За кој спортски клуб навивате?

Дискусија во 'Спорт' започната од Srckata28, 8 јануари 2013.

 1. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  267
  За Барса се разбира :)
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  3.156
  Пол:
  Женски
  мој човек :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На swrcii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Реал Мадрид :l:
   
  На tinna-biebs, Cecyska и Hipica им се допаѓа ова.
 4. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.124
  Пол:
  Женски
  Барселона и Црвена ѕвезда :inlove:
   
 5. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  За Реал Мадрид :l: :l: :l: :up:
   
  На Hipica, I.want.to.sleep и Butterfly-Girl им се допаѓа ова.
 6. taylor.912-swift

  taylor.912-swift Активен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  17
  За Баер!!
   
 7. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.792
  Допаѓања:
  15.301
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Lovy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  За Барселона :D :D
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Челзи :inlove:
   
 10. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Ама пази тука, Баер Леверкузен има и Баерн Минхен :)
  Ама сигурно мислиш на Минхен ;)
   
  На swrcii и Dog-lover им се допаѓа ова.
 11. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  3.913
  Реал Мадрид ми е во срцето. <3
  Исто така и Партизан. :)
   
 12. maca.124

  maca.124 Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Real Madrid!! najvishe..<3
   
  На Butterfly-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  [​IMG] :inlove:
   
  На BeautyQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.779
  Пол:
  Женски
  Liverpool.
  Порано бев баш навивач во права смисла, ги пратев редовно, до кај се, што се, ама тоа беше кога имав повеќе време, сега послабо. Но сепак, секогаш ќе ги сакам и ќе навивам за нив, макар и вака, пасивно.
   
  На Antolinaa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.354
  Допаѓања:
  126.055
  Пол:
  Женски
  Реал Мадрид :inlove:
   
  На Butterfly-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  5.584
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Во септември ќе правам тетоважа за клубов :inlove:
   
 17. BlackStar

  BlackStar Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  0
  Барселона, Манчестер Јунајтед, Милан, Баерн :)
   
 18. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  314
  Барселона, Челзи и Баерн... :inlove:
   
 19. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  Барселона и Челзи :l:
   
 20. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.407
  Допаѓања:
  29.922
  Пол:
  Женски
  Реал Мадрид :l: