1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

За кој парфем сте добиле најмногу комплименти?

Дискусија во 'Парфеми' започната од Felicia, 21 февруари 2013.

 1. Felicia

  Felicia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  56
  За кој парфем сте добиле најмногу комплименти или било какви реакции? :)
   
 2. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  за Far Away и lady million само позитивни но некој ми имаат кажано дека Far Away е убав ама мн јак но сепак мене ми е омилен
   
  На die-young му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MarcheloGirl

  MarcheloGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  13
 4. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.907
  Пол:
  Женски
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  [​IMG]
   
  На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.965
  Допаѓања:
  9.978
  Пол:
  Женски
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  [​IMG]
  [​IMG]
  :up:
   
  На bemmy и principessa123 им се допаѓа ова.
 6. alice.92

  alice.92 Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  Black XS - Paco Rabanne
   
  На LoveIsAllAround и Trendafilka им се допаѓа ова.
 7. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?  За ова чудо :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 8. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
 9. kitty.m

  kitty.m Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2012
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  1.903
  Пол:
  Женски
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  Very Irresistible _ Givenchy [​IMG]
   
  На batkabatka и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 10. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.274
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  Ангели и Демони - Живанши :inlove:
   
  На Принцезичка1, anamarija..xD и principessa123 им се допаѓа ова.
 11. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  4.806
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  TodayTomorrow Always на авон,значи толкуе прекрасен и женствен,што немаше човек што не ме праша каков парфем користам.Преку две улици мирисам кога ставам од него.Едноставно е прекрасен.Сум користела и полуксузни да речам парфеми од овој,на некои попознати брендови,ама не сум добила за никој парфем повеќе комплименти(позитивни) од овој.
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   4,6 KB
   Прегледи:
   573
  На Daisy.E му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.864
  Допаѓања:
  15.722
  Пол:
  Женски
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  Исто - :inlove: омилен ми е и од дечкоми ги добивам најдобрите коментари :inlove:
   
  На bemmy, Daisy.E и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 13. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  648
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 2639.jpg
   2639.jpg
   Големина на фајлот:
   33,5 KB
   Прегледи:
   549
 14. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  versace bright crystal,nina rici ( јаболчето црвено ) имам добиено најпозитивни и најмногу коментари..
   
 15. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.060
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  Цел автобус мириса кога ќе влезам, уште да не добијам комплименти 8)
  [​IMG]
   
  На Принцезичка1, BabyStyle и senza.parole им се допаѓа ова.
 16. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  Најмногу за Playboy и Cash. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 134217163.JPG
   134217163.JPG
   Големина на фајлот:
   172,3 KB
   Прегледи:
   420
  • o.15293.jpg
   o.15293.jpg
   Големина на фајлот:
   70 KB
   Прегледи:
   420
 17. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  За овој дефинитивно

  [​IMG]

  :inlove:

  И машки и женски ми дале комплименти :wasntme:

  А најлудиот коментар бил од другарка ми, која пред друштвото (добро, не слушнаа сите), ме гушна силно онака со вдишување и рече, поточно се издра "Ахххх толку најубаво ми мирисаш, сакам да те е*ам у врат!" O.o :D :D е не е нормална значи :D

  луди сме си ние :D
   
  На tessie и senza.parole им се допаѓа ова.
 18. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  2.094
  Допаѓања:
  3.880
  Пол:
  Женски
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  Од аптека ми е полнет.. Сите ми го бендисаја(слика неможам да најдам) :)
   
  На E.D му/ѝ се допаѓа ова.
 20. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  За кој парфем сте добиле највеќе комплименти?

  [​IMG] :inlove: :inlove:
   
  На rainbowec и Sara.Be им се допаѓа ова.