1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"За влакно..."

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од AnaKlarc, 15 октомври 2014.

  1. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки... :hai: Ви се има ли случено кога "за влакно" сте се спасиле од некоја ситуација?
    Мене многу пати ми се има случено кога возам со моторот. Но немора да значи дека мора да се работи за несреќа :!: може и за нешто кога во последен момент сте се избавиле од некоја каша... :?: Па, да слушнеме. :)

    http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2014/10/12-neverojatni-situacii-vo-koi-lugjeto-izbegnale-skoro-sigurna-smrt-gif-kafepauza.mk_.gif
    [url=http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2014/10/16-neverojatni-situacii-vo-koi-lugjeto-izbegnale-skoro-sigurna-smrt-gif-kafepauza.mk_.gif]http://www.kafepauza.mk/wp-content/uplo ... za.mk_.gif[/url]
    [url=http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2014/10/14-neverojatni-situacii-vo-koi-lugjeto-izbegnale-skoro-sigurna-smrt-gif-kafepauza.mk_.gif]http://www.kafepauza.mk/wp-content/uplo ... za.mk_.gif[/url]
    [url=http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2014/10/13-neverojatni-situacii-vo-koi-lugjeto-izbegnale-skoro-sigurna-smrt-gif-kafepauza.mk_.gif]http://www.kafepauza.mk/wp-content/uplo ... za.mk_.gif[/url]
    [url=http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2014/10/13-neverojatni-situacii-vo-koi-lugjeto-izbegnale-skoro-sigurna-smrt-gif-kafepauza.mk_.gif]http://www.kafepauza.mk/wp-content/uplo ... za.mk_.gif[/url]
    ]

    [spoiler]луѓето од гифовите сега си се здрави и живи :lol:[/spoiler]
     
    На Janina му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    За влакно ќе ме прегазеше кола :^) .
    Среќа што брзо поминав.
     
  3. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    ^
    Мене до сега сто пати ќе ме згазеше кола, па ништо. :D

    Еднаш, за влакно ќе бев вечера на германски овчар ;( . Се возам јас со велосипедот по еден пат (надвор од градот) низ кој често се шетаат луѓе навечер, а не е реткост да се со нивните кучиња. Си врвам јас, кога гледам Германец без каиш. Опасност! :worried: Ме забележа и тој, па кога ми се вивна... Стискам на педалите, стискам, а тој се повеќе ми се приближува. За среќа, забрзав повеќе 8) и навлегов во градот, па тој се изгуби.
     
  4. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    И јас за влакно неколку пати ќе направев сообраќајка кога возев мотор, еднаш ќе прегазев од ромите едно мало по семафори, ама за влакно се спасив. :D :rofl: :rofl:
    За влакно се спасив денес, да не ме фати наставничката по граѓанско дека препишувам, ми падна ливчето на земја, го шутнав накај другарка ми и оваа под патика и не го виде, иначе ќе ми го земеше тестот и 1 ќе добиев. :whew:
     
  5. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    За влакно ке ме згазеше кола пред некое време,пред неа поминав а таа леташе ..
    за влакно ке ме фателе како препишувам :lol:
     
  6. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    За влакно го фаќам автобусот секое сабајле. Стигам на автобуска кога веќе му се отворени вратите. :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    За влакно ќе засакав едно дете :rofl:
     
    На elimkd и Tumblr.123 им се допаѓа ова.
  8. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Леле и мене сега брзо
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.123
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Раскрсница.Се пали зелено светло и тргнувам кога пред нос ми прошиба кола.
    И автобус во последен момент имам фатено.
     
  10. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    За влакно неколку пати ќе ме удрела кола.
     
  11. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    За влакно избегнав да ме префрлат по кредит трансфер системот додека студирав...Тоа значеше дека ќе ми додадат три испити плус.
    Во трка со времето бев да ја одбранам дипломската до последен датум предвиден за доставување на сите документи. Мислам дека не дишев тие денови, и конечно издишав кога ја предадов пријавата од положен дипломски испит на студентски прашања :)
     
  12. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.144
    Пол:
    Женски
    Za vlakno deneska "izbegnav" da me isfrlli profesorot od kolokvium :) :) aha uste toa falese :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Svetulkaaaaaa

    Svetulkaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    1.457
    Пол:
    Женски
    За влакно,не влакно цела коса ќе ми одеше по петлите...:x:sweat:
    Као демек метило ќе си го чистам.....сепак не беше трагедија:D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Како мала имав многу вакви " за влакно " згоди и незгоди . Кога бев предшколска ( забавиште по нашки ) , враќајќи се од училиште , морав да поминам на една па и не баш предвидлива раскрсница за да одам дома , и така јас си гледам ко вообичаено лево и десно и пуштам чекор да поминам кога од лево ми наидува кола со најмалку 80 на час ( раскрсницата немаше ниту пешачки во тоа време ) . Како успеа човекот да застане на милиметар од мене , алал да му е . Излезе од кола , виде дека се исплашив многу , ме префрли од другата страна на улицата , му заблагодарив и си заминав .

    Друга случка : За влакно се спасив од силување . Имам пишувано во соодветна тема , не би да " давам " и овде за тоа .

    Трета случка : За влакно ќе се удавев во Охрид ( не ми се смејте , имав 10 год , ама за пливање ден денес сум ко секира во вода (facepalm) ) .

    Четврта случка : Бев на спиење кај другарка по повод нејзин роденден , и како шетавме во село , еден со 100 на саат ќе ме собереше убаво . Исто ми се има случено со друга другарка во моето село . Двата шати по вина на шоферот ( преминаа во моја насока на движење , спротивно од нивната лента ) .

    Петта случка : Уште го имавме скутерот на мм , и јас и золва ми ( патем двете по речиси 80 кг ) ќе се учиме да го возиме ( а мм регрут во Велес , ние паметниве , не мора никој да знае ќе го крадеме :devil:(facepalm) ) . Викнавме комшивка една шо знаеше да вози за да не научи и нас . Се убаво ни објасни девојчето , ама кога дојде ред да се возиме јас и золва ми ( она возеше јас назад , двете на скутер од 75 кубика , а ние ко крави по 75-80 кг (facepalm) ) , убаво си возевме додека не ни падна на памет да вртиме круг на една кривина . Така убаво ќе се залепевме за асфалтот , што ни во болница не ќе успееа да не состават . Среќа во последен момент се спасивме без да се повредиме :D . После тоа , на скутерот сами се возевме ( освен ако не не возеше некој кој знае убаво да вози :rofl: ) .
     
    На SummerGirl и Lolo5 им се допаѓа ова.
  15. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Неколку пати животот ми бил загрозен, но дефинитивно за влакно избегнав да ,,скинам конци" на 6 август 2016 година во поплавата. Инаку и претходно сум имал слични ситуации, но ова дефинитивно беше на работ помеѓу животот и смртта. Ама јбг од судбината никој не избегал па нема ниту јас.
     
    На elimkd, SummerGirl и Lolo5 им се допаѓа ова.
  16. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    За влакно не ја запалив куќата, оган изби од тостер заборавив да го исклучам:sweat:
     
    На SummerGirl, baba Rada и RAF Camora им се допаѓа ова.
  17. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    За влакно ќе ја мавнев другарка со чаша бидејќи полудев од нејзините муабети.Сва среќа си станав одма.
     
    На worrieddd му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Girly90

    Girly90 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    За влакно ќе ме гризнеше куче пред некој ден. Ваљда и мислеше дека ќе го нападнам, но среќа имав ќеса и му ја фрлив со се гранчињата кои пола саат пробував да ги наберам, па се позанимаваше со неа