1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

За Андреј

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Лајттт, 21 февруари 2018.

 1. Лајттт

  Лајттт Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2018
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  https://porta.mk/za-andrej-donacii-kicevo/

  Како што можеме да ве упатиме, малиот Андреј ќе има потреба од посебен хигиено-диететски режим и посебни животни услови заради избегнување на контакти и можност за инфекција, како и посебна засилена исхрана, така да сите хумани а не има многу кои сакаме да помогнеме на секаков начин тоа можеме да го направиме и преку донација од 100 денари од повик со јавување на телефонскиот број 143 481 на мрежата од Оне.ВИП (наскоро и од Т-Mobile) или финансиски средства кој колку може на транскакциска сметка од НЛБ Банка на име Андреј Трипуноски, 210-501718332351 депонент Тутунска Банка

  Од срце ви благодариме на сите хумани луѓе кои ислегуваат во пресрет на ова семејство во овие тешки моменти низ кои минува.
   
  На КикиМаус и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 2. EMMA EMILY

  EMMA EMILY Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2017
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  233
  Пол:
  Женски
  Луѓе сега видов на time дека за Андреј е потребно крв од крвна група 0 позитив и треба најкасно до утре да се донира.звонев на бројот ама ми се уклучува мејли.би сакала да ве замолам за информација дали вечерва работи трансфузиологија затоа што звонев ама никој не се јавува.
  Однапред ви благодарам
   
 3. Лајттт

  Лајттт Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2018
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  За неполни 2 часа се јавија и оставија свои информации доста голем број донатори на крв од крвната група 0+ „нулта позитив“ која му е неопходна на Андреј Трипуноски од Кичево. За сега како што не известија доволен е бројот, но ние секогаш ќе бидеме спремни за се што треба да го спасиме ова детенце кое боледува од малигна болест.


  Пишува во лникот дека засега е собран доволен број донации за крв, но ако сепак сакаш да дадеш крв можеш и утре до 15 часот.

  Сега на семeјството на Андреј потребна му е и финансиска помош.
  Со секој повик донирате 100 денари.
  Ви благодариме.


  [​IMG]
   
 4. EMMA EMILY

  EMMA EMILY Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2017
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  233
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам на информацијата. Јас прочитав дека треба итно најкасно до утре до 9h сакав уште вечерва да појдам. Во ред тогаш ќе појдам утре.
  Со желба побрзо да оздрави детенцето
   
  На Лајттт му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Лајттт

  Лајттт Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2018
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Требало итно за утре, ама се собра доволно за неполни 2-3 часа.
  За вечерва не би знаела да ви кажам дали работат, но утре сигурно може да дарувате крв.

  Ви благодариме од срце за хуманоста.
   
 6. Лајттт

  Лајттт Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2018
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Доколу сакаат да помогнат луѓе од дијапората за малиот Андреј.

  https://porta.mk/za-andrej-paricni-donacii/

  Name/Surname: Andrej Tripunoski

  Address: Ul.Proleterski Brigadi br. 30

  IBAN Code: MK07210501718332351

  Bank name: NLB Banka AD Skopje

  Bank Address: Majka Tereza br.1

  Country: MAKEDONIJA

  SWIFT: TUTNMK22

   
 7. BoyL

  BoyL Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  7.254
  Пол:
  Машки
  Напишете број и за Т-Мобиле...
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.735
  Допаѓања:
  17.598
  Нема информација за број на T-Mobile уште.
   
  На Лајттт му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Лајттт

  Лајттт Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2018
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Кога ќе има број и за Т-мобиле веднаш ќе прикачиме, а до тогаш кој сака може и на трансакциска сметка да донира.

  транскакциска сметка од НЛБ Банка на име
  Андреј Трипуноски, 210-501718332351 депонент Тутунска Банка
   
 10. Albertos

  Albertos Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  351
  Како е состојбата на Андреј. Има ли нешто ново?
   
 11. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.117
  Допаѓања:
  17.679
  Има ли некој информации дали сеуште треба крв?
  Мајка ми е таа крвна група, сака да донира.
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 12. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.810
  Пол:
  Женски
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.