Допаѓања:
  74.952
  Пол:
  Женски
  Појди му од зад грб, фати го за рамена, почни да го масираш нежно, оди со рацете надолу по неговите раце, бакни го нежно по уво, диши му нежно во врат, и тивко шепни му НЕ!

  Или ќе те пријави за психичко малтретирање или премногу ќе се повреди кога ќе слишне Не..

  И то...
  :doh:(waiting)
   
  На ku4ence, Arthur, kim.k и 12 други им се допаѓа ова.
 13. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Сите некогаш велиме НЕ... И тоа не е причина за правење одмаздувачки планови, едноставно ако гледаш дека не ти е наклонет тргни се и тоа е тоа.
   
 14. ***Starfish***

  ***Starfish*** Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  ахаххахахаххахаххаххахаххахаххах што се не ќе прочитам
   
  На mariatim и BlondPrincess им се допаѓа ова.
 15. Ana Chio

  Ana Chio Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  Читам и се чудам :|
   
  На joy1, cresa-jagoda и mariatim им се допаѓа ова.
 16. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.953
  Допаѓања:
  45.485
  Sta cekas vise stariji si covek
  prozivi bar ostatak svog zivota
  tvoj dodir hocu necu bilo ciji
  briga me sto si ti od mene stariji.........:dance::dance:
  :d::drunk:
   
  На ku4ence, Спасееееее, Arthur и 17 други им се допаѓа ова.
 17. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.127
  Допаѓања:
  12.489
  Пол:
  Женски
  Пa сaмa пишa декa НЕ ТЕ ГЛЕДА СO ИСТИ OЧИ КАКO ТИ НЕГO.
  Ај сегa ми се свиѓa некoј и дa му се пуштaм,aкo ме oдбие плaтен убиец дa нaјдaм.
  Нити си изневеренa,нити нз штo,бaрaш решение зa некoј прoблем штo не ни пoстoи.А и 4месеци мaлку време,oa верувaј не си зaљубенa кoлку штo мислиш.А aкo сaкaш дa привлечеш внимaние,женскo си,сигурнo ќе знaеш дa зaведеш културнo,a сo oдмaзa сaмo пoвеќе ќе гo oттргнеш,и ќе нaпрaвиш лoшa сликa зa себе.
   
  На joy1, krEM4Eto, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.718
  Допаѓања:
  18.830
  Пол:
  Женски
  Ако требаше да се одмаздуваат сите за едно НЕ , јас ќе ве поздравев сега заедно со Бог и сите светци од горе :d:
  Е добро де , не значи не , шо има да се одмаздуваш ? Можеби човекот си има некоја веќе и си ја сака , не си му дома па да знаеш што прави надвор од работното време 8-| неможеш да го натераш да те гледа како и ти него тоа е научно докажано , а со одмазда само полошо ќе направиш .
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.471
  Пол:
  Женски
  Еее девојко ти поголем лошотилак си била и од мене :D.
  Значит НЕ е НЕ , и нема што да се дискутира, човекот не те излажал , нити те изневерил , ниту ти украл нешто за да му се одмаздуваш .
  Гледам дека ти се повредило егото , и тоа го сфакаш како пониживање што не е толку страшно . Си добила корпа али живот иде даље, најди си друг момак ( али помлад , како ве привлекуваат толку стари јас не знам ) . И со следниот биди посериозна , батали го тој детински памет .
   
  На realGirl и Arthur им се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.883
  Допаѓања:
  106.220
  Пол:
  Женски
  Боже Петра и сите светци.