"За влакно..."

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од AnaKlarc, 15 октомври 2014.

 1. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки... :hai: Ви се има ли случено кога "за влакно" сте се спасиле од некоја ситуација?
  Мене многу пати ми се има случено кога возам со моторот. Но немора да значи дека мора да се работи за несреќа :!: може и за нешто кога во последен момент сте се избавиле од некоја каша... :?: Па, да слушнеме. :)

  http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2014/10/12-neverojatni-situacii-vo-koi-lugjeto-izbegnale-skoro-sigurna-smrt-gif-kafepauza.mk_.gif
  [url=http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2014/10/16-neverojatni-situacii-vo-koi-lugjeto-izbegnale-skoro-sigurna-smrt-gif-kafepauza.mk_.gif]http://www.kafepauza.mk/wp-content/uplo ... za.mk_.gif[/url]
  [url=http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2014/10/14-neverojatni-situacii-vo-koi-lugjeto-izbegnale-skoro-sigurna-smrt-gif-kafepauza.mk_.gif]http://www.kafepauza.mk/wp-content/uplo ... za.mk_.gif[/url]
  [url=http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2014/10/13-neverojatni-situacii-vo-koi-lugjeto-izbegnale-skoro-sigurna-smrt-gif-kafepauza.mk_.gif]http://www.kafepauza.mk/wp-content/uplo ... za.mk_.gif[/url]
  [url=http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2014/10/13-neverojatni-situacii-vo-koi-lugjeto-izbegnale-skoro-sigurna-smrt-gif-kafepauza.mk_.gif]http://www.kafepauza.mk/wp-content/uplo ... za.mk_.gif[/url]
  ]

  [spoiler]луѓето од гифовите сега си се здрави и живи :lol:[/spoiler]
   
  На Janina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  За влакно ќе ме прегазеше кола :^) .
  Среќа што брзо поминав.
   
 3. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.233
  Допаѓања:
  7.051
  Пол:
  Женски
  ^
  Мене до сега сто пати ќе ме згазеше кола, па ништо. :D

  Еднаш, за влакно ќе бев вечера на германски овчар ;( . Се возам јас со велосипедот по еден пат (надвор од градот) низ кој често се шетаат луѓе навечер, а не е реткост да се со нивните кучиња. Си врвам јас, кога гледам Германец без каиш. Опасност! :worried: Ме забележа и тој, па кога ми се вивна... Стискам на педалите, стискам, а тој се повеќе ми се приближува. За среќа, забрзав повеќе 8) и навлегов во градот, па тој се изгуби.
   
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.727
  Допаѓања:
  138.552
  Пол:
  Женски
  И јас за влакно неколку пати ќе направев сообраќајка кога возев мотор, еднаш ќе прегазев од ромите едно мало по семафори, ама за влакно се спасив. :D :rofl: :rofl:
  За влакно се спасив денес, да не ме фати наставничката по граѓанско дека препишувам, ми падна ливчето на земја, го шутнав накај другарка ми и оваа под патика и не го виде, иначе ќе ми го земеше тестот и 1 ќе добиев. :whew:
   
 5. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  За влакно ке ме згазеше кола пред некое време,пред неа поминав а таа леташе ..
  за влакно ке ме фателе како препишувам :lol:
   
 6. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
  За влакно го фаќам автобусот секое сабајле. Стигам на автобуска кога веќе му се отворени вратите. :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.989
  За влакно ќе засакав едно дете :rofl:
   
  На elimkd и Tumblr.123 им се допаѓа ова.
 8. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  7.678
  Пол:
  Женски
  Леле и мене сега брзо
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.951
  Допаѓања:
  55.782
  Пол:
  Женски
  Раскрсница.Се пали зелено светло и тргнувам кога пред нос ми прошиба кола.
  И автобус во последен момент имам фатено.
   
 10. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.768
  Допаѓања:
  26.310
  За влакно неколку пати ќе ме удрела кола.
   
