За кој спортски клуб навивате?

Дискусија во 'Спорт' започната од Srckata28, 8 јануари 2013.

 1. BARSELONA-onelove

  BARSELONA-onelove Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  BARSELONAA
   
  На Twinkles, manta123 и Dog-lover им се допаѓа ова.
 2. manta123

  manta123 Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  9
  F.C. Barselona
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Абе вие за Барселона навивате а не знаете ни како се пишува.
  Barcelona, каква Barselona |(.
   
  На LilBaby, Hipica, Agrona и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.705
  Пол:
  Женски
  Manchester United :devil: Red devils
  Glory Glory Man United :hug: :inlove:
   
  На BeautyQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MaCa-Swiss

  MaCa-Swiss Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  959
  Fc. Internazionale Milano _Inter_ :inlove: :inlove: :*
  Fc. Real Madrid :)
   
 6. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  FC Barcelona
  FC Chelsea
   
 7. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  13.973
  1. Liverpool
  Па после остали омилени клубови :lol:
   
 8. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  Forza Milan
   
 9. yahoo123

  yahoo123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  13
 10. Vladus

  Vladus Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  110
  Милан :)
   
 11. Sweet-Mila

  Sweet-Mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  BARCELONA :)
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Zaljubenkoo

  Zaljubenkoo Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  CHELSEA ♥ ♥ ♥........
  Chelsea se saka,Chelsea se ljubi i koga pobeduva i koga gubi.....
   
 13. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.925
  Допаѓања:
  24.081
  Италијанско Милан
  Англиско Астон Вила
   
 14. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  Милан и Челзи
   
 15. grobarka91

  grobarka91 Активен член

  Се зачлени на:
  17 март 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  ФК Партизан, КК Партизан] :inlove: :rock:
   
 16. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.304
  ВАРДАР ! :inlove:
  Порано комитка бев,скоро 2 години по трибини идев хихихи :lol:
   
  На Jenniffer и Dog-lover им се допаѓа ова.
 17. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  одкако почнав да пратам фудбал од одма ги засакав БАЕРННН :inlove: :D
   
 18. Juliaa

  Juliaa Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
 19. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Па се знае , :inlove: БАРСЕЛОНА :inlove:
   
 20. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  3.156
  Пол:
  Женски
  За царевитее за Барселонаааааааа.
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.