За кој спортски клуб навивате?

Дискусија во 'Спорт' започната од Srckata28, 8 јануари 2013.

 1. t-sweet

  t-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  5.336
  Пол:
  Женски
  Лацио :inlove:
   
 2. bella96

  bella96 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  1.026
  BARCELONA :inlove:
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 3. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  538
  Пол:
  Женски
  Реал Мадриииид :)
   
 4. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  22.119
  За Вардар...ајде ајде Вардарееееееееее :sun:
  Барса и Реал
   
 5. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  Милан :inlove:
   
  На fificaaa и Dog-lover им се допаѓа ова.
 6. omg92

  omg92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  578
  Пол:
  Машки
  Реал Мадрид...веќе 14 години
   
 7. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  BARCELONA :inlove:
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  За Металург!
  Само наши, други не прифаќам. :D
   
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
  Valencia, Barcelona..
   
 10. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  61.665
  Пол:
  Женски
  :up: BARCELONA :up:
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lizzy.Grant

  Lizzy.Grant Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  45
  Јунајтед во :l:
  Иако сезонава кога ги гледам тешко ми паѓа бидејќи не се истите од лани. ;(
  But still, believe! :devil:
   
 12. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Јунајтед, Барса и Јуве. :inlove:
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.707
  Пол:
  Машки
  ЈУВЕнтусс
  Пер семпре...Forzza Juveeeeeeeeeee
   
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.475
  Допаѓања:
  3.783
  Пол:
  Женски
  Металург, освен ако е европска лига, тогаш и за Вардар, за Челзи и Реал :)
   
 15. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.475
  Допаѓања:
  3.783
  Пол:
  Женски
  Металург, освен ако е европска лига, тогаш и за Вардар, за Челзи и Реал :)
   
 16. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.677
  Пол:
  Женски
  манчестер ј. и реал мадрид :)
   
 17. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  Forza Milan <3 <3 :)
   
 18. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.707
  Пол:
  Машки
  Адина слаб ти е милан го туривме овие три години хахаха
  Forzza JUVEEEEEEEEE

  Се знае кој е кој во италија хаха ЈУве на прво место а другите тапкаат по полека позади него хаха
  Милан годинава тутурутки се ...
   
 19. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  Nie vi gi davame utakmicite , da se poraduvate hahah
   
 20. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.707
  Пол:
  Машки
  Хаха Адина жити се ме изнасмеа ...
  ЈУВЕ е прејак за миланчета