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.026
  Допаѓања:
  41.153
  Пол:
  Женски
  За влакно избегнав да ме префрлат по кредит трансфер системот додека студирав...Тоа значеше дека ќе ми додадат три испити плус.
  Во трка со времето бев да ја одбранам дипломската до последен датум предвиден за доставување на сите документи. Мислам дека не дишев тие денови, и конечно издишав кога ја предадов пријавата од положен дипломски испит на студентски прашања :)
   
 12. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Za vlakno deneska "izbegnav" da me isfrlli profesorot od kolokvium :) :) aha uste toa falese :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.455
  Пол:
  Женски
  За влакно,не влакно цела коса ќе ми одеше по петлите...:x:sweat:
  Као демек метило ќе си го чистам.....сепак не беше трагедија:D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.079
  Допаѓања:
  21.292
  Пол:
  Женски
  Како мала имав многу вакви " за влакно " згоди и незгоди . Кога бев предшколска ( забавиште по нашки ) , враќајќи се од училиште , морав да поминам на една па и не баш предвидлива раскрсница за да одам дома , и така јас си гледам ко вообичаено лево и десно и пуштам чекор да поминам кога од лево ми наидува кола со најмалку 80 на час ( раскрсницата немаше ниту пешачки во тоа време ) . Како успеа човекот да застане на милиметар од мене , алал да му е . Излезе од кола , виде дека се исплашив многу , ме префрли од другата страна на улицата , му заблагодарив и си заминав .

  Друга случка : За влакно се спасив од силување . Имам пишувано во соодветна тема , не би да " давам " и овде за тоа .

  Трета случка : За влакно ќе се удавев во Охрид ( не ми се смејте , имав 10 год , ама за пливање ден денес сум ко секира во вода (facepalm) ) .

  Четврта случка : Бев на спиење кај другарка по повод нејзин роденден , и како шетавме во село , еден со 100 на саат ќе ме собереше убаво . Исто ми се има случено со друга другарка во моето село . Двата шати по вина на шоферот ( преминаа во моја насока на движење , спротивно од нивната лента ) .

  Петта случка : Уште го имавме скутерот на мм , и јас и золва ми ( патем двете по речиси 80 кг ) ќе се учиме да го возиме ( а мм регрут во Велес , ние паметниве , не мора никој да знае ќе го крадеме :devil:(facepalm) ) . Викнавме комшивка една шо знаеше да вози за да не научи и нас . Се убаво ни објасни девојчето , ама кога дојде ред да се возиме јас и золва ми ( она возеше јас назад , двете на скутер од 75 кубика , а ние ко крави по 75-80 кг (facepalm) ) , убаво си возевме додека не ни падна на памет да вртиме круг на една кривина . Така убаво ќе се залепевме за асфалтот , што ни во болница не ќе успееа да не состават . Среќа во последен момент се спасивме без да се повредиме :D . После тоа , на скутерот сами се возевме ( освен ако не не возеше некој кој знае убаво да вози :rofl: ) .
   
  На SummerGirl и Lolo5 им се допаѓа ова.
 15. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.969
  Пол:
  Машки
  Неколку пати животот ми бил загрозен, но дефинитивно за влакно избегнав да ,,скинам конци" на 6 август 2016 година во поплавата. Инаку и претходно сум имал слични ситуации, но ова дефинитивно беше на работ помеѓу животот и смртта. Ама јбг од судбината никој не избегал па нема ниту јас.
   
  На elimkd, SummerGirl и Lolo5 им се допаѓа ова.
 16. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.968
  Допаѓања:
  32.221
  Пол:
  Женски
  За влакно не ја запалив куќата, оган изби од тостер заборавив да го исклучам:sweat:
   
  На SummerGirl, baba Rada и RAF Camora им се допаѓа ова.
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.892
  Допаѓања:
  19.658
  Пол:
  Женски
  За влакно ќе ја мавнев другарка со чаша бидејќи полудев од нејзините муабети.Сва среќа си станав одма.
   
  На worrieddd му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  574
  Допаѓања:
  1.065
  Пол:
  Женски
  За влакно ќе ме гризнеше куче пред некој ден. Ваљда и мислеше дека ќе го нападнам, но среќа имав ќеса и му ја фрлив со се гранчињата кои пола саат пробував да ги наберам, па се позанимаваше со неа