1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

За прв пат..

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од zuzuu, 22 јануари 2012.

 1. zuzuu

  zuzuu Активен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Досега не сретнав ваква тема..
  Девојки што во последно време направивте за прв пат ?
  Еве јас на пример за прв пат се опијанив многу за стара нова година :D :D а вие ?
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.827
  Пол:
  Женски
  Во последно време за прв пат почнав да читам психолошки книги и морам да кажам дека се чувствувам уште посигурно и знам како да си ја исполнам замислената желба со моќта на потсвеста :D :D Голема благодарност до Џозеф Марфи :) :)
   
  На Bitter-Sweet и strangewoman им се допаѓа ова.
 3. Lallly

  Lallly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  33
  за прв пат пробав да правам сама пица и се беше во ред (барем така мислам) додека не ја ствавив во ревна и ја заборавив внатре |( кога почна да смрди ми текна на пицата. а кога ја извадив... :puke:
  Ја фрлив во на комшијата бавчата за да не ме дознаат дома, ако ја видат во кантата. :wasntme:
   
  На anichka94, Alesii и zuzuu им се допаѓа ова.
 4. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  4.937
  За прв пат отидов во Белград, за прв пат влегов во Белградска арена... :rofl:
   
  На jovanabg, Alesii и Saraa им се допаѓа ова.
 5. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  За прв пат му одолеав на винцето :rofl:
   
  На zuzuu му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.581
  За прв пат правев колачиња со нутела денес за домашните и испаднаа (покрај сите мои оптимистички очекувања) вистински камчиња. :(
  Сега имам ладно оружје за напад.
  :devil:
   
  На Leo girl, srcekrsacka, UbavkaBube и 3 други им се допаѓа ова.
 7. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.762
  prv pat dojdov vo italija sama,i trebase da odam na fax ama nz kaj treba da se simnam i kruzev dva saaati so tramvaj niz centar XD
  [mod-kirilica:3juz7voc][/mod-kirilica:3juz7voc]
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  18.795
  Welcome to the club ама јас од инат ги сомлев во машина за месо мелење :lol: и опп наеднас нови слатки ,оти со раце не се допираа , а не да се кршат :x
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. viva.la.vida

  viva.la.vida Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2011
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  за прв пат и направив на мајка ми изненадување. Утрото кога го испраќаше брат ми на училиште го виде и беше пресреќна. :rofl:
   
 10. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.943
  Допаѓања:
  32.252
  Пол:
  Женски
  Пред шест дена прв пат почнав да држам диета :) се надевам ќе има резултати наскоро.
   
 11. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  За прв пат добив навика...(не е важно каква) :inlove: :clap:
   
 12. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  За прв пат сватив дека долго сум грешела.
  За прв пат сватив како ќе ми биде ако загубам,додека правам глупости и не ценам доволно.
  За прв пат си ветив дека ќе се променам (за една работа).
   
  На Leo girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  За прв пат направив печени макарони... :mm:
   
 14. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.537
  Пол:
  Женски
  За прв пат дипломирав :P
   
 15. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  за прв пат денес седев малце на фб и феминааа.. :clap: за менеее
   
 16. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  70
  За прв пат денес почнувам на фитнес :lol:
   
 17. Somnitelno-Lice

  Somnitelno-Lice Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  248
  За прв пат возев тротинет! :)
   
 18. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.661
  Пол:
  Женски
  За прв пат сфатив дека треба да размислам пред да кажам нешто, зашто што и да кажеш, со ненормална брзина ќе стигне до тој, којшто најмалку треба да знае... |(
  За прв пат сфатив и дека немам решение за секој мој проблем... ;(
   
 19. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.762
  за прв пат во мои 20 години користам крема за лице/акни :(
   
 20. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  За прв пат не мислам ан никој друг освен на себе!
   
  На alice.92, qqq и AnGel.fire им се допаѓа ова.